سبک زندگی

۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک

۱۰ رفتار زنان که زندگی زناشویی را خراب میکند

Print Friendly, PDF & Email
۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک
به این نوشته رای دهید

۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک

حتما پیش آمده که در محیط اطراف خود با کسانی برخورد کنید که بنظر افسرده و عصبی می آیند و  یا اینکه بسیار تودار و گوشه گیر هستند. البته که این واکنش ها زمانی که در انسانها رخ می دهد حتما دارای دلایل گوناگون و مختلف است. ولیکن اگر در زندگی این دسته از افراد تحقیق و مطالعه کنید قطعا به این نتیجه می رسید که این فرد در زندگی دچار اختلالات روحی و روانی بسیاری شده و زندگی او دستخوش چالش ها و اتفاقات عجیب و گوناگونی بوده است.

ریشه  خلق و خو و رفتارافراد در خانواده ای است که شخص در آن متولد شده است. بنابراین نتیجه  می گیریم که خانواده یک اصل اساسی و انکار نشدی است. جمله ای که نوشته شد شاید تکراری بنظر آید ولی جدا و واقعا یک واقعیت انکار نشدنی است.

در مقاله قبل سعی کردیم که ۱۰ رفتار نادرست مردان که عمر روابط زناشویی را کم میکند را بررسی کرده و راه های مقابله با آن را بررسی کنیم.

در این مقاله سعی می کنیم که ۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک را بررسی کرده و در مورد هرکدام از آنها توضیح مختصری بدهیم.

 

پیشنهاد میکنیم بخوانید : ۱۰ رفتار مردان که عمر روابط زناشویی را کم میکند

 

 

۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک : ۱- عدم اعتماد بنفس:

10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک - عدم اعتماد به نفس
10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک – عدم اعتماد به نفس

داشتن اعتماد بنفس بالا به شما کمک می کند که در زندگی بتوانید از پس کارهای دشوار بر آیید. شخصی که دچار بیماری عدم اعتماد به نفس است همیشه نگران، مضطرب و در نهایت افسرده است. افسردگی یک زن تاثیر بسیار زیادی روی رفتار همسر و فرزندان و در نهایت روی زندگی مشترک وی می گذارد. بنابراین خانم ها باید تمام تلاش خود را بکنند که در سخت ترین شرایط روحیه خود را حفظ کرده و سعی کنند که به اعصاب خود مسلط باشند. در اکثر مواقع دیده شده که خواسته مردان از همسرشان صرفا اعتماد بنفس بالا بوده است. ولیکن باید در نظر داشت که منظور از اعتماد بنفس این نیست که شما به همسرتان بگویید که:” من به تنهایی از پس تمام کارها بر می آیم و احتیاجی به بودن تو نیست”. مردان از شنیدن این جمله متنفر هستند. همه مردها دوست دارند که همسرشان ضمن اینکه می تواند به تنهایی از پس زندگی برآید به آنها نیاز داشته باشد و این نیاز را ابراز کند.

 

 

۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک : ۲- عدم احترام خود :

10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک - عدم احترام به خود
10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک – عدم احترام به خود

شما به عنوان یک زن لایق احترام هستید پس بنابراین به خودتان احترام بگذارید. البته باید دقت داشت که منظور از احترام این نیست که شما دچار خودشیفتگی مضمن شوید. منظور از احترام گذاشتن در اینجا به این معنی است که شما به عنوان یک خانم متاهل باید علاوه بر خودتان به تمام عوامل و اشخاصی که به شما مربوط است احترام بگذارید تا در نهایت به عنوان یک زن و یک همسر و یا مادر محترم شناخته شوید.

در زندگی مشترک اشخاصی که به شما مربوط می شوند عبارتند از: ۱- همسرتان ۲- فرزندانتان ۳- خویشاوندان نزدیک خودتان(پدر، مادر، خواهر، برادر) ۴- خویشاوندان نزدیک همسرتان(پدر، مادر، خواهر، برادر)

در زندگی مشترک همه موارد گفته شده عواملی هستند که به شما بسیار نزدیک و مرتبط هستند بنابراین شما اگر می خواهید به خودتان احترام بگذارید باید حتما به تمامی اشخاصی که با شما ارتباط نزدیک و انکار نشدنی دارند احترام گذاشته و آنها را نیز لایق احترام بدانید.

 

۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک  : ۳- قدر نشناسی:

10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک - قدر ندانی
10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک – قدر ندانی

قدرشناسی کردن از همسر یکی از راه هایی است که باعث استحکام زندگی مشترک می شود. بهتر است بدانیم که منظور از قدرشناسی چیست؟ قدرشناسی کردن یعنی اینکه شما بابت کاری که طرف مقابلتان برای شما یا بخاطر شما انجام می دهد از او تشکر کنید. برای قدرشناسی کردن کافی ست این پیش زمینه را در ذهن خود داشته باشید که اگر کسی کاری برای شما انجام می دهد انجام وظیفه نمی کند. اگر جملاتی مانند «وظیفه زن خانه داری است» یا  « وظیفه مرد کار کردن و پول درآوردن است» را از ذهن خود دور کنید براحتی می توانید بابت کارهایی که همسرتان روزمره برای شما انجام می دهد از او تشکر و قدردانی کنید.

 

مطالب پیشنهادی : ویژگی های یک شخصیت سالم

 

 

۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک : ۴- کم گویی و گزیده گویی:

10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک - گزیده گویی
10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک – گزیده گویی

خیلی وقت ها در زندگی مشترک پیش می آید که مسئله ای باعث ناراحتی شما شده و چیزی شما را آزار می دهد و فقط به دنبال این هستید که به محض اینکه طرف مقابلتان را دیدید شروع به گله کردن کنید. ضمن اینکه به هیچ وجه حال شخص مقابلتان را در نظر نمی گیرید(خستگی، کلافگی و …. ) .در چنین شرایطی بهتر است که ابتدا سعی کنید که خودتان را به یک آرامش نسبی برسانید. هرچند که واقعا سخت است. ولی شما باید این مهم را در نظر داشته باشید که هر حرفی را در هرجایی و در هر موقعیتی نباید بزنید. اگر می خواهید که صحبت های شما تاثیر زیادی روی همسرتان داشته باشد باید سعی کنید در هنگام عصبانیت ابتدا خود را کنترل کرده و بعدا در موقعیت و شرایط مناسب تمام حرف هایی که در دلتان سنگینی می کند را یکجا بیرون بریزید. در مورد رفتار همسرتان یا صحبت های آنها اگر چیزی شما را آزار می دهد حتما تمام آنها را در موقعیت مناسب بیان کنید.

 

 

۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک : ۵- عدم کنترل تن صدا

10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک - کنترل صدا
10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک – کنترل صدا

تحقیقات نشان می دهد که انسان ها براحتی در برابر صدای زنان واکنش نشان می دهند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که چرا انسان ها اعم از زن یا مرد به صدای زنانه واکنش نشان می دهند؟ دلیل آن به دوران جنینی انسان ها برمی گردد. انسان ها در دوران جنینی تنها صداهایی که می شنوند صدای زیبای مادرشان و آبی که در اطراف آنها در رحم قرار می گیرد است. به همین دلیل معمولا از شنیدن صدای زنانه و همچنین صدای آب لذت می برند. بنابراین صدای زنان می تواند ابزاری برای جذب مرد مورد علاقه شان یا همسرشان در زندگی مشترک باشد. پس بهتر است که تا حد امکان سعی کنند که ظرافت صدای خود را حفظ کرده و با آرامش صحبت کنند تا اینکه فریاد بزنند.

 

 

۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک : ۶- رفتار نامناسب:

10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک - رفتار مناسب
10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک – رفتار نامناسب

منظور از رفتار مناسب در واقع رفتاری است که مورد پسند شریک زندگیتان قرار بگیرد. همه ما در ابتدا احساس می کنیم که در رفتار هیچ مشکلی نداریم و اگر مورد انتقاد قرار می گیریم به دلیل قضاوت های نابجاست. در حالیکه اینطور نیست. در اطراف خود بسیار دیده ایم خانم هایی را که برای اینکه مورد توجه طرف مقابل قرار بگیرند با کوچکترین اتفاقی شروع به گریه کردن می کنند و یا قهر می کنند. برای مثال خانمی را در نظر بگیرید که به دلیل شکسته شدن ناخن خود شروع به گریه کردن و رفتارهای نامناسب کودکانه می کند. این رفتار شاید در یکی یا دو مورد اول توجه مرد را به شما جلب کند ولی به همان اندازه تکرار این رفتار مردتان را از شما دور می کند. باید توجه داشت که مردها معمولا جذب خانم هایی می شوند که دارای روحیه قوی و شکست ناپذیر هستند. پس حواسمان باشد که این رفتار نامناسب را در زندگی مشترکمان نداشته باشیم تا شریک زندگیمان را از دست ندهیم.

 

۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک : ۷- تشویق نکردن:

10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک -تشویق نکردن
10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک -تشویق نکردن

انسان ها معمولا به تشویق شدن از طرف دیگران اهمیت می دهند. ولیکن باید میزان اهمیت آنرا در زندگی مشترک بررسی کنیم. خانم ها باید بدانند که مردها به شدت عاشق این هستند که از جانب همسر خود مورد تشویق و تحسین قرار بگیرند. در واقع می توان گفت که این امر به مردها انگیزه و توان بیشتری می دهد. پس از شما انتظار می رود که به عنوان یک همسر نمونه اهمیت این موضوع را از یاد نبرید. البته باید در نظر داشته باشید که مردها بسیار باهوش بوده و فرق بین تعریف و تمجید های الکی را با تشویق های واقعی تشخیص می دهند. بنابراین همانقدر که از ممکن است تشویق های شما خوشحال شوند برعکس از تعریف های الکی بسیار ناراحت می شوند.

 

 

۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک : ۸- عدم اهمیت دادن به خودتان:

10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک - عدم احترام به خود
10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک – عدم احترام به خود

شما به عنوان یک فرد کلیدی در زندگی مشترک خود هستید و همواره مورد توجه قرار می گیرید. بنابراین باید به خودتان  اهمیت ویژه بدهید. چیزی که مردها همیشه به آن اهمیت می دهند ولی هرگز به زبان نمی آورند پوشش شما در منزل است. شما بخشی از زندگی همسرتان هستید و او دوست دارد همیشه شما را با ظاهری آراسته و مرتب ببیند. آنها از اینکه همسرشان را در حال آرایش کردن ببینند لذت می برند. بنابراین به ظاهر خودتان بسیار اهمیت دهید.

 

 

۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک : ۹- حمایت نکردن:

10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک - حمایت نکردن
10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک – حمایت نکردن

باید بدانید که همانطور که شما دوست دارید زمانی که ازدواج می کنید از طرف شخص مقابلتان حمایت شوید و به در تصمیمات سخت بتوانید روی آن حساب کنید. باید بگویم که این حس در همسر شما نیز وجود دارد و شاید گاهی این حس در مردان چندین برابر زنان باشد. بنابراین زمانی که همسر شما تصمیم می گیرد ماشینش را عوض کند یا تغییر شغل بدهد یا چیزهایی از این دست، بهتر است این حس را به او منتقل کنید که همواره پشتیبان وی بوده و از او در شرایط سخت و بحرانی حمایت می کنید.

 

 

۱۰ رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک : ۱۰- دوستت دارم:

10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک - دوست داشتن
10 رفتار نادرست زنان در زندگی مشترک – دوست داشتن

حس دوست داشته شدن و دوست داشتن در همه افراد اعم از مرد و زن دیده می شود. این در حالی است که همه ما به اشتباه گمان می کنیم که تنها زن ها هستند که دوست دارند دوست داشته بشوند و جمله دوستت دارم را بشنوند یا در عمل ببینند. ولی باید توجه داشته باشیم که این حس به همان اندازه در مردها نیز وجود دارد. ممکن است که آنها هیچ گاه بروز ندهند که از شنیدن یه چنین جمله ای چقدر خوشحال شده و لذت می برند ولی در عمل آنها گاهی به شنیدن این جمله نیاز دارند. پس به یاد داشته باشید که در زندگی مشترک خود با دیدن چهره اخمو و درهم رفته همسرتان گمان نکنید که او این حرف ها را لوس بازی می پندارد. او را نوازش کرده و در گوشش به او بگویید که دوستش دارید. شاید به ظاهر غرق در یک چهره مردانه شود و عکس العمل دلخواه و مورد انتطارتان را نشان ندهد ولی در وجودش عشق به شما فوران می کند.

 

بیشتر بخوانید : بهترین سخنرانان حوزه موفقیت و انگیزش

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن