آشپزی و غذا

معرفی ۱۰ خوراکی گران قیمت و لاکچری دنیا

معرفی ده غذای لوکس و لاکچری

معرفی ۱۰ خوراکی گران قیمت و لاکچری دنیاReviewed by غزل امیری on Oct 28Rating:
Print Friendly, PDF & Email
معرفی ۱۰ خوراکی گران قیمت و لاکچری دنیا
5 از 1 رای

در این لیست تصمیم ما بر این بوده که برای افرادی که در رستوران های دنبال غذاهای لوکس و به اصطلاح لاکچری هستند غذاهای لاکچری در دنیا را معرفی کنیم.تهیه این غذا ها با توجه به قیمتی که دارند کار دشواری است چرا که قیمت این اقلام از فصلی به فصل دیگر متفاوت است. با این وجود، این ده غذا عموما گران ترین غذاهایی هستند که شما در دنیا میتوانید سرو کنید. این سفارش تقریبا براساس قیمت و تا حدودی بر این که چقدر لوکس هستند قیمتی میشوند.

۱-خاویار بلوگا

غذاهای لاکچری - خاویار بلوگا
غذاهای لاکچری – خاویار بلوگا

خاویار بلوگا گرانترین مواد غذایی در جهان است که هزینه آن تا پنج هزار دلار در هر کیلوگرم است. خاویار ماهی ماده (تخم ماهی) است و این برند خاص از ماهی قزل آلا گرفته شده است، که بیشتر در دریای خزر یافت میشود. این ماهی برای رسیدن به بزرگترین سایز خود باید به بیست سالگی برسد و در آن زمان میتواند تا دو تن وزن داشته باشد.و تخم ان بزرگترین تخم ماهی است که برای خاویار استفاده می شود. بلوگا معمولا از رنگ بنفش تا سیاه وجود دارد، و رنگ پریده ترین آن گران ترین آن ها است.

خاویار بلگا از آن نظر که نیاز به چاشنی دیگری برای بهترکردن طعم آن ندارد، عموما بر روی تکه های کوچک نان تست سرو میشوند.اگر خوردن خاویار را تجربه نکرده اید باید بدانید که هنگامی که شما هر تخم آن را می شکنید، طعم کم نمک ماهی مانندی را حس میکنید.

 

همچنین بخوانید : خوشمزه ترین میوه های دنیا

 

۲-زعفران

غذاهای لاکچری - زعفران
غذاهای لاکچری – زعفران

زعفران نیر یکی از گران ترین ادویه در جهان است و به قیمت بیش از دو هزار دلار برای هر پوند (با توجه به فصل) می رسد. زعفران سه کلاله دارد و
درواقع نوعی گل است. هر کلاله باید با دست چیده شود و هزاران تن از آن مصادف با یک اونس از این ادویه است. رنگ زرد روشن این ادویه برای رنگ دهی و دادن مزه نامحسوس به غذا استفاده می شود.زعفران دارای رایحه تلخی همانند مزه آن است.

 

۳-قارچ دنبلان سفید کوهی

غذاهای لاکچری - قارچ دنبلان سفید کوهی
غذاهای لاکچری – قارچ دنبلان سفید کوهی

این قارچ ها از خانواده آسکوماسیت های(غده) زیرزمینی هستند و بخاطر گران بودنشان مشهور هستند. این قارچ بویی شبیه به گردوی سرخ شده دارد و برای برخی افراد بسیار تند است که موجب گیج شدن آن ها می شود. جالب توجه است که بدانید برخی افراد قادر به تشخیص بوی قارچ ها نیستند، که این احتمالا به نفع آنهاست! دنبلان سفید کوهی گرانترین از خانواده قارچ ها هستند. این نوع از قارچ ها که یکی از گران قیمت ترین غذاها به شمار میروند عموما به صورت لایه های بریده شده بسیار نازکی در روی غذا های دیگر سرو میشوند و اغلب در روغن زیاد به عنوان قارچ کوهی روغنی استفاده می شوند.

 

۴-گوشت گاو کبو

غذاهای لاکچری - گوشت گاو کبو
غذاهای لاکچری – گوشت گاو کبو

گوشت گاو کبوی واقعی؟؟؟؟این گوشت که گران ترین نوع گوشت در پخت گران قیمت ترین غذاها استفاده می شود از نوعی گاو است که بر اساس اسرار مخفی سفت و سخت پرورش داده شده است. این گاواز آبجو و غلات تغذیه می شود و گوشت بسیار ترد و چربی تولید میکند و این گوشت گاو می تواند تا سیصد دلار برای هر پوند قیمت داشته باشد.نژاد این گاو به طور ژنتیکی درصد بیشتری روغن زیتون و چربی غیر اشباع نسبت به سایر نژاد گاو های شناخته شده در جهان، تولید میکند. یکی دیگر از ترفندهای خاص در تولید این گوشت ماساژ روزانه گاو ها توسط صاحبان آن هاست.باید اعتراف کنم که کمی به این گاو ها حسادت میکنم.

 

بیشتر بخوانید : آسان ترین روش برای تناسب اندام

 

۵-لانه پرنده

غذاهای لاکچری - لانه پرنده خوراکی
غذاهای لاکچری – لانه پرنده خوراکی

لانه مورد بحث در اینجا لانه ای است که توسط انواع مختلفی از پرندگان تولید میشوند.مخصوصا لانه هایی که پرندگان غار ها از طریق تف کردن نوعی ترکیب شیمیایی که در هوا سخت میشود تولید میکنند. این لانه ها به ظرافت چینی های کشور چین هستند و یکی از گران ترین محصولات حیوانی مصرف شده توسط انسان است.عموما به عنوان سوپ سرو میشود اما همچنین می تواند به عنوان شیرینی هم استفاده شود. هنگامی که ان ترکیب در آب قاطی شود، لانه ی سخت بافت ژله ای مانند میگیرد. تجربه شخصی خود من از لانه پرنده در یک پودینگ به نام لانه پرنده و سوپ بادام بود.این لانه در شیر بادام حل شده بود و به عنوان سوپ شیرین سرو میشد.

 

۶-فوگو

غذاهای لاکچری - فوگو
غذاهای لاکچری – فوگو

یک کلمه ژاپنی برای ماهی پفی است و یک وعده ژاپنی است که از گوشت ماهی پفی تهیه میشود.ماهی پفی کشنده است و اگر اشتباه طبخ شود باعث مرگ میشود، در واقع مرگ و میر های متعددی در ژاپن هر ساله بابت مصرف این غذا گزارش شده است. یک سر سوزن از سم ماهی پفی برای کشتن یک مرد کامل و بالغ کافی است. این یکی از مشهور ترین وعده ژاپنی هاست. برای تهیه ماهی برای مصرف انسانی، سرآشپز ژاپنی باید آموزش آشپزی رژیمی را گذرانده و گواهینامه آشپزی داشته باشد. این اصولا به گونه ای است که اگر مقدار کمی از سم در ماهی باقی بماند باعث احساس خستگی و سوزش میشود.

 

۷-جگر چرب

غذاهای لاکچری - جگر چرب
غذاهای لاکچری – جگر چرب

بعد از خاویار، جگر چرب یکی از بهترین غذاهای غربی موجود است که از کبد اردک و یا غاز تهیه میشود.و با روش اجباری تغذیه کردن و از طریق لوله ای که به سمت گلو هدایت میشود آن ها را تغذیه میکنند. اردک ها و غازها دارای آناتومی هستند که این روش برای آن ها بدون درد است.این روش حجم کبد را تا چند برابر اندازه ی معمولی اش افزایش میدهد و حاوی مقدار زیادی چربی است.مزه جگر چرب بسیار شبیه به کره با طعم بسیار خاکستری است.جگر چرب عمدتا به عنوان یک خمیر خام خورده می شود، اما می توان آن را به آرامی پخت تا طعم عمیق تری در آن به وجود آید.
متاسفانه این وعده خوشمزه توسط بحث و جنجال احاطه شده است و فروش و مصرف آن در برخی از شهرهای آمریکا (مانند شیکاگو) ممنوع است. دسترسی به آن در تمام نقاط اروپا و سایر نقاط جهان آزاد است.

 

۸-خرچنگ

غذاهای لاکچری - گوشت خرچنگ
غذاهای لاکچری – گوشت خرچنگ

خرچنگ دریای از یک خانواده بزرگ دریایی تشکیل میشوند که سالانه یک و هشت دهم میلیارد دلار برای صنعت غذاهای دریایی تولید می کند. آنها رابطه خانوادگی بسیار نزدیکی با خرچنگ آب شیرین دارند. خرچنگ ها در ساحل سنگی، شنی یا گل آلود از ساحل به سمت فراتر از لبه نوار قاره زندگی می کنند. آنها معمولا به صورت انفرادی در شکاف یا در زیر سنگ ها زندگی می کنند. شایع ترین روش تهیه خرچنگ این است که موجودات زنده را در یک ظرف آب جوش بیندازید،این روش بسیار سریع آن را می کشد.سپس گوشت را با کره آب شده سرو می شود تا طعم نامحسوس گوشت را پوشش دهد.

 

۹- ماتسوتاکی

غذاهای لاکچری - ماتسوتاکی
غذاهای لاکچری – ماتسوتاکی

یک نام ژاپنی رایج از گروهی از قارچ ها میباشد.آنها بخش مهمی از غذای ژاپنی ها طی هزار سال گذشته بوده اند. سنت قارچ دادن امروزه در دنیای شرکت های ژاپنی ها همچنان ادامه دارد و یک هدیه از ماتسوتاکی خیلی خاص به شمار می آید و از سوی کسانی که آن را دریافت می کنند، بسیار مورد توجه قرار می گیرد. برداشت سالیانه ماتسوتاکی در ژاپن در حال حاضر کمتر از هزار تن است و تقریبا با واردات از چین، کره و کانادا تهیه میشود.و این به دلیل سخت بودن برداشت قارچ است. ماستوتاکی اژاپنی در آغاز فصل به بالاترین قیمت خود یعنی کیلویی دو هزار دلار میرسد.

 

۱۰-صدف

غذاهای لاکچری - صدف-خوراکی
غذاهای لاکچری – صدف-خوراکی

نام صدف برای تعدادی از گروه های مختلف قارچ ها استفاده می شود که اکثر آنها در آب های دریایی یا شور (آبی که از آب تازه نمکی تر است اما نه به شوری آب دریا) رشد می کنند. ریشه اسم صدف از یک جمله اصطلاحی است: “جهان صدف تو است” بدان معنی است که برای رسیدن به چیزی در این دنیا، شما باید فرصت ها را دریابید. تمام انواع صدف ها (و در واقع، بسیاری از نرم تنان دیگر) می توانند مروارید ترشح کنند، اما صدف های خوراکی هیچ ارزش بازاری ندارند. بهترین روش سرو صدف ها به طور خام و با کمی نمک و لیمو است. صدف ها برای چندین سال به عنوان دارویی برای تقویت قوای جنسی شناخته شده اند.

 

بیشتر بخوانید : بهترین روش های درست کردن قهوه

منبع ترجمه

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن