شبکه های اجتماعیعلم و فناوریکسب و کارمعرفی کسب و کار

۱۰ کاربرد اصلی لینکدین

10 کاری که میتوانید با لینکدین انجام دهید

۱۰ کاربرد اصلی لینکدینReviewed by مهدی مرادی on Jan 18Rating: 5.0۱۰ کاربرد اصلی لینکدین
Print Friendly, PDF & Email
۱۰ کاربرد اصلی لینکدین
4.3 از 8 رای

۱۰ روش کاربردی استفاده از لینکدین

باید ها و نباید های لینکدین

 

لینکدین یکی از بزرگ ترین شبکه های اجتماعی و پتلفرم های مهمی است که در دنیای امروز هر کسب و کاری برای برند سازی و توسعه کسب و کار خود و و افراد برای یافتن کار و همکار و… به این شبکه احتیاج دارند.

آیا تا به حال در مورد نحوه استفاده و بالا بردن کارایی و کاربرد های لینکدین فکر کرده اید؟
چطور میتوان از لینکدین بهترین استفاده را کرد؟
لینکدین چه قابلیت هایی دارد؟

امروزه همه ما روزانه چند ساعت از وقت خودمان را در شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. هر یک از این شبکه ها و پلتفرم ها با توجه به ویژگی ها و قابلیت هایی که دارند فرهنگ استفاده به خصوص و قوانین و هنجار های خاص خود را دارند. هر چند که شاید بسیاری از این شبکه های اجتماعی و پلتفرم ها هنجار های سفت و سختی نداشته باشند، اما با این حال هر یک قوانین خاص خود را دارند و در این بین بعضی از این شبکه ها با توجه به نوع سیاست و قوانین خود کمی محدود ترند.
از طرفی نیز ما مجاز نیستیم در صفحه های شخصی خودمان در هر یک از این شبکه ها هر چیزی که خواستیم منتشر کنیم. لیکندین یکی از این شبکه های اجتماعی است که قواعد محدود و خاصی را در این مورد دارد.

لینکدین یکی از مهم ترین و بزرگ ترین شبکه های اجتماعی است که میتواند به توسعه کسب و کار شما کمک کند. فقط کافیست با بخش های مختلف آن آشنا شوید. در ادامه با سلسله همراه باشید.

 

۱- قبل از هر چیزی فرهنگ استفاده از لینکدین را بیاموزید

فرهنگ لینکدین
فرهنگ لینکدین

آیا شما هم نگران این موضوع هستید که آیا از با اشتباه عمل کردن در لینکدین از قابلیت های این سیستم به خوبی نتوانید استفاده کنید؟ لینکدین مثل دیگر شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری عکس های شخصی و فایل های مورد علاقتون و … نیست. بسیاری از افراد هستند که حتی با قصد راه اندازی صفحه کسب و کار خود این پلتفرم را نصب و راه اندازی میکنند، اما با ندانستن الگوی خاص لینکدین و کاربرد های لینکدین نه تنها وقت خود را تلف میکنند بلکه به کسب و کار خود صدمه میزنند.

فرهنگ لینکدین مبتنی بر اصول کاری حرفه ای است. اکانت و پروفایل شما در لینکدین نشانه و نماینده شما و شغلتان است. هدف اصلی این شبکه ارتباط سازی و پیدا کردن افراد مرتبط با کسب و کار شما است.

 

این مطلب را هم نیز میتوانید بخوانید : معرفی ۱۰ پیام رسان برتر – پیام رسان های برتر

 

 

۲- پروفایل خود را در لنکدین به صورت حرفه ای ایجاد کنید

اصلی ترین تفاوت پلتفرم لینکدین با دیگر شبکه ها در پروفایل سازی آن است. بعد از ساختن اکانت خود اولین کاری که باید انجام دهید ساختن پروفایل خود با توجه به اصول آن است. شما باید در پروفایل خوب به معرفی مهارت ها و توانایی های خود در کنار سابقه شغلی و کاری خود بپردازید و آنها را به صورت واقعی و خلاصه وار در پروفایل خود ذکر کنید.

قسمت های مختلف پروفایل : اطلاعات شخصی – عکس – تصویر پیش زمیه – تجربیات – جوایز و افتخارات – مهارت ها و توانایی ها – تحصیلات آکادمیک و …

 • پروفایل خود را برای عموم آزاد بگذارید

 

۳- اسمتان را در قسمت پروفایلتان به صورت کامل بنویسید

اهمیت پروفایل در لینکدین

شاید این موضوع یک موضوع پیش پا افتاده باشد برایتان، اما نکته در اینجاست که بسیاری از افراد حتی افراد حرفه ای این موضوع را رعایت نمی کنند. نکته در ایان است که شبکه لینکدین مانند دیگر شبکه هایی مثل اینستاگرام و فیس بوک نیست که آی دی و اسم خود را به صورت دلخواه و مختصر و… استفاده کنید.
حتما اسمتان را در به صورت کامل بنویسید.

 

۴- عنوان خود را به صورت کامل بنویسید

منظور از عنوان، عنوانی است که در زیر اسمتات در پروفایلتان نمایش داده میشود.عنوان قسمتی است که شرح حال شما را به صورت کلی مخصوصا در قسمت سرچ ها به دیگران نشان داده میشود. عنوان شما را به صورت کلی معرفی میکند و در لینکدین معمولا افراد قبل از ورود به پروفایل شما ابتدا این قسمت را میخوانند و در صورت تمایل و وارد صفحه شما میشوند پس این قسمت را به صورت کامل و بدون خساست بنویسید.

 

 

۵- پیدا کردن افراد مد نظر و آشنا شدن با آنها

کانکشن ها در لینکدین

مهم ترین بخش لینکدین به مانند دیگر شبکه ها که اصل و فلسفه آنهاست، به پیدا افراد خلاصه میشود. اما همان طور که در بالا ذکر شد نکته اصلی لینکدین در همین پیدا کردن افراد است. اما قبل از شروع پیدا کردن افراد و به اصطلاح کانکشن های خود در نظر داشته باشید که رابطه ها در لینکدین اساسا بر اساس کار و در زمینه کاری است، قالبا افراد فعال در این شبکه افراد حرفه ای هستند، پس بالا بردن تعداد کانکشن های خود بدون داشتن رابطه در زمینه کاری و شغلی کاری بی خود است.
توجه داشته باشید که دامنه کانکشن های خود را به خوبی و با افرادی که میتواند برای شما مفید واقع شوند بنا کنید.

 • influencers  ها را فالو کنید. با این کار میتوانید از به روز ترین اخبار دنیا آگاه شوید و در نتایج بالاتر نمایش داده میشوید.
 • هر کسی را بیخود فالو نکنید و به هر درخواستی بدون شناخت پاسخ مثبت ندهید.

 

بیشتر بخوانید : معرفی بهترین شبکه های اجتماعی

 

۶- در ارتباط بودن با کانکشن های خود

ارتباط با کانکشن در لینکدین

لینکدین هم به مانند دیگر شبکه ها در فضای مجازی قابلیت پیام رسانی را دارد. شما میتوانید با استفاده از این قابلیت به کانکشن های خوب پیام دهید و با آنها در ارتباط باشید. اما قبل از شروع این کار توجه کنید و وقت بذارید که یک پیام خوب و حرفه ای آماده و ارسال کنید.

لینکدین را به مانند یک مهمانی در نظر بگیرید که تمامی افراد مستعد و مشهور بیزنسی کاری در این مهمانی حضور دارند. شما در این مهمانی از بدو ورود خیلی از مهمان های دیگر را میبیند و با آنها میتوانید سلام و علیک کنید و شاید کارت ویزیت خود را به آنها بدهید و به صورت کوتاه خود را معرفی کنید و یا اینکه همدیگر را به یک ناهار کاری و… دعوت بکنید. و شاید یکی از این ارتباطات به یک آینده شغلی ختم شود. لینکدین هم دقیقا همین فضا را دارد. شما بهتر است و باید که یک همچین دیدی را  به لینکدین داشته باشید.

 • به افرادی که وارد دامنه کانکشن های شما میشوند به آنها خوشامد بگویید. به مانند کسی که برای یک مهامنی به خانه شما آمده است.
 • پیام تبلیغاتی برای کانکشن های خود ارسال نکنید.
 • کانکشن های خود را به مهمانی های کاری خود و به رویداد های خود دعوت کنید
 • مخاطبان خود را به لیست ایمیل هایتان اضافه نکنید
 • پییام های بی جهت برای کانکشن های خود ارسال نکنید

لینکدین یک قابلیت بسیار جذا دارد و آن این است که شما میتوانید در پروفایل افراد ارتباطیتان یک نکته و یادداشت ثبت کنید که این یاداشت را فقط خودتان میتوانید ببینید. مثلا گاهی اوقات شما میخواهید در پروفایل کسی بنویسید و یاداشت کنید که چطور و از کجا با این شخص آشنا شده اید و… از این قابلیت حتما استفاده کنید.

 

۷- Endorse  کنید

مهارت های افراد دایره ارتباطی خود را تایید کنید. Endorse  کردن یکی از قابلیت های ویژه و خوب لینکدین است و به معنای تایید کردن تخصص افراد است. با Endorse  کردن مهارت های فالوور هایتان هم به مهارت های آ«ها اعتبار میبخشید و هم از طرفی احتمال بالا رفتن اینکه آ«ها هم شما را Endorse  کنند بالا میرود. خیلی از افراد در لینکدین با اکانت های فیک و مجازی مهارت های خود را Endorse  و تایید میکنند، اما توجه داشته باشید که این کار اصلا سودی ندارد تایید شدن مهارتهایتان توسط افراد معتبر و فعال است که به شما ارزش میدهد.

یکی دیگر از قابلیت های لینکدین بخش توصیه نامه آن است. شما میتواند در پروفایل مخاطب هایتان توصیه نامه ای بنویسد که در پروفایل آن شخص بماند. با صرف چند دقیق وقت برای انجام این کار هم به خودتان و هم به مخاطبانتان ارزش میدهید.

 

۸ – در لینکدین بی جهت(الکی) لایک و فالو نکنید

بازهم برای آخرین بار این نکته را در قسمت نباید های لینکدین خدمتتان عرض کنم ه لینکدین مانند دیگر شبکه ها نیست. لایک کردن و کامنت گذاشتن در این پلتفرم جز رزومه وسابقه شما محسوب میشود. پس هر پستی که لایک نکنید. از طرفی شما هر پستی را لایک کنید همان لحظه تمام مهاطبانتان در صفحه خانه خود این فعالیت شما را میبینند.

 • از گذاشتن کامنت های منفی در مقالات و پست های کانکشن های خود خودداری کنید.

 

۹-  notifiction  خود را خاموش کنید

نکته بعدی در قسمت نباید های لینکدین که باید به آن توجه کنید این است که notifiction   خود را برای آپدیت پروفایل خود غیر فعال کنید. تا در هر تغییر جزئی در پروفایل شما برای مخاطبانتان اطلاعیه و alarm ارسال نشود. این کار در طولانی مدت باعث رنج خاطر دامنه مخاطبانتان میشود.

 • سریع بهپیام کانکشن های خود پاسخ دهید

 

۱۰- به صورت منظم پست یا مقاله ارسال کنید( به اشتراک بگذارید)

ارسال پست و مقاله در لینکدین

با توجه به نکاتی که خدمتتان عرض میکنم دانسته ها و مقالات خود را در لینکدین به اشتراک بگذارید :
۱- برای پست های خود از تصاویر استفاده کنید. اگر پست های شما با مقاصد بازار یابی ارسال میشوند سعی کنید از ویدیو استفاده کنید.
۲-  زمان ارسال پست ها را در لینکدین هوشمندانه انتخاب کنید و در هر زمانی پست ارسال نکنید

 • توجه کنید که پست ها را به تعداد بالا و با حجم بالا در لینکدین منتشر نکنید.

لینکدین این اجازه را به شا میدهد که یک گروه ایجاد کنید و پست ها و نوشته های خود را در گروه به اشتراک بگذارید.

 • همچنین شما میتوانید در لینکدین پروژه های خود را با کانکشن های خود در ارتباط بگذارید.

 

همچنین بخوانید : معرفی بهترین سایت های اشتراک ویدیو ایرانی

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. عالی بود
  منتها حیف که تو ایران لینکدین اونقدر شناخته شده و جا افتاده نیست
  لینکدین واقعا ابزار خوب و قوی ای هست که تو این مقاله به خوبی بهش اشاره شده بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن