تاریخ

۱۰ راز بزرگ تاریخی که کسی قادر به حل کردن آن نیست

معرفی 10 راز بزرگ که در طول تاریخ سر به مهر مانده اند و حل نشده اند

۱۰ راز بزرگ تاریخی که کسی قادر به حل کردن آن نیستReviewed by مهدی قمیشی on Oct 24Rating:
Print Friendly, PDF & Email
۱۰ راز بزرگ تاریخی که کسی قادر به حل کردن آن نیست
3 از 1 رای

ما از بدو آفرینش جهان و به خصوص با شروع تمدن بر روی آن با اسرارخارق العاده و شگفت آوری احاطه شده ایم.
برخی با علوم حل شده اند، اما سایر آنها بدون توضیح باقی مانده اند،
و ممکن است تا ابد حل نشده و غیر قابل توضیح باقی بمانند.
برخی از آنها به قدمت بشریت است، اما شیفتگی ما به این اسرار آنها را جاودانه نگاه میدارد.

در اینجا ۱۰ راز بزرگ که کسی قادر به حل کردن آنها نیست را داریم که شما را سرگرم و البته شگفت زده میکند.

۱۰ راز بزرگ تاریخی که کسی قادر به حل کردن آنها نیست!

بقایای گمشده کریستف کلمبوس

رازهای بزرگ تاریخ - بقایای گمشده کریستف کلمبوس
رازهای بزرگ تاریخ – بقایای گمشده کریستف کلمبوس

مردی که “دنیای جدید” آمریکا را کشف کرد و باعث گسترش تمدن غربی و اروپایی و البته مساله ای به نام استعمارگری در جهان شد.
کاشف مشهور ایتالیایی کریستف کلمبوس که همه ما میدانیم زندگی موفق و باشکوهی داشت. با این وجود، این روز ها مردم هنوز بحث میکنند که جسد واقعی او کجاست؟
در اصل آرامگاه کریستف کلمبوس در شهر وایادولید اسپانیا است و سپس به جزیره هیسپانیولا در کارائیب و سپس در سال ۱۷۹۵ به کوبا منتقل و در نهایت پس از یک قرن به اسپانیا بازگردانده شد.

بخش اسرار آمیز اینجاست، که گروهی از مردم میگویند جسد وی هرگز به هیسپانیولا منتقل نشده است.
جعبه ای با کلمه حک شده روی آن “عالِم بزرگ کریستوبال کولون” که شامل یک بدن مرده بود در سال ۱۸۷۷ در کلیسای جامع دومینگو یافت شد و سپس نتایج آزمایش ژنتیکی آن به طور مثبت با دیگو (برادر کریستف) در ارتباط بود، که این نشان میدهد هر دوی آنها از یک رحم هستند. جمهوری دومینیکین اعتبار نتایج ژنتیکی را مورد سوال قرار داده و هنوز به دنبال استخراج DNA دیگری از استخوان های هیسپانیولا هستند.

 

بیشتر بخوانید : ۱۰ اتفاق باور نکردنی در تاریخ

 

گنجینه گمشده دیکتاتور آلمان آدولف هیتلر

رازهای بزرگ تاریخ - گنجینه گمشده دیکتاتور اخیر آدولف هیتلر
رازهای بزرگ تاریخ – گنجینه گمشده دیکتاتور اخیر آدولف هیتلر

بالغ بر ۴ میلیارد دلار از ثروت عظیم هبتلر هنوز هم مانند یک پازل حل نشده است.
سال ها پس از مرگ هیتلر، هنوز هم بسیاری برای یافتن آن خسته شده اند و شکست خورده اند.
تکه های کوچک جداگانه ای از این گنجینه در کشورهای مختلفی در اطراف آلمان یافت شدند اما هیچ یک از آنها رد پایی از کل گنجینه به جای نگذاشته بودند.

مورخان نظریه ای دارند که پول به بانک های مختلف در کشور های مختلفی سپرده شده است.
همچنین گفته شده است که این دیکتاتور آن را در یک منطقه جداگانه در نزدیکی دویتشنویدورف آلمان مخفی کرده است.
در نهایت کارشناسان گمان میکنند که می توان آن را در دریاچه توپلیتز اتریش پیدا کرد.
جذاب است، نه؟یک چیز قابل اطمینان این است که این مقدار عظیم از دارایی ارزشمند و مالی هنوز در انتظار یافته شدن هستند.

منبع سیگنال WOW

رازهای بزرگ تاریخ - WOW منبع سیگنال
رازهای بزرگ تاریخ – WOW منبع سیگنال

فرکانسی اسرارآمیز توسط یک ایستگاه رادیویی در رصدخانه پرکینز دانشگاه وسلین دریافت و ثبت شده است. تصویر واقعی بالا را مشاهده کنید، که شامل گروهی از حروف و اعداد است که احتمالا به یکدیگر مرتبط هستند اما هیچکس معنی درست آن را نمی داند. ستاره شناس جری اهمن شخصی که شیفت بود بخاطر این اتفاق شگفت انگیز نمی توانست خودش را در نوشتن کلمه “واو” بر روی کاغذ چاپ کنترل کند. حتی بالاترین تکنولوژی پیشرفته این نسل هم نمی تواند راز این سیگنال را رمزگشایی کند. تعداد کمی از مردم می گویند که این پیامی از بیگانگان بود که منتظرند ما آن را رمز گشایی کنیم.

راز ناپدید شدن یو اس اس سایکلاپس

رازهای بزرگ تاریخ - راز ناپپدید شدن یو اس اس سایکلاپس
رازهای بزرگ تاریخ – راز ناپپدید شدن یو اس اس سایکلاپس

چهارمین راز از رازهای بزرگ تاریخ که میخواهیم معرفی کنیم مربوط می شود به :یک کشتی مقاوم در برابر شرایط آب وهوایی شدید ساخته شد و با ۳۰۶ خدمه حرفه ای کاملا راه خود را گم کرد و در اعماق اقیانوس غرق شد و ما را به سوالاتی بی پاسخ سوق داد.هیچ اثری از کشتی ناپدید شده و یا خدمه اش نبود. آخرین باری که کشتی دیده شده است در چهارم مارس ۱۹۱۸ در مسیر بالتیمور، در حال حرکت بوده است. می گویند که ناپدید شدن آن به علت نفرین مثلث برمودا بوده است. با این حال کارشناسان امروز می توانند با ریاضی پاسخ سوالات ما را در نحوه برخورد کشتی در مثلث برمودا بدهند، اما این مورد متفاوت است. هیچ تحقیق علمی یا حقیقی نمی تواند مشخص کند کشتی کجاست و چه اتفاقی برای آن افتاده است.

“دیسک فاوست” تمدن مینو

رازهای بزرگ تاریخ - دیسک فاوست تمدن مینو
رازهای بزرگ تاریخ – دیسک فاوست تمدن مینو

این دیسک باستانی حاوی کتیبه هایی با زبان ناشناخته است.
برخی معتقند که حاوی پیامی است که در درک ما از تمدن مینو نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.کارشناسان می گویند که پیام رمز گذاری شده در دیسک می تواند حاوی یک داستان، یک سروده یا قضیه هندسی برای تقویم باشد که در طول حکومت تمدن خود اتفاق افتاده است. تحقیقات بسیاری انجام شده است و ممکن است بخاطر این ابزار های اخیر بسیاری فکر کنند که ما به آشکار کردن یکی از ۱۰ اسرار بزرگ تاریخی نزدیک شده ایم.

 

بیشتر بخوانید : معرفی ۱۰ شهر باستانی جهان 

 

هویت واقعی ستاره بیت اللحم

رازهای بزرگ تاریخ - هویت واقعی ستاره بیت اللحم
رازهای بزرگ تاریخ – هویت واقعی ستاره بیت اللحم

ششمین راز از رازهای بزرگ تاریخ که میخواهیم معرفی کنیم مربوط می شود به :ستاره معروف کتاب انجیل توجه بسیاری از متخصصان و مهاجران را به خود جلب کرده است، بسیاری از نظریه ها حتی به این نتیجه رسیده اند که این یک یوفو (شیئ ناشناخته) یا یک فضا پیمای بیگانه به حساب می آید زیرا که شب و روز قابل مشاهده است و دائم در حال حرکت است، گویی که دنبال یک مسیر باشد.

محققان بریتانیای کبیر گفته اند که همان ستاره نوا است که در بهار ۵ سال پیش از مسیح در چین پیدا شده. جوهانس کپلر گفته است که این فقط یک نمونه از دو سیاره است که یک ستاره جدید را تشکیل می دهند، بعضی دیگر گفته اندکه این تنها یک ستاره دنباله دار است. با این وجود، هیچ مطالعات کافی در این زمینه نمی تواند ادعای خود را پشتیبانی کنند و به نتیجه ای برسند که این ستاره واقعا چسیست.

مقبره گمشده بنیانگذار امپراطوری مغول چنگیز خان

رازهای بزرگ تاریخ - مقبره گمشده بنیانگذار امپراطوری مغول چنگیز خان
رازهای بزرگ تاریخ – مقبره گمشده بنیانگذار امپراطوری مغول چنگیز خان

هفتمین راز از رازهای بزرگ تاریخ که میخواهیم معرفی کنیم مربوط می شود به : رهبر بزرگی که امپراطوری مغول را تاسیس کرد به عنوان یک فاتح بزرگ شناخته شده است که حتی قلمرو خود را از چین به مجارستان گسترش داد. او بسیاری از مردم را برانگیخت و به دلیل اصول و شجاعت خود ، وفاداران بسیاری را به دست آورد. هنگامی که او در سال ۱۲۲۷ جان خود را از دست  داد، پیروان وفادار او مخفیانه او را در یک مکان بی نام ونشان دفن کردند و همه شاهدان کشته شدند.اسب ها نیز برای از بین بردن شواهد تدفین خان بزرگ مورد استفاده قرار گرفتند. پیروان او حتی مسیر چرخش یک رودخانه را برای پنهان کردن آن مکان تغییر دادند.

برخی از کارشناسان می گویند که جسد او در استان کندی ایامگ مغولستان است. با این حال، باستان شناسی معبد چنگیز خان را در سال ۲۰۰۴ پیدا کرد. آنها می گویند که او جسم زمینی اش را برای استراحت گذاشته است.پس از چندین دهه جستجو معابد، باقی مانده جسد وی هرگز یافت نشد که این پرونده را باز نگاه داشته است.

آیا جاده بیمینی بقایای آتلانتیس است؟

رازهای بزرگ تاریخ - آیا جاده بیمینی بقایای آتلانتیس است؟
رازهای بزرگ تاریخ – آیا جاده بیمینی بقایای آتلانتیس است؟

یکی دیگر از اسرار تاریخی ،ادگارکیسی یک عارف مسیحی آمریکایی است که پیش بینی کرد بقایای آتلانتیس در آب های اطراف جزیره بیمینی پیدا می شود. او گفت که احتمالا طی سال های ۱۹۶۸-۱۹۶۹ اتفاق خواهد افتاد. این پیش بینی وقتی که غواصا ن حرفه ای چندین سنگ آهک در یک راستا را کشف کردند که به نظر یک بزرگراه زیر دریایی بود ، باعث ترس و شگفتی شد. مردم می گویند که این فقط باقی مانده تمدنی از باستان است. با این حال، پیش بینی و دقت آقای  کیسی ذهن بسیاری از مردم را درگیر کرده است.

زئوس، پوزیدون و اسطوره خدای یونان می توانست یک بیگانه باشد

رازهای بزرگ تاریخ - زئوس
رازهای بزرگ تاریخ – زئوس

با قدرت عظیم و هوشمندانه خود و مردم معتقد بودند که انها خدایانی هستند که بشریت را آفریده اند و باید از آنها پیروی کرد و مورد ستایش قرار گیرند. با این حال،برخی نیز اعتقاد داشتند که آنها بیگانگان هستند با تکنولوژی پیشرفته و ذهن های برتر که در زندگی انسان ها دخالت می کنند.این بدین دلیل است که آنها همواره دارای اختیار بیشتری نسبت به ما هستند و قدرت حکومت به همه چیز را دارند. حتی نویسنده مشهور “ادیسه خدایان“، اریک ون دانیکن اظهار داشته است که این خدایان واقعا بیگانگانی از سیاره های مختلف بوده اند و نه شخصیت های اسطوره ای.از آنجایی که هیچ شواهد علمی ارائه نشده است،
این به عنوان یک کفر باقی خواهد ماند.

آیا بانو بابوشکا در ترور جان اف کندی نقش داشت؟

رازهای بزرگ تاریخ - آیا بانو بابوشکا در ترور جان اف کندی نقش داشت؟
رازهای بزرگ تاریخ – آیا بانو بابوشکا در ترور جان اف کندی نقش داشت؟

تصویر زیر بانویی را نشان می دهد که کت قهوه ای پوشیده و روسری بر سر دارد که بانو بابوشکا است.این تصویر بخشی از فیلم و اسناد ارائه شده در جریان تحقیق در مورد ترور رئیس جمهور اخیر است.می توان دید که این بانو در حال عکس گرفتن است و به نظر می رسد در حال مستند سازی این رویداد است.حتی در طول تیر اندازی این بانو فقط به فیلم برداری ادامه می دهد که نشانگر ویژگی های احتمالی یک قاتل متخصص آماده و هشیار است.

مقامات به دنبال این بانو بودند.
آنها در یک بیانیه مطبوعاتی درخواست کردند تا او فیلم را تحویل دهد، هیچ فیلمی تحویل داده نشد، و هرگز آن بانو پیدایش نشد.در کمال تعجب بانویی به نام بورلی اولیور تصدیق کرد که آن بانوی در عکس است. با این حال داستان های او بسیار ضد و نقیض بود و اکثریت مردم او را تنها یک متقلب می دانستند.
پس واقعا چه کسی بانو بابوشکا است؟
آیا او تصویری از قاتل جان اف کندی گرفته است؟
آیا او در ترور دخالت داشته است؟
آیا این شماره ۱ در میان بزرگترین اسرار تاریخی نیست؟
نظرات خود را در زیر بنویسید.پ

 

همچنین بخوانید : ترسناک ترین مکان های دنیا

 

ترجمه شده توسط : فاطمه امیری

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن