شبکه های اجتماعیعلم و فناوریکسب و کار

کارهایی که در اینستاگرام باعث بن یا بلاک شدن می‌شوند

بن یا بلاک شدن در اینستا گرام

Print Friendly, PDF & Email
کارهایی که در اینستاگرام باعث بن یا بلاک شدن می‌شوند
به این نوشته رای دهید

سه نوع بن (یعنی تحریم یا منع) مختلف در اینستاگرام وجود دارد: مسدودسازی فعالیت‌ها، بن کردن سایه‌ای و بن کردن.

مسدودسازی فعالیت‌ها یا Action Blocks

این نوع بن زمانی رخ می‌دهد که فعالیت‌های مشخصی همچون لایک کردن یا فالو و آنفالو کردن کاربران را با سرعت بیش از حدی انجام داده باشید. یا پیامی دریافت خواهید کرد که به شما خبر می‌دهد فعالیت شما محدود شده استو شما بلاک شده اید، یا فعالیت مورد نظر خیلی راحت از کار خواهد ایستاد.

بن‌کردن سایه‌ای یا Shadow Bans

این نوع بن زمانی رخ می‌دهد که خیلی تند تند پست گذاشته یا از تگ‌هایی که بن شده‌اند استفاده کرده باشید. بن کردن سایه‌ای از ظاهر شدن پست‌ها در صفحه تگ‌هایی که استفاده کرده‌اید، جلوگیری می‌کند.

بن‌کردن یا Bans

بن زمانی رخ می‌دهد که متداوماً فعالیت‌های مختلفتان بلاک شده یا آشکارا از شرایط خدمات اینستاگرام تخطی کرده باشید. بن معمولاً منجر به حذف اکانت می‌شود. ضمناً این نوع بن، نام کاربری را به صورت دائمی مسدود خواهد کرد در نتیجه قادر نخواهید بود حسابتان را دوباره بسازید. در موارد جدی‌تر، اینستاگرام حتی IP کاربر را نیز از دسترسی به وبسایت و برنامه اینستاگرام محدود خواهد کرد.

کارهایی که در اینستاگرام باعث بن یا بلاک شدن می‌شوند

بلاک اینستا گرام
بلاک اینستا گرام

۱- اعمال تنظیمات اتوماسیون افراطی روی فالو/آنفالو/لایک/کامنت کردن

«نباید از طریق روش‌های تأییدنشده در سرویس اینستاگرام حساب بسازید. این روش‌ها شامل استفاده از دستگاه‌ها، اسکریپت‌ها، بات‌ها، کراولرها، اسکرِیپِرها و اسپایدرها بوده هرچند فقط محدود به آن‌ها نیستند.»

همچنین بخوانید : چگونه پست دیگران را استوری کنیم

عمل خودکارسازی وقتی که به درستی انجام شود، خیلی هم ایمن است. اما اگر ندانید دارید چه کار می‌کنید و کورکورانه در حال دنبال کردن تنظیمات اتوماسیون موجود در فوروم‌ها باشید، تشخیص این که دارید از ابزارهای خودکارسازی استفاده می‌کنید را برای اینستاگرام آسان‌تر خواهید کرد.

۲- استفاده از خودکارسازی بدون پروکسی

اگر در حال مدیریت چندین حساب اینستاگرامی باشید، باید اطمینان حاصل کنید که بات‌هایتان را روی آدرس‌های IP متفاوت اجرا می‌کنید. خطر این که تمام حساب‌هایتان را تحت یک IP قرار دهید این است که اگر یکی از حساب‌ها بن شود، باقی حساب‌های واقع روی آن IP نیز بن خواهند شد.

۳- خرید فالورها و لایک‌های تقلبی

اکثر حساب‌های تقلبی توسط بات‌ها ساخته شده و از طریق اسکریپت‌ها مدیریت می‌شوند. هر دوی این‌ها بر خلاف شرایط خدمات اینستاگرام بوده و موجب حذف حساب می‌شوند. حتی اگر مچتان را نگیرند، خرید فالورهای تقلبی و دست داشتن در این کار، حسابتان را نابود کرده و به برندتان آسیب خواهد رساند.

۴- خرید حساب کاربران دیگر

«شما برای هر گونه فعالیتی که در حسابتان رخ می‌دهد مسئول بوده و موافقت می‌کنید که حساب، فالورها، نام کاربری یا هر یک از حقوق حسابتان را نفروخته، منتقل و واگذار نکرده یا حق استفاده از آن را به دیگران ندهید.»

۵- ساخت حساب‌های تکراری

«نباید از طُرُق غیرمجاز، که شامل استفاده از دستگاه‌ها، اسکریپت‌ها، بات‌ها، اسپایدرها، کراولرها یا اسکرِیپرهای خودکار می‌شوند اما محدود به آن‌ها نیستند، در سرویس اینستاگرام حساب بسازید.»

۶- کامنت‌ها و پیام‌های دایرکت اینستاگرام تکراری یا اسپم (هرز)

«نباید ایمیل، کامنت و لایک‌‌های ناخواسته یا سایر اشکال ارتباطیِ تجاری یا متعرضانه که تعرض‌آمیز هستند را (که با نام «اسپم» یا «هرزنامه» شناخته می‌شوند) تولید کرده یا به هر یک از کاربران اینستاگرام اظهار کنید.»

 

۷- پست کردن محتوای جنسی، نامناسب یا مشمول حق نشر

«نباید تصاویر یا سایر محتواهای خشونت‌آمیز، عریان، نیمه‌عریان، تبعیض‌آمیز، غیر قانونی، متجاوزانه، منزجرکننده، پورنوگرافی یا وسوسه‌انگیز جنسی را از طریق سرویس اینستاگرام پست کنید.»

۸- تبلیغ و فروش محصولات یا خدمات غیر قانونی

«نباید از این سرویس برای هر گونه اهداف غیر مجاز یا غیر قانونی استفاده کنید. شما موافقت می‌کنید که از تمام قوانین قضایی، مقررات و ضوابطِ (برای مثال قوانین فدرال، ایالتی، محلی و استانی [در آمریکا]) قابل اعمال روی نحوه استفاده‌تان از این سرویس و البته محتوای‌تان، که شامل قوانین حق نشر می‌باشد اما محدود به آن نیست، پیروی کنید.

نحوه رفع بن حساب‌های اینستاگرام

بن شدن در اینستا گرام
بن شدن در اینستا گرام

اگر بن شدنتان فقط مسدودسازی فعالیتی بوده است، شانس آورده‌اید. به طور عادی مسدودسازی‌ها فقط طی ۲۴ ساعت یا گاهی اوقات طی چند روز، برداشته خواهند شد.

اگر حسابتان دائما بن شده باشد، برگردادن آن شاید کمی دشوار باشد. هرچند خودمان هرگز این شرایط را تجربه نکرده‌ایم اما تحقیقات بسیار زیادی در مقالات و فوروم‌ها انجام داده‌ایم. نتایج اکثراً یکی هستند: برای برداشتن بن باید مستقیماً با اینستاگرام تماس بگیرید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن