علم و فناوری

۸ آزمایش علمی و وحشتناک

8 آزمایش وحشیانه و ترسناک که در دنیا انجام شده

۸ آزمایش علمی و وحشتناکReviewed by مهدی ذولفقاری on Jun 4Rating:
Print Friendly, PDF & Email
۸ آزمایش علمی و وحشتناک
به این نوشته رای دهید
وحشتناک ترین و ترسناک ترین آزمایش هایی که انسان در طی تاریخ دست به آنها زده ، موضوعی است که شما در این مقاله میخوانید . این آزمایش ها که اغلب در زمان جنگ جهانی و پس از آن رخ داد پشت پرده هایی دارد که تا به امروز کسی از آنها خبر ندارد . برکسی پوشیده نیست که در زمان جنگ جهانی دوم هیتلر قدرتی ماورائی داشت و گفته ها حاکی از این است که ممکن است او و دانشمندانش با بیگانگان در ارتباط بوده باشند . پس از جنگ ، با بهره گیری از دانش دانشمندان نازی آزمایشاتی انجام شد که مو را به تن آدمی سیخ میکند . سلسله در ادامه به تشریح برخی این آزمایشات و برخی آزمایشات ترسناک دیگر که بشر دست به آن زده میپردازد.

۱- تایمر مرگ

تایمر مرگ

این آزمایش به میزان تحمل بچه ها نسبت به گرسنگی و کمبود مواد مغذی مربوط میشود.
در این آزمایش ، بچه ها تنها با یک نان تست بلغور جو تغذیه می شدند .
نهار و شام آنها نیز فقط و فقط مقداری سوپ رقیق بود.
این وضع تغذیه به گونه ای بد و وحشتناک بود که گروهی از بچه ها بر اثر سوء تغذیه مردند به قدری که در دوره ای آمار مرگ و میر به ۵۰ درصد رسیده بود !!! این در حالی بود که مدیران مدرسه و مسئولان بزرگسال از غذایی کامل و سالم و خوش پختی تغذیه میشدند که توسط بچه ها در آشپزخانه برای شان سرو میشد. این کار و عمل وحشتناک و جنایتکارانه با هدف بررسی واکنش بدن این بچه ها در برابر گرسنگی صورت پذیرفته بود. گفته میشود تا سال ۱۹۹۶ میلادی بیشتر از ۱۵۰ هزار دانش آموز در این آزمایشات شرکت داده شده بودند.

۲- آزمایش روی چشم

رنگ چشم

«دکتر جوزف منگل» می خواست درباره عملکرد چشم تحقیق کند .
او عده ای کودک سالم را انتخاب کرد و داخل رگ های این کودکان رنگ تزریق کرد.
او می خواست بفهمد که در صورتی که به بدن مواد اولیه سازنده رنگ را تزریق کند، البته با توجه به این که در رگ ها مایع رنگی جریان پیدا می کند، آیا دقیقا چیزی شبیه به همین اتفاق می تواند روی دید چشم ها هم تاثیر بگذارد یا خیر و همچنین آیا رنگ چشم عوض میشود یا خیر .

۳- آزمایش روی حس ششم

در حوالی سال های ۱۹۴۰ میلادی تحت آزمایش های عجیب و بی رحمانه و وحشتناکی را جوزف منگل انجام داده بود که تا پیش از آن نظیر نداشتند. قسمت دیگری از این آزمایشات وحشیانه و شیطانی با هدف پی بردن به ساختارهای ژنتیکی افراد بومی کانادا بود. او می خواست بداند ادعای بومی ها در مورد این که  به دنیای غیب دسترسی دارند، چقدر واقعی است.
با همین هدف آزمایشاتی روی کودکان انجام میداد :
متوجه شود «حس ششم» آنها چطور کار می کند.
۵۰ نفر از کودکان به صورت خاص برای این آزمایش در نظر گرفته شده بودند.

۴- زندان استنفورد

زندان استنفورد

آزمایش زندان استنفورد به سرپرستی «فیلیپ زیمباردو» از دانشگاه استنفورد آمریکا توسط گروهی از محققان در سال ۱۹۷۱ صورت گرفت. در این آزمایش دکتر زیمباردو به همراه گروهش روی عده ای زندانی و زندانبانان دروغین مطالعه میکردند و هدف این آزمایش این بود که به تاثیرهایی که زندانی بودن و همچنین زندانبان بودن روی ذهن روان انسان ها می گذارد پی ببرند. برای انجام این آزمایش به صورت داوطلبانه گروهی از دانشجویان رشته روانشناسی در نقش زندانی و زندانبان اعلام آمادگی کردند .
همچنین این زندان ساختگی در زیر زمین ساختمان دانشکده روانشناسی قرار داشت.
هزینه مالی این آزمایش را در دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا تامین می کرد.
این آزمایش به علت خشونت‌ زیاد زندان‌بان‌ها پس از ۶ روز متوقف شد.

۵- برق روی مغز

برق روی مغذ

دکتر رابرتز پزشکی با ایده‌های خلاقانه بود.
او بیماری‌های مغزی و زخم‌های ناحیه سر را با جریان الکتریکی مستقیم درمان می‌کرد !!
رابرتز در سال ۱۸۴۷ یک بیمار به نام مریم را که از زخمی در جمجمه رنج می‌برد را با اعمال الکترود به مغزش و اعمال جریان‌های مختلف مورد عمل برای بهبودی قرار داد .
اما مریم به کما رفت و مدت کوتاهی پس از آن بعد از متلاشی شدن مغذش درگذشت.

۶- آزمایش در نخاع کودکان

آزمایش در نخاع کودکان

اختلالات عصبی و ستون فقرات از شایع ترین بیماری‌هایی است که از گذشته تا به امروز وجود داشته است .  آرتور ونت ورث در سال ۱۸۹۶ که یک متخصص اطفال بود آزمایش‌هایی مشکوک و عملیات دردناک بر روی یک دختر جوان انجام داد . سر انجام او بدلیل ایجاد جراحت‌های شدید و دردناک ، مجبور به ترک کار تدریس خود و استعفا از دانشگاه هاروارد شد.

۷- پروژه ¼

پروژه ¼

پروژه ¼ مطالعات پزشکی ای بود .
این آزمایش توسط آمریکایی ها روی افراد ساکن جزیره «مارشال» واقع در اقیانوس آرام انجام دادند. افراد ساکن در جزیره در اول مارس ۱۹۵۴ تحت اولین آزمایش اتمی قرار گرفتند تا پزشکان  به هدف آزمایش که تاثیر قرار گرفتن در معرض رادیواکتیویته بود ، برسند.  تاثیرات بسیار وحشتناک و مخرب روی مردم که تا سالیان سال دیده می شود از نتایج زیان بار این آزمایش بود.
اولین دهه پس از آزمایش ، زنان جزیره نوزادان مرده به دنیا می آوردند .

۸- آزمایش بیخوابی

آزمایش بیخوابی

زندانیان را در اتاقی قرار داده و گازی که باعث بیخوابی آنها میشد همراه با اکسیژن به داخل پمپاژ می‌کردند. اتاق به صورت کامل حاوی لوازم زندگی برای مدت زمانی پنج ماه به همراه یک دستشویی بود. همچنین نگهبانان پنج زندانی را از طریق پنجره ای مراقبت می‌کردند .
پنج روز اول همه چیز عادی و طبیعی بود .

اما از روز ششم رفتارهای عجیب و غریب آغاز شد.
زندانیان حرفهای نامفهوم و مبهمی و غیر قابل فهم میزدند.
روز نهم، یک نفر با حالتی دیوانه وار فریاد می‌کشید و چندین ساعت در اتاق می‌دوید و این کار را به قدری انجام داد که تارهای صوتی‌اش پاره شد. سپس آنها شروع به پاره کردن کتاب‌ها و آغشته کردن صفحات کتاب ها به ادرار خود کردند و آن‌ها را روی پنجره شیشه‌ای چسباندند. ناگهان زمزمه‌ها آرام گرفت. دانشمندان از این سکوت نگران شدند. صدای خود را در اتاق پخش کردند: «الآن وارد اتاق می‌شویم از جلوی در دور شوید و دراز بکشید. در غیر این صورت به شما شلیک می‌کنیم هر کس دستورها را اجرا کند آزاد می‌شود».
صدای ضعیفی از  اتاق به گوش رسید :
«ما نمی‌خواهیم آزاد بشویم .»
پس از ورود اتاق پر از خون و اعضای درونی بدن زندانیان بود ، آن‌ها به جای غذا از بدن همدیگر تغذیه کرده بودند !!!

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن