سبک زندگی

۱۰ رفتار مردان که عمر روابط زناشویی را کم میکند

۱۰ رفتار موثر مرداها در روابط زناشویی

Print Friendly, PDF & Email
۱۰ رفتار مردان که عمر روابط زناشویی را کم میکند
3.5 از 2 رای
گاهی اوقات بعضی از مردان عاشق این هستند که با زن ها بازی های ذهنی انجام دهند. در این مقاله سعی داریم بفهمیم که بازی ذهنی چیست و چرا مردها دوست دارند این بازی را انجام دهند و تاثییر این نوع رفتارهای در عمر روابط زناشویی چیست؟

در مورد بازی های ذهنی اول باید بدانیم که منظور از این بازی چیست؟ بازی ذهنی یعنی ارسال سیگنال های مختلط برای بازی کردن با احساسات شخص( به منظور امتحان کردن طرف مقابل.
البته باید گفت که در مورد تعریف بازی ذهنی نباید زود قضاوت کرد. منظور از بازی کردن با احساسات شخص تعبیری که همه ما از  بازی کردن با احساسات داریم نیست.
منظور از بازی با احساسات این است که شخص مقابل شما دقیقا همان کاری را انجام دهد که شما آنرا دوست ندارید و نسبت به آن واکنش نشان می دهید.
برای مثال ممکن است که طرف مقابلتان شما را وادار به خوردن غذایی کند که شما آنرا دوست ندارید. به همین دلیل است که معمولا بازی های ذهنی که از طرف مردان صورت می گیرد برای زنان خوشایند نیست، اما با توجه به فرهنگ های مختلف مخصوصا فرهنگ ما ایرانی ها این نوع رفتار ها در بین بعضی از افراد رایج است.

 

بیشتر بخوانید : ویژگی های یک شخصیت سالم

 

حال که با تعریف بازی ذهنی آشنا شدیم بهتر است بدانیم که دلیل انجام بازی های ذهنی چیست؟

  • اولین دلیلی که باعث می شود که این بازی از طرف مردان اعمال شود ممکن است برای سنجش میزان علاقه، وفاداری، توانایی احساسی، درک و هوش زن مورد علاقه آنها باشد.
  • دلیل دومی که باعث می شود مردی دست به چنین بازی بزند این است که مرد احساس کند که با تحریک کردن احساسات طرف مقابل خود می تواند وی را متقاعد به انجام کاری کند. در واقع این دسته از افراد کسانی هستند که از احساسات طرف مقابل به عنوان یک نقطه ضعف بزرگ استفاده کرده و از آن سو استفاده می کنند. این معمولا ناخوشایندترین دلایل انجام بازی های ذهنی است. چون معمولا احساسات افراد یکی از شخصی ترین حالات درونی وی و همچنین مقدس ترین حالات انسان هاست.
  • بعضی مردها هستند که فقط محض تفریح و برای پر کردن اوقات خود دست به انجام بازی های ذهنی می زنند، این دسته از افراد کسانی هستند که معمولا زمانیکه از آنها دلیل انجام کارشان را می پرسید با خونسردی پاسخ می دهند: “وقتی عصبانی می شوی، جذاب تر به نظر می آیی” و خارج کردن افراد از حالت طبیعی برایشان جذاب و لذت بخش است.

خب در اینجا وقت آن رسیده که با انواع بازی های ذهنی آشنا شویم.

بازی های ذهنی انواع مختلفی دارند اما ما در ادامه ۱۰ نمونه از بازی های ذهنی که ممکن است شما با آنها روبه رو شده باشید را برشمرده و توضیح می دهیم.

رفتار مردان که باعث کم شدن عمر روابط زناشویی میشود :

۱ . خواسته های غیر منطقی و غیر ممکن:

رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود - خواسته های غیر منطقی و غیر ممکن
رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود – خواسته های غیر منطقی و غیر ممکن

این اتفاق معمولا بدون هشدار قبلی و بدون هماهنگی می افتد.
ممکن است که طرف مقابل شما شروع به درخواست های غیر معمول و عجیب از شما بکند. مثلا : از شما بخواهد که به دیدار دوست یا آشنایی بروید که شما اصلا تمایلی به دیدار آنها ندارید و خود شخص هم متوجه این موضوع هست.
یا اینکه شما را از انجام کارهای معمول و روزانه خودتان منع کند. مثلا به شما بگوید که از خانه خارج نشوید و با کسانی که قبلا در تماس بودید دیگر تماس نگیرید.

در چنین وضعیتی ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که چرا چنین درخواستی از شما دارد؟ یا اینکه ممکن است شما از خودتان بپرسید که آیا مشکلی پیش آمده؟

اگر که قبلا بین شما اتفاق خاصی نیفتاده پس باید در نظر داشته باشین که این فقط یک بازی ذهنی است و بهتر است که شما صبور باشید.

 

۲ . قطع تماس و ارتباط خود:

رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود - قطع تماس و ارتباط
رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود – قطع تماس و ارتباط

این حس برای خانم ها بسیار کلافه کننده است و موجب نگرانی آنها می شود.
معمولا خانم ها به چنین جنگ روانی یک واکنش احساسی قوی از خود نشان می دهند و بسیار اذیت می شوند.
سوال هایی که معمولا در چنین شرایطی از خود می پرسند این است که: آیا طرف مقابلشان باز هم مثلِ قبل به آنها علاقه دارد؟ یا اینکه آیا طرف مقابل جایگزین بهتری برای پر کردن جای آنها در نظر گرفته است؟

این وضعیت برای خانم ها یک کابوس وحشتناک است.
ولی بهتر است که وحشت نکنید شاید طرف مقابلتان می خواهد بداند که شما چقدر به وی نیاز دارید و آیا این نیاز را عنوان می کنید یا خیر؟ پس باهوش باشید و خودتان را مقصر ندانید. بهتر است کمی بیشتر به آنها ابراز علاقه کنید و صبور باشید.

البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی خیلی خانم ها خیلی راحت میتوانند از این آزمایش موفق و سربلند بیرن بیایند. نرم افزار ها واپلیکیشن های موبایل هستند که میتوانند با شماره تلفن طرف مقابل را ردیابی کنند.
این نرم افزار ها کارایی خیلی موثری در زمینه هایی مثل ردیابی سالمندان و فرزندان از طرف خانواده را دارند و در مواردی این چنینی نیز میتوان به خوبی از این نرم افزار های ردیابی که قالبا هم نیز رایگان هستند بهره برد و به بقای روابط زناشویی کمک کرد.

برای نمونه لینک یکی از بهترین نرم افزار های رد یابی با شماره تلفن رو در اختیارتون قرار میدم :

لینک دانلود

 

۳ . سکوت کردن:

رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود - سکوت کردن
رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود – سکوت کردن

سکوت کردن خود یک نمونه از بی محلی هایی است که معمولا بین زوجین اتفاق می افتد که این سکوت و به اصطلاح صحبت نکردن حول مشکلات پیش آمده یکی از اصلی ترین دلایل از بین رفتن و یا کم شدن عمر روابط زناشویی در جوامع امروزی به شمار می رود.

بیشتر خانم ها از این رفتار خوششان نمی آید و  دوست دارند با همسرشان حرف بزنند و وقایع روزانه خود را برای آنها بیان کنند. وقتی با سکوت و بی میلی طرف مقابلشان روبه رو می شوند به سرعت متوجه می شوند که مشکلی پیش آمده. اگر یه چنین اتفاقی برای شما پیش آمده بهتر است ریلکس باشید. او فقط می خواهد توانایی تحمل شما را بسنجد. سعی کنید که حرف بدی به او نزنید که بعدا پشیمان شوید.

 

۴ . پرخاشگری بی دلیل:

رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود - پرخاشگری بی دلیل
رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود – پرخاشگری بی دلیل

ممکن است کم کم متوجه شوید مرد مهربانی که شما تا بحال به او عادت داشته اید، تبدیل به یک مرد عصبانی و پرخاشگر شده است. حس می کنید که با پرخاشگری های وی واقعا در عذاب هستید ضمن اینکه اصلا توقع چنین رفتاری از شخص نداشته اید. این وضعیت اصلا شوخی بردار نیست و شما نباید چنین شرایطی را شوخی بگیرید و رفتارهای نسنجیده ای بکنید. باید بدانید که هدف این بازی افتضاح آسیب رساندن به شما نیست اما گاها نا خواسته همین رفتار باعث از بین رفتن یا کم شدن عمر روابط زناشویی میشود. طرف مقابل شما می خواهد میزان شهامت شما را بسنجد. باید در نظر داشته باشید که هیچکس دوست ندارد با فرد ترسو زندگی کند. اگر در چنین شرایطی محکم و صبور باشید به همسرتان این دلگرمی را می دهید که در شرایط سخت می تواند روی شما حساب کند و به شما پناه بیاورد.

 

۵ . تحسین نکردن:

رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود - تحسین نکردن
رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود – تحسین نکردن

زن ها عاشق این هستند که زمانیکه کاری انجام می دهند مورد تحسین طرف مقابلشان قرار بگیرند. مثلا تغییر دکوراسیون، تغیر ظاهری در خودشان. زمانیکه زن احساس می کند که هرکاری که شایسته تحسین هست را انجام می دهد ولی مرد انگار نمی بیند و به آنها توجه نمی کند بسیار ناراحت و عصبانی می شود. در چنین شرایطی آرامش خودتان را حفظ کنید زیرا ممکن است طرف مقابلتان بخواهد نقطه شکست شما را بدست آورد.

 

۶ . مقایسه کردن:

رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود - تمقایسه کردن
رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود – تمقایسه کردن

ممکن است که مرد شما برای اینکه نقاط ضعفتان را بیان کند و بخواهد شما را وادار به برطرف کردن نقاط ضعفتان کند شروع به مقایسه کردن شما با خواهرتان یا دوستتان یا افرادی که شما با آنها در تماس هستید بکند. این روش یکی از مخرب ترین روش ها برای برطرف کردن نقص خانم هاست.

 

۷ . برانگیختن حس حسادت:

رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود - برانگیخته کردن احساسات
رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود – برانگیخته کردن احساسات

این دسته از مردها افرادی هستند که به درستی می دانند طرف مقابلشان دقیقا به اینکه توجه آنها سمت شخص دیگری جلب شود واکنش نشان داده و حسادت می کنند. این مردها انقدر برای خانم های دیگر طنازی می کنند تا توجه اکثر آنها را به خودشان جلب کرده و شما را عصبانی و حس حسادت شما را برانگیزانند.

 

مطالب مرتبط : برقراری رابطه با چه دسته از انسان ها دشوار است؟

 

۸ . رفتار مرموز:

رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود - رفتار مرموز
رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود – رفتار مرموز

ممکن است که شما ناگهان متوجه شوید که مردتان مرموز شده است.
رفتارهای مرموز مردان روش های مختلفی دارد.برای مثال ممکن است او به یکسری از سوالات شما پاسخ ندهد. یا اینکه فکر های خود را دیگر با شما در میان نگذارد و ترجیح دهد که کارهای مهم و تصمیمات مهم زندگی خود را به تنهایی بگیرد.
اگر مرد شما این رفتار را با شما می کند احتمالا حس کرده که دیگر برای او قابل اعتماد نیستید.
بهتر آن است که شما سعی کنید دوباره اعتماد وی را جلب کنید.

 

۹ . عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی:

رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود - عدم برقراری رابطه جنسی
رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود – عدم برقراری رابطه جنسی

در مورد برقراری رابطه جنسی باید گفت که رابطه جنسی برای مردان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین زمانیکه مرد شما تمایلی به برقراری ارتباط جنسی با شما نشان نمی دهد قطعا مشکل مهمی پیش آمده است. برای حل این مشکل بکوشید.
سعی کنید که دلیل ناراحتی وی را جویا شوید.
شما با اینکار به همسرتان نشان می دهید که نیازهای وی برای شما بسیار مهم است.
از او بخواهید تا با صحبت کردن مشکلاتتان را برطرف کنید.

 

۱۰ . بی اهمیت شدن:

رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود - قطع تماس و ارتباط
رفتارهایی که باعث از بین رفتن رابطه میشود – بی اهمیت شدن

ممکن است همسر شما همیشه نسبت به حالات شما واکنش نشان میداده است. مثلا زمانی که شما احساس درد می کردید حتی خیلی جزئی آنقدر برای وی اهمیت داشته که سریعا به حال شما واکنش نشان داده و تمام تلاش خود را کرده است که به شما بفهماند که چقدر برای وی اهمیت دارید. ولی حالا شما احساس می کنید که دیگر اینطور نیست.

دلیل کم اهمیتی وی به شما این است که او احساس می کند که شما به این رفتار عادت کرده اید و دیگر حتی با وجود کوچکترین دلیلی شروع به واکنش می کنید. برای رفع یک چنین مشکلی بهتر است که خودتان را قوی جلوه دهید و به طرف مقابلتان بفهمانید که زمانی شروع به این رفتار می کنید که واقعا در موقعیت ناخوشایندی قرار گرفته باشید.

و در آخر می توان گفت که این بازی های ذهنی بسیار خطرناک هستند و ممکن است رابطه شما را به هم بزنند ولیکن رمز موفقیت شما در این است که در این مواقع فقط صبوری کنید و در برابر ناملایمات این رابطه ریلکس بوده و آرامش خود را حفظ کنید. این بازی ها همانقدر که می تواند موجب جدایی و تلخی در رابطه شوند می توانند موجب مستحکم شدن رابطه نیز بشوند.
معمولا افرادی که از این بازی با موفقیت بیرون می آیند افرادی هستند که از نظر طرف مقابلشان کاملا آزمایش شده و قابل اطمینان بوده و افراد سزاوار و لایقی محسوب می شوند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن