ادبیتاریخسبک زندگی

۱۰ نامه کلاسیک استعفای بزرگ در دنیا

نامه های استعفای بزرگان دنیا

۱۰ نامه کلاسیک استعفای بزرگ در دنیاReviewed by مهدی مرادی on Mar 23Rating:
Print Friendly, PDF & Email
۱۰ نامه کلاسیک استعفای بزرگ در دنیا
به این نوشته رای دهید
استعفا یک هنر است.

هنری که کمتر با ما در مورد آن حرف زده اند ، در دنیای پیچیده و کثیف کسب و کار امروزی استعفا چیزی فراتر از نوشتن یک نامه است.

هنر استعفا یکی از مهم ترین هنر های دنیا است که بسیاری از نشریات و روزنامه ها تا کنون به آن پرداخته اند.

اصول ترک شغل ، ترک شغل اول ، روش های هوشمندانه ترک شغل و… پاره ای از سر تیتر های روزنامه های بزرگ دنیا تا کنون بوده اند.

شاید روزی برای همه ما پیش بیاید که روزی بخواهیم شغل فعلی خود را رها کنیم. از سختی کار گرفته تا نارضایتی حقوق و… وشاید هم پیوستن به همکاری که دیدن او به صدا استعفا میارزد، پاره ای دلایل استعفا می تواند باشد.معمولا ما در چنین شرایطی عمدا و یا سهوا پل های پشت سر خود را خراب میکنیم.

تمرین استعفا،میتواند تمرین قشنگی باشد، ما نه تا وقتی که ما با آن مثل مرگ رفتار میکنیم.

در این متن ما ده نامه استعفای کلاسیک دنیا را خواهیم داشت :

۱۰٫نامه استعفای جیمز ویتاکر(James Whittaker) از گوگل.

James-Whittaker

یکی از نامه های ده گانه ما در این لیست به مانند بعضی دیگر از آنها که در حوزه فعالیت در حوزه تکنولوژی هستند نامه استعفای James Whittaker از گوگل است.نامه ویتاکر بدون هیچ گونه حمایتی در کمتر از یک روز در کل اینترنت انتشار پیدا کرد.
مشکل و چالش اصلی او با گوگل این بود که به طور ناگهانی طرز کار کار او در گوگل تغییر کرد، و سیاست کاری او فروختن فضاهای تبلیغاتی شده بود.به طوری که او گوگل را فقط یک شرکت بزرگ تبلیغاتی مثل شبکه های تبلیغاتی تلوزیون خطاب کرد.
در نامه تند او در حمله به بنیان گذار گوگل لری پائول بیان کرده بود که رقابت او برای از بین بردن رقیب تبلیغاتی خود ، یعنی فیس بوک و کشانده شدن این سیاست به  Google+  واین حاشیه نگری های گوگل باعث میشد که گوگل قدرت خود را از دست بدهد.
بعد از خروج جیمز از گوگل به خاطر سیاست های آن شرکت او در کمپانی بزرگ مایکروسافت مشغول به کار شد.

 

۹٫استعفا ریچارد پپیت از روزنامه ستاره

Richard peppiatt
یک داستان بشنوید از یکی از روزنامه های بزرگ انگلیسی.
از تنها کسانی که انتظار می رود نامه استعفا را به خوبی هر چه تمام تر بنویسند روزنامه نگاران هستند.
ریچارد پپت در نامه خود به سردبیر و مالک روزنامه ستاره نوشت که ادامه همکاری با او باعث شرمساری خودش است.او در نامه خود گفت که مقاله هایی که توسط شما چاپ می شود حال من را بهم میزند و نفرت انگیز است.روی خطاب او به مقاله هایی بود که روزنامه ستاره درباره حمله به مسلمانان می نوشتند.

 

۸٫استعفای استیو جابز از اپل

steve jobs

یکی دیگر از نامه های استعفای جالب این لیست نامه استعفای استیو جابز از اپل است که  این نوع اسعفا کمی متفاوت است از بقیه نامه های این لیست.
جابز در ماه اوت سال ۲۰۱۱،درست چند ماه قبل از مرگ خود نامه استعفای خود را به زیبا ترین شکل ممکن نوشت.
او در نامه استعفای خود با اشاره به این که روز های خوب اپل در پیش است، در نامه خود نوشته بود که :
من همیشه به شما میگفتم که در جایگاه مدیر عاملی و بنیان گزاری اپل حتی اگر یک روز حس کنم که نمی توانم وظایفم رو به خوبی انجام دهم، اپل را ترک میکنم، متاسفانه آن روز رسیده است…

 

۷٫نامه استعفای آندره ماسون از گروپون(Groupon)

Andrew Mason

نامه استعفای ماسون در ۲۸ فوریه به سرعت در اینترنت پخش شد.مدیر عامل شرکت گروپن قبل از اینکه بگوید که او را احراج کرده است به شوخی گفته بود که آندره میخواست که اوقات بیشتری را در کنار خانواده خود باشد.
او با اینکه اوضاع مالی و حقوقی خوبی در این شرکت داشت اما دلیل استعفای خود را این میدانست که ایده های او در شرکت دیده نمی شود.

۶٫ اسعفای جرج اسمیت از گلدمنن ساکس

gregsmith

این نوع استعفا یک کلاس آموزشی برای استعفا دادن با عزت است.
جرج اسمیت در یک نوشته موضوع استعفای خود را با عنوان ” چرا من از ساکس استعفا دادم؟” به شرح تفصیل کار خود پرداخت.او اقدامات شرکت را اقداماتی مخرب و سمی قید کرده بود و در نوشته خود ذکر کرده بود که چگونه مدیران ارشد شرکت به مشتریان خود به چشم یک ابزار و کالا نگاه می کردند.

 

۵٫ استعفای اندره لاهد ، مدیر ارشد صندوق بیمه

andrew lahde

اندره لاهد یکی دیگر از اسطوره های افسانه ای تاریخ این هنر بزرگ است.اندره وقتی پی برد که شرکتی که در آن کار می کرد بیشتر سرمایه خود را برای سرمایه گزاری در وام دادن به باشگاه های شرط بندی صرف می کند،با اشاره به اینکه این حرکت ضربه بزرگی بر اقتصاد جهانی است، با استعفای خود مبارزه با این فساد را شروع کرد.

 

۴٫استعفای استیون راند-معلم اهل رودآیلند

steven round

استیون راند یکی از معلمان بزرگ دنیا که وقتتی جلو مخالفت و سخنرانی او را در کمیته مدرسه گرفتند، او حرف های خود را در یک وب کم در فضای اینترنتی در نامه  استعفای خود بیان کرد.
او در مورد خطرات آزمون استاندارد شده و نحوه عمل کردن سیستم به جای افراد «افراد آزمایشی» صحبت می کند. حال او شاید در خانه خود فاقد شغل باشد، اما نقطه نظر و شخصییت خود را دارد.

 

۳٫استعفای کارن چانگ از مایکروسافت

Karen-Cheng

او در نامه خود ازعان داشت که دوست دارد زندگی خود را به جای  نوشتن خطوط طولانی کدها در جشن ها و تفریحات بگذراند.

 

۲٫کت ساسدان طراح و دیزاینر بزرگ

cat scadalen

زمانی که شما عاشق کارتان هستید، اما یک پدر مریض در خانه دارید که باید از او مراقبت کنید و از طرفی همکارانی که از نبودن شما پیش ریس شکایت می کنند.اگر شما کت ساسدان باشید حتما همچین نامه ای را می نوسید…

 

۱٫نیل برت ، یکی از مدیرانی صیادی شرکت کشتی رانی آمریکا

NEIL BERRETT

نیل برت کار صیادی را صدمه زدن به خانواده خود خواند و نامه ی استعفای خود را با رضایت کامل در کیک تولد خود نوشت.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن