سبک زندگی

۱۰ عادت وحشتناکی که انرژی شما را از بین میبرند

عادت هایی که انجام میدهید و زندگی شما را خراب میکند

۱۰ عادت وحشتناکی که انرژی شما را از بین میبرندReviewed by سعید بهرامی on Apr 16Rating:
Print Friendly, PDF & Email
۱۰ عادت وحشتناکی که انرژی شما را از بین میبرند
به این نوشته رای دهید

یکی از بهترین راه هایی که می توانید بهره وری روزانه خود را بهبود بخشید، این است که عادت هایی را که انگیزه شما را از بین می‌برند، برطرف کنید . عادت هایی که انگیزه و  انرژی شما را میگیرند . زندگی پر از حواس پرتی های مختلف است و چالش اصلی مواجهه درست با آن هاست .

زمانی که اجازه میدهد حواس پرتی ها شما را با خود درگیر کنند آنها میتوانند هر روز شما را سخت تر از دیروز کنند . در عوض شما باید مکان هایی را در زندگیتان داشته باشید که بتوانید در آنجا خودتان را برای بهتر بودن و کم کردن چالش ها تغییر دهید . این کار سلامتی و کارایی شما را به طرز فوق العاده ای افزایش خواهد داد .

در اینجا ده عادت مضری را معرفی میکنیم که برای داشتان زندگی خلاق تر و با آرامش بیشتر باید از آن ها بگذرید :

۱ – نگران بودن درباره ی چیز هایی که از کنترل شما خارج است :

زمان های سخت و موقعیت های دشوار در سراسر زندگی شما وجود خواهد داشت که نگران بودن درباره ی چیز هایی که از کنترل شما خارج است هیچ کمکی به این شرایط نخواهد کرد .

شما نمیتوانید شرایطی که دولت برایتان ایجاد میکند یا اتفاقات بدی که برایتان می‌افتد را کنترل کنید . تمام کاری که شما میتوانید بکنید این است که تصمیم بگیرید با این شرایط چه باید بکنید  . هر چند به سختی میتوان از شر افکار نگران کننده و عصبانیت مداومی که در ذهن ایجاد میشود خلاص شد اما قبول کردن شرایط میتواند از هدر رفتن انرژی زیاد و خراب شدن روزتان جلوگیری کند .

۲ – همیشه کمال گرا بودن

همه چیز قرار نیست کامل باشد ، این اجتناب ناپذیر است . زمان هایی وجود دارد که بهترین و کامل ترین بودن مهم است اما همیشه اینطور نیست . بنابراین لازم نیست  خود را یک وسواسی کمال گرا بکنید . این کار بی نهایت انرژی و کار میخواهد . زیرا اغلب اینطور است که رساندن چیزی از ۹۵ به ۱۰۰ به اندازه رساندن آن کار از ۱ به ۹۵ کار میبرد . به جای اینکار باید اولویت هایتان را درست انتخاب کنید و با این کار انرژی و انگیزه خود را حفظ کنید .

۳ – اهمیت دادن به چیزهایی که برای دیگران مهم است

همیشه کسانی هستند که درباره چیزی صحبت میکنند و یا درباره آن شکایت میکنند . درگیر شدن در مسائلی که به شما ربطی ندارد فقط میتواند انرژیتان  را بگیرد .

فقط ۲۰ دقیقه گوش کردن به دوستانتان آنهم زمانی که دارند از رئیشان شکایت میکنند میتواند انرژی یک روز شما را بگیرد . گوش دادن به حرف های منفی خسته کننده است و ممکن است تاثیر منفی روی ذهنیت شما راجع به رئیستان داشته باشد . در عوض باید از قرار گرفتن در چنین شرایطی اجنتاب کنید . اجازه ندهید با چیزهایی که برایتان مهم نیست خسته شوید .

۴ – توجه بیش از حد به اعمال و حرف های دیگران

حرف های دیگران میتواند ما را زمین گیر کند . اما در بعضی موارد هم رفتار ها و اعمال دیگران میتواند چیز هایی ارزشمند درباره خودمان به ما بیاموزد که اصلا چیزی درباره آنها نمیدانستیم. پیامکی که دوستان میفرستد نباید بتواند شما را آشفته کند .

این چیز های کوچک شاید بی اهمیت به نظر بررسند اما میتوانند ساعت ها مغز شما را درگیر کنند و انرژی شما را بگیرند .

مشاجره های کوتاهی که روز قبل داشته اید نباید امروز شما را خراب کند  احتمالا شرایط بد بوده یا در مکان و زمان بدی قرار داشته اید و این چیزها امروز کاملا بی اهمیت هستند .

۵ – گذراندن وقت با آدم هایی که شما را پایین میکشند

سعی کنید اطرافتان را از انسان هایی پر کنید که از بودن با آنها لذت میبرید . بعضی افراد گمان میکنند که در کسب و کار باید اطرافشان را از آدم هایی که پر کنند که برایشان پول می آورند . اما این رویکردی اشتباه به زندگی است . این کار میتواند هر روز شما را با سختی همراه کند . طوری که دیگر از کاری که میکنید لذت نبرید . تمام روزتان را باید صرف پاسخگویی  به انتظارات آنها بکنید و این کار شما را پایین خواهد کشید .

۶ – کمک به افرادی که کمک نمیخواهند

شاید یکی از عزیزانتان شرایط بدی دارد و اوقات سختی را میگذراند و شما حس کنید که باید هر طور میتوانید از او  حمایت کنید . اما باید بدانید که شما نمیتوانید آنها را تغییر بدهید و تغییر باید درونی باشد .

باید تصمیم بگیرید که باید به چه کسانی کمک کنید و هم چنین تصمیم بگیرید که چه زمانی و چگونه باید کمک کنید .  کمک کردن به افراد در اوقات سختی میتواند زندگی شما را نیز وارد سختی کند . پس باید تنها زمانی که از شما کمک خواسته میشود و شما قادر به کمک کردن هستید به دیگران کمک کنید .

در مواقعی نیز مردم دریافت کمک را رد میکنند در این موارد اصرار بر کمک کردن میتواند شما را سرافکنده کند و برای فرد مورد نظر نیز سودی نداشته باشد در این موارد عاقلانه است که تنها به همدلی با آنها بپردازید و از کمک های بی مورد اجنتاب کنید .

۷ –  انجام کاری که از آن لذت نمیبرید

این که شغلی داشته باشید که از انجام آن لذت نبرید در دنیای امروز اجتناب ناپذیر است . اگر این کار یک کار تمام وقت است باید سعی کنید که شرایط کاری خود را بهتر کنید . ما به طور میانگین ۴۰ ساعت در هفته کار میکنیم و بعضی ها حتی بیشتر .

اگر در روز هشت ساعت کاری که از آن لذت نمیبرید را انجام دهید به تدریج دیگر از زندگی هم لذت نخواهید برد . شدیدا توصیه میکنم کاری را پیدا کنید که از آن لذت میبرید .

۸ – پشت گوش انداختن ورزش

خیلی راحت است که آلارم گوشی را به تاخیر بیندازید یا بعد از کار مستقیم به خانه بروید و استراحت کنید و از رفتن به باشگاه اجتناب کنید ، اما این کار زیان های زیادی دارد . ورزش کردن اندروفین را آزاد میکند ، فکر شما را آزاد میکند و بدنتان را سلامت نگاه میدارد .

حتما چند بار در هفته را به طور منظم ورزش کنید . این کار انگیزه شما را بالا میبرد و خلاقیت شما را تقویت میکند .

۹ – فکر کردن درباره اتفاقات بد گذشته

گیر کردن در گذشته بسیار راحت است ، بودن در گذشته به شما این امکان را میدهد که جایی را داشته باشید که بدبختی هایتان را به گردنش بیندازید و بهانه هایتان را با آن توجیه کنید . اما اینکار دقیقا مثل “نگران بودن درباره ی چیز هایی که از کنترل شما خارج است” انرژی و انگیزه را از شما خارج میکند . با فکر کردن به گذشته چیزی تغییر نمیکند . در عوض امروز و فردا شما را هم میگیرد. گذشته را برای گذشته بگذارید و امروز را برای آینده .

۱۰ – تعلل کردن در “نه” گفتن

عموما همه ما احساس میکنیم که باید همه اطرافیانمان را از خودمان راضی نگه داریم برای همین که نه گفتن اینقدر برایمان سخت شده . توجه کردن به نیاز های دیگران خوب است و گاهی باعث میشود که از دایره راحتیمان بیرون بیاییم اما همیشه اینطور نیست . نه گفتن شما را از بودن در شرایطی که دوست ندارید نجات خواهد داد . نه گفتن یک سختی کوچک است که میتواند از سختی های بسیار بزرگتری جلوگیری کند . نه بگویید . نه همیشه ولی جایی که لازم است در گفتن آن  تعلل نکنید .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن