سبک زندگیشبکه های اجتماعیکسب و کارمعرفی کسب و کار

۱۱ قدم برای شروع یک کسب و کار موفق در ۲۰ سالگی

11 قدم برای داشتن یک کسب و کار موفق

۱۱ قدم برای شروع یک کسب و کار موفق در ۲۰ سالگیReviewed by مهدی مرادی on Apr 2Rating:
Print Friendly, PDF & Email
۱۱ قدم برای شروع یک کسب و کار موفق در ۲۰ سالگی
به این نوشته رای دهید
میلیونر شدن در زندگی آرزوی بسیاری از آدم ها و مخصوصا جوان ها است. دهه سوم زندگی انسان ها را می توان مهم ترین دهه زندگی آنها برای رسیدن به این هدف یا به طور کلی شروع یک کسب و کار موفق دانست.

در سن ۲۰ سالگی که در قرن ۲۱ این سن یکی از شلوغ ترین سن های زندگی ما انسان ها است، می توان با داشتن برنامه و رعایت بعضی از اصول طعم میلیونر شدن در جوانی را چشید.

میخواهید یک شرکت تبلیغاتی راه اندازی کنید؟ یا یک پیامر رسان درست کنید و یا هر کسب و کار دیگرای را که می خواهید شروع کنید فرقی ندارد ، ما در این پست ۱۱ قدم را به شما برای رسیدن به این موفقیت و برای شروع یک کسب و کار و موفق شدن در آن به شما معرفی خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱٫شروع شغل دوم

شروع کسب و کار
شروع کسب و کار

 

اگر شما شاغل هستید و به صورت معمولی از ساعت ۸ تا ۴ بعد ظهر را کار می کنید، باید بدانید که چقدر وقت اضافی بعد از ساعت اداری در اهتیار شما قرار دارد.اگر شما از کار فعلی خود رضایت ندارید و می خواهید کار خودتان را شروع کنید و یا برای خودتان کار کنید و به اصطلاح خودتان رئیس خودتان باشید، به این فکر کنید که شما بعد از یک استراحت بعد از ساعت اداری از ساعت ۶ تا ۱ شب ممی توانید به کار خود فکر کنید و کار خود را در این تایم شروع کنید.

حتی از کار های کوچیک میتوانید شروع کنید. به فرض مثال اگر یک هنرمند هستید می توانید ویدیو های خود را در سایت هایی مثل آپارات یا یوتیوب نشر دهید، میتوانید محصولات خودتان را در اینستاگرام تبلیغ کنید ویا در فروشگاه های اینترنتی مثل دیجی کالا به فروش برسانید و یا اینکه فروشگاه اینترنتی خود را داشته باشد.

مطالب مرتبط : می تونید در این راستا ۶ راه واقعی برای کسب درآمد از اینترنت را مطالعه کنید.

 

۲٫از تفریحات خود کم کنید

اگر برای راه اندازی کسب و کار خود اشتیاق دارید و میخواهید هرچه زود تر به نتیجه برسید،  باید بدانید که تعطیلات آخر هفته فرصت خیلی خوبی برای پیشبرد کار است.
جدای از اینکه شما می توانید در آخر هفته های حدود ۲۰ ساعت برای پیش برد اهداف خود صرف کنید، می توانید از خرج کرد خود صرفه جویی کنید تا از آن در کسب و کار خود استفاده کنید.ا طرفی گرفتن این تصمیم  در دوران مجردی خیلی آسان تر است…

شروع کنید و ساعت زنگی خود را برای ساعت ۶ در روزای تعطیل تنظیم کنید، اینطوری حداقل در ۳۰ سالگی از دست دادن چند شب شما را ناراحت نخواهد کرد.

 

۳٫زود از خوب بلند بشید

شروع کسب و کار
شروع کسب و کار

توماس جفرسون در خاطرات خود گفته بود: در پنجاه سال عمر من تا کنون به یاد ندارم که خورشید زود تر از من از خواب بلند شده باشد.تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل نیز قید کرده بود که یکی از عوامل موفقیت او در زندگی این بود که هر روز ساعت ۴ از خواب بیدار می شده است.

یک ضرب المثل  معروف می گوید : بهترین کرم را اولین پرنده شکار می کند.اگر اشتیاق دارید تا کسب و کار خود را با سرعت پیش ببرید باید وقت مناسبی را برای آن صرف کنید،عادت کنید که صبح ها زود از خواب بیدار شوید. این کار برای یک مدت شاید سخت باشد، اما بعد از مدتی بدن شما عادت خواهد کرد.

 

۴٫وب سایت شخصی خود را درست کنید.

من فکر میکنم که مردم حجم زیادی از وقت خود را در شبکه های اجتماع برای تبلیغ خود صرف می کنند، اما یک وب سایت ندارند تا اطلاعات و دانسته های خود را در آنجا به اشتراک بگذارند و یا یک راه ارتباطی برای خود ایجاد کنند.
امروز هر کس جدا از شناسنامه فیزیکی باید یک شناسنامه الکترونیکی داشته باشد،از نام و یا نام خانوادگی خود در دامنه تان استفاده کنید و یک وب سایت برای خود راه اندازی کنید.خیلی زود از تاثیرات آن شگفت زده خواهید شد.

 

۵٫در زمینه خود متخصص شوید

شما می توانید با نوشتن مطلب و یا همان تولید محتوا در وب سایت خود برای به فروش رساندن محصولات خود در زمینه خود تجربه کسب کنید.با این کار شما هم می توانید محصولات خود را هر چه بهتر برای فروش عرضه کنید و از طرفی در زمینه کاری خود بعد از مدتی تبدیل به یک متخصص شوید.به طور مثال اگر شما علاقه دارید در زمینه ورزشی فعالیت کنید، شروع کنید و ی وب سایت ورزشی راه اندازی کنید و در آن شروع به نوشتن کنید.

 

۶٫درباره ی  کسب و کار خود با دیگران صحبت کنید

وقتی شما به تنهایی شروع به راه اندازی کسب و کار خود کرده اید، به اصطلاخ شما در جزیره خود تنها هستید، برای معرفی کسب و کار خود با دوستان خودتان در ساعتی که با آن ها هستید صحبت کنید.
شما به مرور زمان در کسب و کار خود احتیاج به نفرات خواهید داشت،از طرفی شما می توانید از راهنمایی ها و مشورت های اطرافیانتان با صحبت کردن با آن ها در مورد کسب و کارتان استفاده کنید.

 

۷٫صبر داشته باشید

یکی از مسائل مهم مردم عصر دیجیتال بی تابی مردم است.بی گیتس می گوید: یکی از دلایل عدم موفقیت مردم در کسب و کار خود این است که انتظار دارند کاری را که باید در ۱۰ سال انجام دهند و به نتیجه برسند،میخواهند در یک سال به آن دست یابند.
وقتی کسب و کار خود را راه اندازی می کنید برای آن یک تایم ۱۰ ساله در نظر بگیرید و در آن صبور باشید.در انجام کار های خود شتاب کنید اما برای دست یافتن به نتیجه مطلوب صبور باشید.به این فکر کنید که چه چیزی در ۲۰ سالگی باعث تمایز شما به عنوان یک کار آفرین موفق خواهد بود…

 

۸٫درآمد زایی

هر کسی را که شروع به راه اندازی یک کسب و کار کرده است نمی توان یک کار آفرین نامید.یک سوال ساده که می توان کارآفرینان را از یک دیگر جدا کرد اینکه: “چقدر درآمد کسب کرده اند؟”.
خیلی از افراد هستند که ادعای کار آ،رینی دارند و خود را مخترع یک شغل می دانند، اما وقتی از آنها می پرسید که چقدر درآمد کسب کرده اید، میگویند هیچ.درآمد زایی مهم ترین رکن هر بیزنس موفقی است و برای زنده ماندن آن لازم است.
اگر شما هنوز از کسب و کار خود شروع به درآمد زایی نکرده اید باید سریع شروع کنید. همان طور که در یک بازی فوتبال برای به دست کرفتن بازی و برنده شدن احتیاج دارید که گل بزنید،برای اینکه کسب و کار شما یک کسب و کار معرفی شود باید سود دهی داشته باشد.

 

۹٫با افراد موفق دیدار کنید

سعی کنید با افرادی که در زمینه کسب و کار موفق بوده اند قرار ملاقات داشته باشید،شما در این گفت و گو ها جدای از اینکه از حرف های آنها الهام بگیرید، یاد خواهید گرفت که هیچ راز مخفی در موفق شدن وجود ندارد و خت کوشی پایه اساسی موفق شدن است.

۱۰٫تبلیغات

یکی از نشانه های رشد کسب و کار شما دیده شدن است، به طور مثال وقتی کسب و کار شما در فضضای مجازی است، دیده شدن به معنای رتبه بهتر در گوگل است.شما می توانید با تبلیغات از راه های گوناگون آن کسب و کار خود را به دیگاران معرفی کنید و برند خود را معتبر سازید.

۱۱٫صرفه جویی کنید

در روز های اول کسب و کار هر هزار تومنی برای شما می تواند مهم باشد، شما می توانید با کم کردن خرج خود در زمینه های دیگر، سرمایه خود را در رشد کسب و کار خود به کار گیرید.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

بستن