سبک زندگیعلم و فناوری

شغل هایی که هوش مصنوعی نمیتواند از ما بگیرد

شغل هایی که هوش مصنوعی نمیتواند از ما بگیردReviewed by سعید بهرامی on Apr 12Rating:
Print Friendly, PDF & Email
شغل هایی که هوش مصنوعی نمیتواند از ما بگیرد
5 از 1 رای

شغل هایی که هوش مصنوعی نمیتواند از ما بگیرد

باید با این حقیقت رو به رو شویم که خیلی زود ربات ها دنیا را خواهند گرفت و انسان ها به خاطره ای دور تبدیل خواهند شد اما خبر خوب این است که تا آن زمان همه ما مرده ایم .

همچنین ببینید :

۱۰ حقیقت جالب و ترسناک درباره هوش مصنوعی

 

هوش مصنوعی به قلمرو انسان ها حمله کرده تا شغل های ما را یکی از پس از دیگری از ما بگیرد ، اما برای گرفتن همه شغل های ما وقت زیادی احتیاج دارند .

در این لیست به شغل هایی میپردازیم که هوش مصنوعی نمیتواند از انسان ها بگیرد ، حداقل نه به این زودی ها

 نویسندگی

زمانی که درباره آن فکر میکنیم نویسندگی تنها چینش دوباره کلمات موجود است . بنابراین هوش مصنوعی باید قادر به یافتن راهی برای پیدا کردن الگوهای زبانی باشد تا بتوانند داستان های خود را بنویسند ،‌ و البته آنها همین الان هم این کار را کرده اند ! حداقل تا حدودی . یکی از طرفداران Game of Thrones‌ به نام زک تات که برنامه نویس حرفه ای هم بود که از انتظار برای انتشار کتاب بعدی George R.R. Martin خسته شده بود تصمیم میگیرد تا هوش مصنوعی ای ایجاد کند تا کتاب را برایش بنویسد .

برای آنکه درکی از نتیجه داشته باشید این قسمت از کتاب نوشته شده را بخوانید :

This dragon does not say we had four of a band, or no men or rats and two singers, the great pack of men and the winged trees

شاید این جملات بعد از مصرف چند قرص روانگردان معنی بدهند ، اما خوشبختانه نشان میدهند که به این زودی ها یک ربات کتاب پرفروش بعدی نیویورک تایمز را منتشر نخواهد کرد.

خیاطی و طراحی لباس

در دنیای امروز دیگر مردم برای یادگیری دوختن لباس خود را به زحمت نمی اندازند . اکثر لباس های موجود در دنیا در کشورهای جهان سوم مانند بنگلادش با شرایط کاری وحشتناک تولید میشوند . به هر حال مردم به این شغل ها برای بقا و گذارن زندگی احتیاج دارند ، بدون صنعت لباس شغل کافی برای این مردم وجود ندارد و بسیاری از آنان از گرسنگی خواهند مرد .

پس چه کسی مسئولیت به خطر انداختن زندگی میلیون ها انسان را به گردن میگیرد ، اینجاست که نام Dov Charney به چشم میخورد . اگر اطلاع ندارید او کمپانی لباس American Apparel را تاسیس کرده است و پس از چندین مورد اتهام آزار جنسی از شرکت خودش اخراج شد . او البته این اتهامات را رد میکند اما مقامات کمپانی نظر دیگری دارند .

پس از آن تصمیم گرفت که کمپانی جدیدی را تاسیس کند این بار با نام Los Angeles Apparel ، جایی که او هنوز خیاط ها و طراحان لباس را استخدام میکند . به هر حال به نظر میرسد که وفاداری کم رمقی به کارکنان خودش داشته باشد . او ترجیح میدهد در کارخانه ای پر از ربات های شرکت SoftWEAR  به تنهایی مشغول شمردن پول هایش باشد . این ربات ها در حال یادگیری خیاطی و دوزندگی هستند اما مشکل اصلی آنجاست که این ربات ها حس لامسه انسان ها را ندارند . آنها در دوختن خطوط صاف عالی عمل میکنند اما وقتی کار به دوختن خطوط منحنی میشود به مشکل برمیخورند چرا که نمیتوانند درکی از جنس یا چروک لباس داشته باشند . خوشبختانه طرح چارنی برای خراب کردن زندگی های بیشتر شکست خورده است .

روانشناسی

همدلی چیزی که است که هوش مصنوعی در نشان دادن آن وحشتناک عمل میکند . ربات هایی که هرگز انسان نبوده اند چگونه میتوانند درکی از احساسات انسانی داشته باشند ؟ چت بات ها ( ربات های گفتگو)‌ نتوانستند تست تیورینگ را بگذرانند ،‌این به معنی است که آنها نمیتوانند در سطح یک انسان گفتگو داشته باشند .

الکسا و سیری در نیمی از مواقع حتی درخواست های جستجو ما را هم اشتباه متوجه میشوند ، واقعا انتظار دارید که درباره تجربه های بد کودکی به شما مشورت بدهند ؟

پزشکی

هوش مصنوعی در حال ورود به دنیای پزشکی و دارویی است . در آینده تنها با گرفتن یک عکس با گوشی هوشمند خودتان میتوانید یک معاینه دقیق دریافت کنید  .

همین حالا هم برنامه هایی وجود دارند که میتوانید روی تلفن هوشمند خود نصب کنید و با آنها پوست خودتان را برای سرطان پوست چک کنید یا چشم دیابتی را تشخیص بدهید  . یا ساعت هایی وجود دارند که میتوانند ضربان قلب شما را اندازه گیری کنند و در صورت وجود مشکل شما را با خبر کنند . اما آیا این به معنی جایگزین شدن هوش مصنوعی با پزشک انسانی است ؟

قطعا اینطور نیست . با ربات ها چیزی به اسم درمان بالینی وجود نخواهد داشت ، تصور کنید که روی تخت بیمارستان هستید و یک تکه آهن بدون روح به شما میگوید که شش ماه بیشتر زنده نیستید بدون هیچ نشانه ای از همدلی و همدردی .

انسان ها همیشه به انسان ها برای حرف زدن راجع به بدنشان و مشکلاتشان احتیاج خواهند داشت . هم چنین ربات ها نمیتوانند حس مسئولیتی که یک انسان منتقل میکند را منتقل کنند در ثانی در مواقع بحرانی ربات ها نمیتوانند خلاقیت های لازم را برای درمان های متفاوت به خرج دهند .

خنیاگری

هوش مصنوعی توانسه آهنگای خود را بسازد از آهنگهای محلی ایرلندی تا ماریمبا که یک ساز محلی آفریقای جنوبی است هوش مصنوعی توانسته قدرت خود را در خلق هنر نشان دهد .حتی در ژاپن یک شخصیت تخیلی بازی های ویدئویی به نام Hatsune Miku آنقدر محبوب شده است که شروع به فروختن بلیط کنسرت کرده است . اما نگران نباشید ستاره موسیقی مورد علاقه شما با یک ربات عوض نخواهد شد . ربات ها شاید هرگز نتوانند عکس خود را روی دیوار اتاق های نوجوانان بکوبند و کنسرت های با شکوه ستارگان پاپ امروزی را برگزار کنند

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن