فیلم و سریال

معرفی بهترین فیلم های کودکان – لیست ۱۰ تایی

معرفی 10 فیلم برتر کودکان که بر اساس داستان ساخته شده اند

Print Friendly, PDF & Email
معرفی بهترین فیلم های کودکان – لیست ۱۰ تایی
4 از 3 رای

۱۰ فیلم کودکان که بر اساس داستان های ترسناک ساخته شده اند.

 

بسیاری از فیلم های کودکانه ای که ما به یاد می آوریم توسط کمپانی های فیلم و انیمیشن سازی دیزنی و هالیوود ساخته شده اند در حالی که داستان اصلی فیلم ها در نسخه ی اصلی کتاب داستانی بسیار وحشتناک بوده و همچنین در بسیاری از این داستان ها اصول اخلاقی زیرپا گذاشته می شود اما فیلم های کودکان که توسط این کمپانی ها از این داستان ها ساخته شده است جزو به یاد ماندنی ترین و مورد علاقه ترین فیلم های رده سنی کودکان شناخته شده اند.
در این مقاله ۱۰ مورد از این فیلم ها را که نسخه اصلی آن ها باعث ترس و کابوس میشدند ولی با گذر از فیلتر فیم سازی هالیوود به فیلم هایی مورد علاقه میلیون ها کودک تبدیل شدند را معرفی خواهیم کرد. مطمئنا پس از خواندن این مقاله به صورت متفاوتی با شخصیت های مورد علاقه خود آشنا می شوید!! در ادامه با یک تاپ ۱۰ دسگر با سلسله همراه باشید.

۱۰-سفید برفی و هفت کوتوله (۱۹۳۷)

بهترین فیلم های کودکان
بهترین فیلم های کودکان

یکی از مورد توجه ترین فیلم های کودکان ساخته شده تا کنون سفید برفی است که این انیمیشن بر اساس افسانه ای آلمانی است که توسط برادران گریم نوشته شده است.در نسخه ی ساخته شده توسط کمپانی دیزنی سفید برفی در اثر خوردن سیب مسموم به خواب عمیقی رفته و به وسیله ی بوسه شاهزاده بیدار می شود و در پایان سفید برفی و شاهزاده با خوشحالی با یکدیگر زندگی می کنند.
اما در نسخه اصلی داستان نامادری سفید برفی سه بار تلاش می کند تا او را به قتل برساند و سومین بار همان سیب سمی معروف سفیدبرفی را مسموم می کند.کوتوله ها که متوجه می شوند برای بازگرداندن سفید برفی به زندگی کاری از دستشان بر نمی آید تصمیم می گیرند او را در تابوی شیشه ای دفن کنند.
بخش عجیب داستان قسمت پایانی آن است هنگامی که شاهزاده بن سفید برفی را پیدا می کند و عاشق او می شودو تصمیم می گیرد باقی زندگی اش را با او بگذراند!
هنگام تاختن و پریدن اسب شاهزاده قطعه ای از سیب که باغث مرگ سفید برفی شده بود از گلوی او بیرون پریده و او از خواب بیدار می شود و در نهایت سفید برفی و شاهزاده با یکدیگر ازدواج می کنند .در مراسم عروسی ملکه (نامادری سفید برفی) را مجبور به رقص با کفش هایی داغ می کنند تا زمانی که بمیرد!

 

بیشتر بخوانید : بهتریم فیلم های عاشقانه

 

۹- شنل قرمزی و گرگ بزرگ (۱۹۳۴)

فیلم های کودکانه

داستان واقعی افسانه ای اروپایی درباره دخترکی جوان و یک گرگ بزرگ می باشد ک بر اساس چند قصه ی بومی است ولی مشهور ترین نسخه های شناخته شده توسط برادران گریم واولین نسخه چاپی توسط چالز پرولت (۱۹۶۷)نوشته شده اند.
در داستان واقعی گرگ به شنل قرمزی به دروغ می گوید که مادر بزرگش را از دست داده است و شنل قرمزی نیز توسط گرگ خورده میشود و داستان به پایان می رسد.
در سال ۱۸۱۲برادران گریم یک نسخه جدید از داستان را می نویسند که نسبت به نسخه اصلی خشونت در آن کمتر است و پایان داستان نیز با خوشی است در این نسخه قبل از اینکه گرگ شنل قرمزی را بخورد او فریاد می زند و یک چوب بر او را نجات می دهد سپس گرگ را می کشند و شکمش را باز می کنند و مادر بزرگ که هنوز به شکل معجزه آسایی زنده مانده است نجات پیدا میکند. شنل قرمزی ار معروف ترین فیلم های کودکانه شناخته شده در جهان است.

 

۸-زیبای خفته(۱۹۵۹)

فیلم های کودکانه
فیلم های کودکانه

Talia sun and moonداستان واقعی این فیلم کودکانه بر اساس افسانه های عامیانه است و اولین نسخه ی شناخته شده از آن
که یکی از آثار نویسنده ی ایتالیایی داستان های ترسناک” جیم باتیستا باسیل “میباشد اما محبوب ترین و مشهورترین نسخه ی این داستان توسط برادران گریم جمع آوری و نوشته شده است.
در فیلم ساخته شده توسط کمپانی دیزنی آئورورا (زیبای خفته) انگشت خود را با سوزن دوک زخمی می کند و به خواب عمیقی فرو می رود و توسط پرنس چارمین از خواب بیدار می شود و پس از آن با خوشحالی با یکدیگر زندگی می کنند اما در نسخه ی اصلی داستان زمانی که شاهزاده تالیا(آئورورا) را در قصر پیدا می کند او به خواب عمیقی رفته است و به او تجاوز می کند و او را ترک می کند. نه ماه بعد در حالی که هنوز تالیا در خواب است دوقلو هایی را به دنیا می آورد که خورشید و ماه نام دارند. یکی از بچه ها شروع به مکیدن انگشت تالیا که سم وارد آن شده می کند و سم را خارج می کند و تالیا از خواب بیدار میشود.

 

۷-روباه و سگ شکارچی(۱۹۸۱)

معرفی بهترین فیلم های کودکانه
معرفی بهترین فیلم های کودکانه

در سومین فیلم این تاپ تن فیلم کودکان به معرفی فیلم دیدنی و پرطرفدار روباه و سگ شکارچی میپردازیم. این فیلم بر اساس رمانی از آثار دانیل پی مانیکس ساخته شده است و که در نسخه ی تولید شده توسط دیزنی داستان دوستی بین یک روباه و شکارچی روایت میشود که در حالت عادی غیر ممکن است و در پایان نیز برای همیشه با یک دیگر دوست باقی می مانند.
در نسخه اصلی سگ شکارچی از مرگ ناگهانی سگ دیگری خشمگین است و گمان می کند که دوست قدیمی اش روباه باعث این اتفاق شده است سپس لانه ی روباه را پیدا می کند و همسر و فرزندان روباه را می کشد روباه نیز فرارمی کند سگ شکارچی او را دنبال می کند و تا زمانی که روباه از خستگی می میرد و در پایان شکارچی سگ را با تفنگ خود می کشد.

 

همچنین بخوانید : بهترین فیلم های کمدی ایرانی

 

۶- سیندرلا (۱۹۵۰)

بهترین فیلم های ساخته شده برای کودکان

این فیلم کودکانه بر اساس داستانی افسانه ای با نویسندگی چارلز پراولت ساخته شده است و برخلاف نسخه تولید شده توسط کمپانی دیزنی داستان اصلی بسیار خونین و ترسناک است .
در داستان اصلی خواهران ناتنی سیندرلا برای این که کفش او به اندازه ی پای آنها شود انگشتان خود را قطع می کنند و شاهزاده ی احمق نیز با یکی از آن ها ازدواج می کند اما با این حال این نقشه خواهران موفق نمیشود و در پایان داستان سیندرلا و شاهزاده با هم ازدواج کرده و در مراسم عروسی دو پرنده چشم های خواهران سیندرلا را کور می کنند و آنها زندگی خود را با گدایی در خیابا ها می گذرانند در حالی که سیندرلا و شاهزاده در قصر به خوشی زندگی می کنند.

رنک imdb

 

۵-پینوکیو (۱۹۴۰)

پینوکیو - فیلم های کودکان
پینوکیو – فیلم های کودکان

انیمیشن کودکانه پینوکیو بر اساس رمان ایتالیایی “ماجراهای پینوکیو” نوشته ی کارلو کلودی ساخته شده است. در نسخه اصلی داستان پینوکیو کودکی بدرفتار است و حتی جیمنی کریکت او را نصیحت میکند تا از بدبخت شدن او جلوگیری کند ولی پینوکیو کریکت را با یک چکش خرد می کند.یک روز پینوکیو به یک گربه آسیب می زند و حیوانات برای انتقام گرفتن از او پینوکیو را ازیک درخت حلق آویز می کنند تازمانی که میمیرد.
در نسخه ی دوم که توسط کلودی روایت شده است و نسخه ای است که دیزنی انیمیشن آن را تولید کرده و ارائه داده است کلودی داستان را تغییر داده به طوری که در پایان پینوکیو به کودکی واقعی تبدیل می شود و انتهای داستان ترسناک نیست و با جشن وخوشی تمام می شود.

 

۴- پری دریای کوچک (۱۹۸۹)

بهترین فیلم ها برای کودکان

این فیلم کودکانه فانتزی براساس افسانه ای با همین نام که از آثار هانس کریستین اندرسن می باشد ساخته شده است.در نسخه ی تولید شده در دیزنی آریل به لطف پدرش به آرزوی خود که داشتن پاهایی مانند انسان ها است میرسد و با شاهزاده اریک ازدواج می کند.
اما در نسخه ی اصلی داستان پری دریایی کوچک به کمک جادوگر صاحب پاهایی مانند انسان های می شود اما جادوگر به او هشدار میدهد که اگر با شاهزاه ازدواج نکند و به دریا بازگردد به حباب تبدیل میشود. اما شاهزاده اریک با زن دیگری ازدواج می کند بنابراین جادوگر به آریل (پری دریایی کوچک) چاقویی را می دهد تا برای نجات خودش و باطل شدن طلسم شاهزاده را به قتل برساند اما آریل تصمیم می گیرد این کار را انجام ندهد وخودش را به دریا می اندازد و به حباب تبدیل میشود.

 

۳- گوژپشت نتردام(۱۹۹۶)

فیلم های کودکان
فیلم های کودکان

یکی از بهترین فیلم های ساخته شده در عرصه کودکان در جهان. این فیلم بر اساس داستانی درام با همین نام از ویکتور هوگو ساخته شده است. در نسخه ی اصلی داستان فرولو وحشی کاپیتان فوبوس که اسمورالد کولی عاشق اوست را می کشد. اسمورالد به جرم قتل متهم میشود و فرولو او را نجات میدهد به این شرط که او را دوست داشته باشد. اما اسمورالد او را رد می کند بنابراین فرلو او را بار میگرداند.

 

همچنین بخوانید : بهترین فیلم های اکشن

 

۲- مولان (۱۹۹۸)

معرفی بهترین فیله های کودکان
معرفی بهترین فیله های کودکان

این فیلم براساس افسانه ی چینی هوآ مولان است که یک جنگجوی زن چینی در دوران سلسله های جنوبی و شمالی تاریخ چین (۵۸۹-۴۲۰) می باشد که اولین بار در شعری با نام شعار مولان از وی یاد شده است.
در نسخه تهیه شده توسط کمپانی فیلمسازی دیزنی مولان در جنگ پیروز شده و فاتحانه و با غرور به خانه نزد خانواده اش باز می گردد اما در نسخه ی اصلی چین در جنگ شکست می خورد و زمانی که مولان به خانه باز میگردد متوجه می شود که مادرش ازدواج کرده است و سرانجام خود را می کشد تا در کنار پدرش باشد.

 

۱-آناستازیا (۱۹۹۷)

فیلم های کودکان
فیلم های کودکان

این فیلم احتمالا یکی از ترسناک ترین داستان ها را در بین سایر انیمیشن ها دارد که توسط کمپانی قرن بیستم بر اساس افسانه ای از گراند دوسس با نام آناستازیا نیکلاوینا که از افسانه های مردم روسیه میباشد ساخته شده است که داستانی به مراتب ترسناک تر و ظالمانه تر از فیلمی که ساخته شده از آن را دارد اما کارگردان این فیلم، برای ساختن یک فیلم برای کودکان از ترس و هیجان داستان اصلی آن کاسته است.

آناستازیا دختر جوان تزار نیکلاس دوم آخرین امپراطور امپریال روسیه بود که سه خواهر داشت که اولگا تتیانا و ماریا نام داشتند و همچنین خواهر بزرگتر الکسیس بود.
الکسیس به بیماری هموفیلی مبتلا شد که این بیماری باعث شد بارها او تا دم مرگ برسد که خانواده سلطنتی مراقبت از او را به گریگوری راسپوتین سپردند. رایپتین دهقانی روسی بود که به عنوان شخصیتی مقدس شناخته می شد و تنها کسی بود که می توانست الکسیس را درمان کند. کم کم بر قدرت راسپوتین افزوده شد و خانواده سلطنتی تنها به خاطر اینکه الکسیس وارث تاچ و تخت بود او را تحمل می کردند.
در فوریه ۱۹۱۷ انقلاب بلشویک آغاز شد و خانواده سلطنتی به عنوان زندانی اسیر شدند و در تاریخ ۱۷ جولای ۱۹۱۸ توسط یک ستاد پلیس مخفی کشته شدند.
افسانه ای که این فیلم بر اساس ان ساخته شده است میگوید اناستازیا از انقلاب بلشویک روسیه جان سالم به در برد همچنین با پیدا شدن بقایای خانواده سلطنتی در ۱۹۹۱ در یک قبر معمولی به این دلیل که اجساد اناستازیا و الکسیس در بین آنها نبود شایعات مبنی بر فرار آن ها از اعدام بیش از پیش افزایش یافت.
ثابت کردند که این دوجسد متعلق به الکسیس و اناستازیا هستند.DNAدر ۲۳ آگوست ۲۰۰۷ دو جسد کشف شد که بعدها آزمایشات
که این موضوع باعث شد تا ثابت شود که همه ی اعضای خانواده ی سلطنتی در سال ۱۹۱۸ کشته شده اند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن