مهاجرت

۱۰ تا از  طولانی‌ترین پل های معلق بر روی رود خانه

Print Friendly, PDF & Email
۱۰ تا از  طولانی‌ترین پل های معلق بر روی رود خانه
به این نوشته رای دهید

۱۰ تا از  طولانی‌ترین پل های معلق بر روی رود خانه

در اینجا طولانی‌ترین پل های معلق جهان با توجه به طول عمر آن‌ها که به فاصله آنها از پل معلق و برج‌های پل  بستگی دارد، فهرست شده‌اند.

۱ – پل Kaikyo Akashi، Japan اصلی ۱،۹۹۱ متر (۶،۵۳۲ فوت)

در سال ۱۹۹۸ ساخته شد. شهر کوبه در جزیره هونشو در جزیره Awaji قراردارد. طول کلی آن ۳،۹۱۱ متر است (۱۲،۸۳۱ فوت)

۲ – پل Xihoumen، طول اصلی آن ۱،۶۵۰ متر (۵،۴۱۳ فوت)

ارتفاع ۲۱۱ متر (۶۹۲ فوتی). در سال ۲۰۰۹ افتتاح شد.

۳ – پل Belt Great

این پل در Denmark دارای ۱٫۶۲۴متر طول (۵،۳۲۸ فوت)است . این پل در سال ۱۹۹۸ افتتاح شد ودر  بین جزایر دانمارکی نیوزیلند و Funen قرار دارد. طول کلی آن ۶،۷۹۰ متر (۲۲،۲۷۷ فوت)و حداکثر دارای ارتفاع ۲۵۴ متر (۸۳۳ فوت)است.

۴ – پل Runyang

۱٫۴۹۰ متر طول (۴،۸۸۸ فوت)- در سال ۲۰۰۵ افتتاح شد،این پل  روی رودخانه Yangtze در استان Jiangsu  در چین، و پایین‌دست نانجینگ قراردارد.

۵ –  پل چهارم Yangtze، چین

دارای۱٫۴۱۸ متر طول(۴،۶۵۲ فوت)- در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد. این پل بر روی رودخانه Yangtze ساخته شده‌است و سومین پل معلق در چین است. کل طول آن ۵٫۴۳۷ متر (۱۷،۸۳۸ فوت) است.

۶ – پل Humber

این پل در کشور انگلستان قرار دارد،  ۱،۴۱۰ مترطول  (۴،۶۲۶ فوت). این پل در سال ۱۹۸۱ افتتاح شد. طول کلی آن ۲٫۲۲۰ متر (۷،۲۸۰ فوت) است.

۷ – پل ، Jiangyin

۱٫۳۸۵ متر طول آن است (۴،۵۴۴ فوت)و طول کل ۳ کیلومتر (۲ میلی‌لیتر)، در سال ۱۹۹۹ افتتاح شد. این پل از رودخانه Yangtze در Jiangsu چین می‌گذرد و  دومین پل طولانی‌ معلق بر روی آن رودخانه است.

۸ – پلMa  Tsing  در هنگ‌کنگ

طول اصلی آن ۱٫۳۷۷متر (۴،۵۱۸ فوت)در سال ۱۹۹۷ افتتاح شد. این دومین پل معلقی بودکه در آن زمان  تکمیل بود. نام این پل از نام های دو جزیره به نام Tsing Yi وMa Wan  گرفته شد.

۹ – پل Verrazano – Narrows

این پل طول اصلی آن ۱٫۲۹۸ متر (۴،۲۵۹ فوت). این پل در شهر نیویورک واقع‌شده و در سال ۱۹۶۴ افتتاح شد و این پل قدیمی‌ترین پل دربین  این ۱۰تا  بود. این پل  آیلند و بروکلین را در شهر نیویورک به هم متصل می‌کند.

۱۰ –  پل گلدن گیت(Golden Gate)

این پل در ، آمریکا. طول اصلی آن ۱٫۲۸۰ متر (۴،۱۹۹ فوت) است .که آن را خارج از ۱۰ لیست برتر قرار می‌دهد. این پل در سال ۱۹۳۷ افتتاح شد و قدیمی‌ترین پل در میان تمام پل‌ها در این  جدول قرار داشت. این شهر در سانفرانسیسکو واقع شده‌است. طول کلی آن ۲٫۷۳۷متر است(۸،۹۸۱ فوت)

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن