تاریخدسته‌بندی نشدهسبک زندگی

۱۰ جزیره از عجیب ترین جزایر جهان

معرفی ده جزیره در جهان که جزو عجیب ترین جزایر شناخته شده هستند

۱۰ جزیره از عجیب ترین جزایر جهانReviewed by گلنوش دهقان on Aug 25Rating:
Print Friendly, PDF & Email
۱۰ جزیره از عجیب ترین جزایر جهان
به این نوشته رای دهید

۱۰ جزیره از عجیب ترین جزایر جهان

معرفی ده جزیره در جهان که جزو عجیب ترین جزایر شناخته شده هستند .
حتما همگی داستان جزیره گنج را بخاطر دارید ،
جزیره ای اسرارآمیز و میخکوب کننده با ماجراهایی هیجان انگیز…
شاید هم با شنیدن نام جزیره اولین کلماتی که در ذهنتان نقش ببند طبیعتِ شگفت ، تعطیلات و تفریح باشد‌ و یا جایی که میتوانید به دور از هرگونه آشفتگی و خستگی مدتی را به استراحت بپردازید…

بر خلاف انتظار جزایری در جهان وجود دارد که با قدم نهادن به هر کدام از آنها احساس می کنید وارد دنیای دیگری ، فراتر از این جهان شده اید . ما در این پست تصمیم داریم ده جزیره از عجیب ترین و اسرارآمیز ترین جزایر دنیا را به شما معرفی کنیم‌ .
جزایری که با ورود به هر یک از آنها احساس خواهید کرد
که وارد کتابهای تخیلی و مخوفی شده اید .
جزایری با داستانهایی عجیب اما واقعی‌ …

۱ . جزیره عروسک ها
عجیب ترین جزایر دنیا
جزیره عروسک ها

جزیره عروسک ها در مکزیک یکی از عجیب ترین و در حین حال ترسناک ترین مکانهای دنیاست . همانطور که میتوان از اسم این جزیره آن را تصور کرد ، مکانی پر از عروسک هایی در حالتهای مختلف است . عروسک هایی با چشمانی از حدقه در آمده و سرهای جدا از تن ، که از شاخ و برگ درختان حلق آویز شده اند ! قدم گذاشتن در چنین جزیره ای ، حتی در روز روشن ، میتواند یادآور فیلم های ترسناک باشد و وحشت را به دل هر کسی بیاندازد . چیزی که این مکان را مرموزتر کرده افسانه ها و داستان هاییست که مردم راجع به سرگذشت آن تعریف میکنند .

این جزیره کوچک در شبکه گسترده‌ ای از آبراه‌ ها در جنوب مکزیکوسیتی واقع شده و یکی از وحشتناک‌ ترین جاذبه‌ های توریستی در جهان به شمار می‌ رود .
بسیاری از مردم محلی باور دارند که ساکنان این جزیره ارواح هستند و حیواناتی هم که در این جزیره زندگی می کنند در واقع انسان‌هایی بودند که به شکل حیوان درآمده‌ اند .

در روایت یک افسانه محلی :

داستان این جزیره به سالها قبل باز میگردد ؛
زمانی که مردی به نام ” دُن خولیان ” به تنهایی جدا از خانواده خود در این جزیره زندگی میکرد .

در ادامه ی این روایت می گویند روزی دختر بچه فقیری در آبهای اطراف این جزیره غرق شد و دن خولیان جسد او را پیدا کرد . خولیان اندکی پس از پیدا کردن جسد آن کودک ، یک عروسک را نیز در همان نزدیکی پیدا می‌ کند و به گمان اینکه عروسک متعلق به این دختر بوده ، آن را از آب میگیرد و از شاخه یک درخت ، به یاد آن دختر ، آویزان میکند . اما این تازه شروع ماجرا بود ؛ راویان تعریف می کنند پس از انجام این کار ، روح دختر بچه در جسم خولیان رسوخ میکند و او مجبور می‌ شود برای تسکین روح او هر روز عروسک‌ های بیشتری را به درختان این جزیره آویزان کند .

ترسناک تر این است که این داستان اولین بار از زبان خود خولیان برای مردم‌ محلی گفته شد!

البته برخی نیز مدعی‌ اند این ماجرا ، ساخته و پرداخته ذهن خولیان بوده و او اساسا هیچ دختر بچه‌ای را به همراه عروسکش در این جزیره پیدا نکرده و برای فرار از تنهایی به این کار دست زده . در هر حال ، امروزه صدها عروسک با ظاهری عجیب و ترسناک از شاخ و برگ درختان این جزیره آویزان شده‌اند که دست ، پا یا سر بسیاری از آنها بریده شده و زمانیکه نسیمی در این جزیره می وزد تصاویر وحشتناکی را برای بازدیدکنندگان خلق می‌ کنند .

سرانجام :

خولیان پس از ۵۰ سال جمع‌ آوری عروسک و حلق‌ آویز کردن آنها از درختان ، در سال ۲۰۰۱ درگذشت و جسدش دقیقا در همان نقطه‌ ای پیدا شد که پیش از این گفته بود جسد دختربچه را در آنجا پیدا کرده است!

از آن زمان به بعد این جزیره به یک قطب گردشگری تبدیل شد
و توجه بسیاری از ماجراجویان را در سراسر جهان به خود جلب کرد .
با وجود اینکه این مکان حتی در روز هم‌ رعب آور است
اما برخی موسسات گردشگری ، برای گروهی از مشتریان خود ، تورهای شبانه نیز بر پا می‌ کنند و بعضا خاطرات ترسناکی در ذهن آنها باقی می‌ گذارند .

اکثر بازدیدکننده هایی که از این مکان دیدن کردن میگویند :
با اینکه جزیره خالی از سکنه است
اما صداهایی عجیب شبیه صحبت کردن در آن شنیده میشود .

هنوز هم افرادی هستند که همچنان به این موضوع باور دارند .
باور دارند روح دختر بچه و خولیان در این جزیره سرگردانند
و روح آنهاست که باعث شنیده شدن صداهای عجیب در این جزیره شده .

آژانس‌ های گردشگری گزارش داده اند بسیاری از افرادی را که با خود به این جزیره می‌ آورند پس از مشاهده عروسک‌ ها یا فرار کرده یا از شدت ترس به گریه می‌ افتند و برخی دیگر با چشمان کاملا بسته از میان درختان عبور می‌ کنند . همچنین برخی افراد محلی که مجبورند با قایق از کنار این جزیره رد شوند ادعا کردند که صدای حرف‌ زدن عروسک‌ ها را با یکدیگر شنیده‌ اند و با چشم خود به وضوح دیده اند که عروسک‌ ها چشم‌ هایشان را باز و بسته می‌ کنند!

۲ . جزیره دوار
عجیب ترین جزایر دنیا
جزیره دوار

حتی خواندن لقب این جزیره باعث متعحب شدن همگان میشود ،
جزیره دوار !؟
دقیقا همانگونه که از عنوان این متن پیداست ،
این جزیره اسرارامیز خود را میچرخاند !

داستان دیده شدن این جزیره از این قرار است :
سالها پیش یک کشتی باری یونانی در حال عبور از اقیانوس یک شیء عظیم را در فاصله ۱۰۰۰ متری جلوتر از خود مشاهده کرد . در ابتدا ساکنان و خدمه های کشتی فکر می کردند که با یک هیولای عظیم الجثه و بزرگ روبرو شده اند و این تفکر تمام کشتی را در ترس ، وحشت و حیرتی عجیب فرو برد . پس از نزدیک شدن به آن غول متحرک ، متوجه شدند که جسم روبروی آنها نه تنها هیولایی ماورایی نیست بلکه یک جزیره ی متحرک است ! جزیره ای که با سرعت بسیار زیاد در حال چرخش بود .

این خبر که بیشتر شبیه به داستانهای ترسناک و تخیلی است واکنش همگان را به خود جلب کرد . همانطور که اشاره شد این جزیره عجیب با سرعت در حال چرخیدن است و آنگونه که محققین تخمین زده اند در سریعترین حالت در هر دقیقه یک دور می‌ زند و در آرام ترین حالت در هر ۱۲ دقیقه یک دور خود را تمام میکند . این سوال که یک جزیره در اقیانوس چرا باید خود را بچرخاند ، هنوز هم برای محققان بدون پاسخ باقی مانده است .

۳ . جزیره نصف شونده
عجیب ترین جزایر دنیا
جزیره نصف شونده

جزیره ی فوق میتواند از وسط جدا شده و خود به خود مجددا ادغام شود!
این جزیره در اقیانوس آرام واقع شده و به دلیل واکنش های غیر معمول زمین شناسی در زمره ی یکی از عجیب ترین جزیره ها دسته بندی میشود . آنطور که گزارش شده سطح این جزیره گاهی اوقات به دو قسمت تقسیم گردیده و مدتی بعد ، دوباره دو قسمت به یکدیگر نزدیک شده و به طور خودکار با هم‌ یکی میشوند . این روند توجه زمین شناسان زیادی را به خود مجذوب کرده و هنوز مطالعات در این باره ادامه دارد .

البته دانشمندان تا حدودی به نتایج علمی نیز در این باره رسیده اند
ولی هنوز هم هیچ پیش بینی زمانی برای تقسیم و ادغام شدن این جزیره تعیین نشده
به همین خاطر روند فعالیت جزیره کاملا غیر قابل پیش بینی است .
آنطور که محققان تخمین زده اند ، جدا بودن دو تکه ی جزیره از هم حداقل یک الی دو روز و گاهی اوقات سه تا چهار روز به طول می انجامد و حداکثر فاصله ی این دو قسمت از هم میتواند به چهار متر هم برسد .

۴ . جزیره ایستر
عجیب ترین جزایر دنیا
جزیره ایستر

جزیره ایستر متعلق به کشور شیلی ، واقع در اقیانوس آرام‌ جنوبی همواره در طول تاریخ از اسرار آمیزترین مکانهای کره زمین بوده . جذابیت داستانها و عجایب این جزیره به حدی است که اگر فقط در یک پست به آن بپردازیم شاید حق مطلب را ادا کنیم!  شهرت این جزیره مدیون وجود تندیس های ۴۰۰ ساله عجیب و باستانی خود است که در راستای کرانه دریا به خط ایستاده‌ اند و موآی نامیده میشوند . ورود به این جزیره کار ساده ای نیست چون از نزدیکترین جایی که انسان در آن زندگی میکند حدود ۲ هزار مایل فاصله است .

سنگواره های جزیره ایستر :

موآیی های جزیره در اندازه های متفاوتی ساخته شدند ، از زیر ۱.۲ متر تا ۲۲۰ متر طول دارند و وزن آنها به حدود ۱۵۰ تا ۱۶۵ تُن میرسد . تا به حال دانشمندان ۸۸۷ عدد از این مجسمه ها را در جزیره با میانگین ارتفاع ۴ متر و میانگین وزنی ۱۳ تُن را شمارش کرده اند که قدمت انها به ۴۰۰ سال قبل از میلاد میرسد . نکته ی شگفت انگیزتر این است که محققان با خاک برداری توانستند پیکر عظیم الجثه های برخی از این مجسمه ها را در زیر زمین کشف کنند .

یکی از موضوعاتی که سالها دست مایه ی افسانه های محلی و تحقیقات علمی باستان شناسان بوده ، چگونگی ساخت این مجسمه ها در آن سالهاست ؛ از عجیب ترین داستانها گرفته تا خونین ترین جنگ ها ، جادو و حتی ساخته شدن به دست فضایی ها! آنطور که گفته شده زبان ساکنین جزیره ایستر به ” راپانویی ” بر میگردد و زبان نوشتاری آنها ” رونگو رونگو” نامیده میشود که حتی امروزه توسط زبان شناسان باستانی کاملا قابل رمز گشایی نیست.  هم اکنون فقط ۲۶ تابلو چوبی از این زبان باقی مانده و هنوز معنای آن به وضوح مشخص نشده .

به علاوه در جزیره تعدادی پیکره سنگی وجود دارد که تصویر پرنده ها و زندگی روزمره ساکنین اولیه جزیره روی آن حک شده است . آنها مثل یک برنامه روزانه نحوه زندگی و کارهای روزمره نسل های موفق خود را ، به تصویر کشیده اند . مجسمه های غول پیکر ، به ظاهر تهدید آمیز ساخته شده بودند تا بیگانگان را از آنجا دور نگهدارند . ارتباط عجیبی بین مجسمه ها و ساکنان جزیره ایستر در احترام به عقاید خود و قربانی کردن برای معبودان و حتی نوعی سحر و جادو به چشم میخورد .

موآیی ها شبیه نگهبانان خاموشی هستند که در مقابل مهاجمان حالت تدافعی گرفته اند .

ساخت موآیی ها :

یکی از بزرگترین عجایب جزیره ایستر توقف ناگهانی ساخت موآیی هاست .

طبق نظریه دانشمندان افزایش بیش از حد جمعیت جزیره به اکوسیستم صدمه ی بسیار شدیدی وارد کرده بود به گونه ای که دیگر نمی توانست نیازهای مردم را بر آورده کند . عده ای از دانشمندان حدس می زنند ، چون اهالی از چوب جنگلها برای حمل مجسمه های غول پیکر موآیی و از زمین آن برای کشاورزی استفاده میکردند ، جنگل های جزیره در بعضی از مناطق کاملا نابود شد و پس از مواجهه با کمبود چوب تصمیم گرفتند که دیگر سنگهای غول پیکر را جابه جا نکنند ،
در نتیجه ساخت مجسمه ها با توقف ناگهانی روبرو شد .

باستان شناسان با تلاش های اخیر خود توانستند موآیی ها را در حالت ایستاده قرار دهند .
به همین دلیل و بنابر شواهد برخی محققان معتقدند ساکنین جزیره ایستر
وارد یک جنگ خونین و مخرب شدند که باعث به وجود آمدن آدم خواری شد .
در همین دوران بود که همه ی مجسمه ها توسط اهالی جزیره تخریب شدند .
داستانهای گوناگونی درباره ایستر نقل شده که
هنوز هم واقعیت ، در هاله ای از ابهام باقی مانده است … .

۵ . جزیره پوگلیا
عجیب ترین جزایر دنیا
جزیره پوگلیا

جزیره پوگلیا واقع در یکی از تالاب های ونیز ایتالیا ، جزیره ایست با تاریخی سراسر خشونت …
سابقه وحشت در پوگلیا به زمان روم باستان بر میگردد.
هنگامی که سربازان و مقامداران رومی افراد شرور را یک جا جمع می کردند
سپس همه آنها را به منطقه ای دور از انسانها تبعید میکردند .

هزاران زندانی به این جزیره منتقل شدند و بدون هیچ آب و غذایی در آنجا رهایشان کردند تا بمیرند .
بعد از تقلاهایی بین مرگ و رندگی سرانجام طولی نمی کشید که مرگ گریبان گیرشان میشد .

طاعون سیاه در پوگلیا :

این منطقه نیز در قرون وسطی محل سوزاندن گرفتاران به طاعون سیاه بود .
هنگامی که طاعون اروپا را فراگرفت ، قدرتمندان با این شعار :
” اجازه دهیم طاعونی ها در آرامش بمیرند. ”
بیماران را به جزیره انتقال می دادند و هنگامی که به جزیره میرسیدند
آنها را در بشکه های بزرگی می انداختند و زنده زنده می سوزاندند .

تخمین زده اند نزدیک به ۱۶۰ هزار نفر در این جزیره به کام مرگ کشیده شدند و هنوز هم باقیمانده استخوان های آنها در پوگلیا دیده می شود .
در سالهای جنگ این جزیره محل انبار باروت ناپلئون گردید .
سپس در سال ۱۹۹۲ بیمارستانی مخصوص بیماران روانی با برج ناقوس دار در این جزیره ساخته شد .

خطرناک ترین بیماران را به این بیمارستان متنقل میکردند و به گفته بسیاری ، آزمایش های وحشتناکی روی آنها انجام می شد . پس از سالها این جزیره به صورت متروک رها شد ؛ افسانه هایی از ارواح سرگردان و فریادهای شبانه مردگان از برج این جزیره را به یکی از اسرارآمیزترین جزایر دنیا بدل کرده است .

۶ . جزیره سمور
عجیب ترین جزایر دنیا
جزیره سمور

جزیره ی ” سمور ” در نزدیکی ساحل شرقی کانادا یکی از خاص ترین اکوسیستم های کره زمین را داراست . این جزیره عاری از هر گونه موجود زنده ای از قبیل حیوانات و گیاهان است و تنها چیزی که در این‌جزیره وجود دارد سنگ‌های سبز در نزدیکی جزیره است . پدیده ای که این جزیره را عجیب کرده فقط پوشش طبیعی این منطقه نیست ، بلکه عجیب ترین چیز این است که هر زمان یک کشتی به جزیره نزدیک میشود ، قطب نمای کشتی از کار می‌افتد!

ممکن است علت این اتفاق سنگهایی با خاصیت مغناطیسی باشد
ولی هنوز هم با وجود تحقیقات دلیل قطعی برای از کار افتادن قطب نماها ارائه نشده .
برخی مردم این جزیره را جزیره مرگ می نامند .

۷ . جزیره داگیمیدا گرند
عجیب ترین جزایر دنیا
جزیره داگیمیدا گرند

این جزیره که به نام جزیره مارها شهرت دارد ،
در اقیانوس آتلانتیک جنوبی ، دور از سواحل برزیل در جنوب سائوپائولو قرار گرفته است .
همانگونه که از لقب آن انتظار می رود ، بر این جزیره مارها حکم فرمایی می کنند .

این مکان سالهاست بکر و دست نخورده مانده چون کسی جرات نمیکند پا در این جزیره مرگبار بگذارد . بومی های سواحل نزدیک می گویند در هر متر مربع جزیره پنج مار سمی زندگی می کند . البته مارسلو دوارت زیست شناسی که بیش از ۲۰ بار بخاطر تحقیقات علمی به این جزیره سفر کرده ، میگوید پنج مار در هر متر مربع کمی اغراق است .
بهتر است بگوییم که در هر متر مربع، یک مار سمی زندگی میکند .

مارهای این جزیره خوش و آب و هوا ، گونه خاصی از افعی سرطلایی هستند.

این‌مارها تا حدود یک و نیم متر طول دارند و دارای عکس العمل بسیار سریعی هستند و به محض گازگرفتن و نیش زدن گوشت محل گزیدگی ملتهب می شود . منبع تغذیه اصلی مارها در این جزیره پرندگان مهاجر هستند ، زیرا تقریبا هیچ منبع غذایی دیگری برای آنها وجود ندارد . البته در این جزیره به جز مار ، گونه های غول پیکری از برخی موجودات مانند رتیل غول پیکر و مارمولک تِگو (tego) نیز مشاهده شده است .

ورود به این جزیره به قدری خطرناک است
که دولت برزیل به جز تحقیقات عملی هر سفری به این جزیره را ممنوع کرده  است .
همچنین هیچ مسئولیت را در برابر افرادی که به جزیره مارها بروند، برعهده نمی گیرد .
بر طبق قانون این کشور هیچ توریستی حق ورود به این جزیره را نخواهد داشت ‌.

۸ . جزیره گریه
عجیب ترین جزایر دنیا
جزیره گریه

جزیره گریه یکی از مرموزترین مکانهای دنیاست .
احتمالا میتوانید حدس بزنید راجع به چه چیزی میخواهیم صحبت کنیم .
همانطور که از نام جزیره پیداست ، در طول شبانه روز صدای گریه های عجیب و رعب آوری در این جزیره شنیده میشود و عجیب تر این است که این صداها همیشه در آنجا به گوش میرسند .

آنطور که افراد محلی میگویند گاهی اوقات صداها شبیه ضجه و زاری کردن پرندگان است .
این جزیره بسیار دلگیر ، تاریک و ترسناک به نظر میرسد .

هیچ کس تا به حال جرآت ورود به این جزیره را نداشته و تقریبا چیزی از گذشته این جزیره در دست نیست . هرگاه یک کشتی از آنجا میگذرد مسافران آن با حیرت به جزیره مینگرند اما تاکنون هیچ کس رفتن به این جزیره را تجربه نکرده تا به جهانیان بگوید واقعا در آنجا چه میگذرد!؟

۹ . جزیره میاکجیما
عجیب ترین جزایر دنیا
جزیره میاکجیما

این جزیره که به جزیره ی گوگردی نیز شهرت دارد ، متلعق به کشور ژاپن ، سرزمین جزیره هاست .
در بین جزایر بی شمار ژاپن ، مجمع الجزایر ایزو از وحشتناک ترین آنهاست .

در جزیره ی میاکجیما ، که از این مجمع الجزایر است ، نفس کشیدن ممنوع است!

در این مکان بخاطر وجود کوههای آتشفشانی ، هوا پر از گوگرد شده و نکته قابل توجه این است که در این نقطه از جهان ، بیشترین میزان گازهای کشنده وجود دارد . حتما با خودتان فکر میکنید این جزیره نیز مانند مواردی که قبلا نام برده شد ، خالی از سکنه است ؛ اما اشتباه می کنید .از آنجایی که شهر در دامنه های کوه آتشفشان بنا شده ،همیشه ابری از دی اکسید گوگرد آن را فراگرفته .

ژاپنی های زیادی در این جزیره زندگی میکنند . هوای این جزیره سرد و بسیار سنگین است .
این میزان آلودگی حتی هر گونه پرواز به سمت این جزیره را هم غیر ممکن کرده است .
سالها پیش از اینکه کوه های آتشفشانی منطقه فوران کند .

مردم زندگی عادی خود را سپری میکردند اما بعد از اینکه مواد مذاب فوران کرد و گازهای سمی در هوا پیچید ، ساکنان جزیره به جای ترک این منطقه ی مرگبار ، تصمیم عجیبی گرفتند .
آنها ماسک های ضد گاز به صورتشان زدند!

این ماسک ها شب و روز روی صورت بومی های منطقه است و هیچکس جرات برداشتن آنها را ندارد .
طبق اطلاعات به دست آمده ، فواصل فوران این آتشفشان هر ۲۰ سال یک بار است و در شرایطی که فعالیت های آتشفشانی کوهها به اوج میرسد حدود ۴۲ هزار تن گاز دی اکسید کربن به صورت روزانه در هوا منتشر میشود . نکته ی جالب توجه این است که ساکنان این منطقه برای ماندن و زندگی کردن در جزیره پول دریافت می کنند! از طرفی دولت ژاپن پزشکانی را استخدام کرده تا همیشه اهالی را معاینه کنند و در صورت بروز مشکلی آن ها را درمان کنند .

شرایط بد آب و هوایی و ظاهر عجیب ساکنان آن که گویی از فضا آمده اند ،
این مکان را برای برخی توریستها جذاب کرده .
همچنین محققان و پژوهشگرانی در منطقه حضور دارند
که مشغول مطالعه درباره تاثیرات زندگی با ماسک اکسیژن
و تنفس میزان بسیار کم گاز گوگرد بر مردم هستند .

۱۰ . جزیره سوکوترا
عجیب ترین جزایر دنیا
جزیره سوکوترا

بعد از این همه جزیره مخفوف بهتر است این پست را با جزیره ای زیبا به پایان برسانیم .
سوکوترا یا سقطرا ، یک مجمع الجزایر کوچک یمنی است
که از چهار جزیره در اقیانوس هند تشکیل شده و از یک سو نزدیک ساحل شاخ آفریقا قرار دارد .
مردم محلی از آن با نام جواهری در دریای عرب نیز یاد می کنند .
سوکوترا یکی از دور افتاده ترین مکان های روی زمین و منطقه ای اقلیمی است .
این جزیره بخاطر پوشش گیاهی عجیب و تقریبا دست نخورده ی خود در این فهرست جای گرفته .

جزیره ی سوکوترا دارای زمین های ساحلی هموار سرشار از تنوع زیستی عجیب و غریب ، مناظر طبیعی فوق العاده ، سواحل افسانه‌ای ، غارهای آتشفشانی تحسین‌ برانگیز ، آب‌های بلوری ، صخره‌های مرجانی طبیعی و دست نخورده، فلات های آهکی با غارها و کوه هایی با ارتفاع ۱.۵۲۵ متر بالاتر از سطح دریا میباشد .
با این توصیفات به نظر میرسد واقعا نام جواهر برازنده ی این جزیره باشد .

جالب است بدانید :

مانند جزایر گالاپاگوس این جزیره هم بالغ بر ۷۰۰ گونه مختلف گیاه و جانور را در خود جای داده است .
که یک سومشان فقط مخصوص این منطقه هستند و در هیچ کجای جهان یافت نمی شوند .
این منطقه هوایی گرم و خشک و نامناسب دارد و با این وجود گیاهان عجیبی در آنجا می روید .
درختانِ این جزیره نیز ظاهری خاص و عجیب دارند
که همانندش جایی دیده نمیشود بیشتر ظاهر درختان این منطقه شبیه قارچ است .
این جزیره ی فوق العاده ، همیشه میزبان انبوهی از توریست ها و گردشگرانی است که میخواهند تعطیلات خود را در مناظر و طبیعت عجیب این جزیره سپری کنند .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن