ریپورتاژ خبریعلم و فناوریکسب و کارمعرفی کسب و کار

چگونه تبدیل به متخصص سئو شویم؟

Print Friendly, PDF & Email
چگونه تبدیل به متخصص سئو شویم؟
5 از 1 رای

اگر به دنبال شغل هیجان انگیز، پر درآمد و پر تقاضا هستید، لازم است تا در خصوص متخصص سئو اطلاعاتی کسب کنید. در دنیای کسب و کارها، بازاریابی در فضای مجازی و دیجیتال مارکتینگ اهمیت بسیار زیادی یافته است و به احتمال زیاد در آینده نه تنها از اهمیت این موضوع کاسته نمی شود، بلکه اهمیت بیشتری می یابد. برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال، آشنایی با اصول سئو حرف اول و آخر را می زند و کسانی که بتوانند سئو سایت کسب و کارها را ارتقا ببخشند، اصلی ترین مهره های هر کسب و کاری خواهند بود. ممکن است شما صاحب یک کسب و کار، مدیر فروش، مشاور توسعه و … باشید که تصمیم گرفته اید خود به متخصص سئو سایت تبدیل شوید، با ما همراه باشید تا مراحل که باید برای آن برنامه ریزی کنید را با شما در میان بگذاریم. برای تبدیل شدن به یک سئو کار حرفه ای شما به علاقه، زمان کافی، گذراندن دوره های آموزشی و صبر و حوصله کافی برای کسب تجربه نیاز دارید.

متخصص سئو سایت

آموزش و به روز بودن عناصر مهم در زندگی حرفه ای یک متخصص سئو

قبل از هر چیز باید بدانید شما با گذراندن یک یا چند دوره به متخصص سئو تبدیل نمی شوید. آموزش عنصر جدا نشدنی از زندگی حرفه ای یک سئو کار حرفه ای است.گوگل الگوریتم های خود را هر چند وقت یکبار تغییر می دهد و شما باید به عنوان کسی که با این الگوریتم ها سروکار دارید، خود را با تغییرات همگام نمایید. اهمیت زیادی دارد که دانش شما در این عرصه به روز باشد. به روز بودن در این عرصه به قدری اهمیت دارد که حتی ممکن است لازم باشد فرایندهایی که در گذشته انجام می دانید را به طور کل کنار بگذارید. در صورتی که با دانش روز همگام نباشید، ممکن است در عرصه رقابت با سایر سئوکارها، به طور کل کنار گذاشته شوید.اگر فردی هستید که علاقه مندید همیشه در تکاپوی یادگیری مباحث جدید باشید، دنیای سئو برای شما بسیار مناسب و ایده آل است.

تجربه و تسلط به آموخته مشخصه یک متخصص سئو

برای این که به یک متخصص سئو خوشنام تبدیل شوید لازم است تا تسلط زیادی نسبت به آموخته های خود داشته باشید. تجربه کارایی یک سئوکار حرفه ای را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. حتی در ماه های اول ممکن است لازم باشد تا در کنار یک متخصص حرفه ای با تجربه به کسب تجربه بیشتر بپردازید. اغلب مشتریان نیز به اهمیت تجربه یک سئو کار پی برده اند و برای سفارش خدمات، سراغ افراد با تجربه می روند. بسیاری از مواقع توصیه می شود، سعی کنید سئو سایت خود را برای کسب تجربه و تسلط به آموخته ها بهبود ببخشید.

رشته دانشگاهی سئو وجود ندارد!

اگر تصمیم گرفته اید که به یک متخصص سئو تبدیل شوید، باید بدانید که رشته تحصیلی با عنوان سئو وجود ندارد و با هر تخصص ای که دارید می توانید به سئو کار تبدیل شوید. لازم به ذکر است که اگر کد نویس هستید یا در رشته های مرتبط تحصیل کرده اید، این فرایند برای شما بسیار راحت تر خواهد بود. برای این که به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شوید لازم است با برخی از علوم همچون کدنویسی، سیستم های مدیریت محتوا، ابزار و برنامه های آنالیز آشنا باشید. اما اگر تا کنون در این عرصه ها هم فعالیتی نداشته اید، بازهم می توانید به یک سئو کار خوب و حرفه ای تبدیل شوید البته ممکن است لازم باشد تا وقت بیشتری را برای آموزش ها کنار بگذارید. در هر صورت لازم است تا آموزش هایی را ببینید و به دنبال کسب تجربه باشید.

دوره های آموزشی برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو

ممکن است بتوانید در برخی از آموزشگاه ها، دوره های آموزشی مرتبط را بیابید. اما به ویژه اگر دانش پایه را دارید، شرکت در کلاس ها برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو ضروری نیست. شما می توانید از مطالب موجود بر روی سایت ها استفاده کنید یا فایل های آموزشی و ویدیو های آموزشی را دانلود نموده و استفاده نمایید. در صورتی که تسلط کافی به زبان انگلیسی دارید و راحت می توانید از مطالب و ویدیو های خارجی استفاده نمایید، جای هیچ نگرانی نسبت به دوره های آموزشی نیست. ممکن است بتوانید محتوای خوب و مناسب فارسی هم بیابید اما محتواها به زبان اصلی، فراوانی بیشتری دارند. بنابراین شرکت در کلاس های آموزشی برای تبدیل شدن به یک سئو کار حرفه ای فقط به علاقه و صرف زمان نیاز دارد و حتی می تواند رایگان و بدون هزینه باشد. یکی از دوره های خوب موجود در بازار دوره آموزش سئو وب وان میباشد.

.مدت زمان لازم برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو

مدت زمانی که برای آموزش نیاز دارید، بستگی زیادی به تخصص پایه شما دارد. در صورتی که دانش پایه را قبلا کسب نموده اید، زمان زیادی را برای آموزش نیاز ندارید و فقط کافی است با اندکی آموزش برای کسب تجربه برنامه ریزی نمایید. اما اگر تصمیم گرفته اید که از پایه، این کار را شروع کنید، شاید لازم باشد چندین ماه و حتی سال را برای آموزش های پایه در نظر بگیرید. کسب تجربه در این عرصه نیز زمان بر خواهد بود، در صورتی که تصمیم خود را گرفته اید و می خواهید به یک متخصص سئو تبدیل شوید نباید وقت تلف کنید. از همین حالا برای این کار برنامه ریزی کنید.

مشورت با متخصص سئو یا خودمان متخصص سئو شویم؟

پاسخ دادن به این سوال بستگی زیادی به شرایط شما دارد. میزان دانش پایه ای که دارید. در واقع زمانی که برای آموزش نیاز دارید می تواند از اصلی ترین پارامتر های تصمیم گیری باشد. میزان نیاز کسب و کار شما به یک متخصص سئو نیز اهمیت دارد. اگر بهبود سئو برای شما حیاتی است و نمی توانید زمان زیادی را در انتظار باشید، بهتر است از متخصصان و مشاوران سئو کمک بگیرید. تبدیل شدن شما به یک متخصص سئو علاوه بر آموزش به تجربه نیاز دارد و این مساله مستلزم گذر زمان است. در بیشتر مواقع توصیه می شود که در کنار همکاری با یک متخصص سئو برای آینده برنامه ریزی نموده و درصورتی که وقت و علاقه دارید خود برای تبدیل شدن به یک سئوکار اقدام نمایید.

منبع: https://webone.co

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن