دسته‌بندی نشدهریپورتاژ خبری

چرا باید در سامانه ثنا ثبت نام کنیم؟

نحوه ثبت نام در سامانه ثنا

Print Friendly, PDF & Email
چرا باید در سامانه ثنا ثبت نام کنیم؟
1 از 1 رای

https://backority.ir/images/539101.jpg

چرا باید در سامانه ثنا ثبت نام کنیم؟

این روز ها با توجه به ماشینی شدن سیستم های ثبت نام ( همانند وب سایت سامانه ثنا ) استفاده از خدمات و اطلاع رسانی ها آسانتر از گذشته و روش های سنتی شده به طوری که در گذشته برای این که شما بتوانید نامه ها را منتقل کنید، حتما از ارسال فیزیکی و پستی استفاده می کردید اما در حال حاضر چنین نیست و بستر اینترنت و شبکه های اجتماعی و مسنجر ها این کار را آسان تر کرده اند.

در مورد ادارات، سازمان ها و اشخاص حقیقی و حقوقی این موارد کمی متفاوت است و از شیوه های اطلاع رسانی تحت وب استفاده می شود ، زیرا امن تر و رسمی تر است و سایت ثنا نیز به این شیوه ( مشاهده ابلاغیه ) عمل می کند .

سازمان ها ارگان ها و مراکز وب سایتی را تحت شبکه راه اندازی کرده که شما می توانید با استفاده از یک موبایل هوشمند و یا کامپیوتر شخصی به آن متصل شده و اطلاعات لازم را دریافت کنید، درست مانند چک کردن ایمیل ها که به صورت مکرر و هر روز انجام می دهید.

  https://backority.ir/images/868162.jpg

ایجاد حساب کاربری در سامانه ثنا

در قوه قضائیه نیز از چنین ویژگی استفاده شده است، شما برای دریافت نامه های مربوط به امور قضایی مانند: نامه احضاریه، تشکیل پرونده و … از این سامانه یکپارچه که در سراسر کشور امکان دسترسی به آن وجود دارد استفاده کنید.

برای این کار افراد حقیقی و حقوقی می توانند با یک ثبت نام ساده از امکانات بی شمار سیستم ثنا استفاده کنند.

شما با مراجعه به وب سایت ثنا، می توانید حساب کاربری را با درج اطلاعات شخصی خود وارد کنید و در مرحله ی بعدی باید حساب شما احراز هویت شود که این کار با استفاده از دریافت شماره تماس و… انجام خواهد شد.

پس از طی مراحل مربوط به احراز هویت شما باید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور، وارد سامانه مربوط شوید و از این به بعد می توانید تمام نامه های الکترونیکی مربوط به احضاریه های دادگاه، طرح دعوا بدون نیاز به مراجعه به مراکز قضایی کشور و دریافت اطلاعات حقیقی توسط مامورین ابلاغ اقدام فرمائید.

  https://backority.ir/images/758223.jpg

چرا باید از ثنا استفاده کنیم؟

در واقع به زبان ساده باید بگوییم که در گذشته یکی از بزرگ ترین مشکلات طرف دعوا های قضایی، دریافت نامه های مربوط به احضاریه های دادگاه و فراخوانی برای حل اختلافات بود که توسط مامورین رسمی قویه قضائیه انجام می شد.

اما حالا شما بدون نیاز به نگرانی در زمینه حفظ حریم خصوصی می توانید از ویژگی های مثبت سامانه ثنا استفاده کنید، ضمن این که کسی غیر از شما نمی تواند به این سرویس دسترسی داشته باشد و مراحل امنیتی و تایید های چند مرحله ای نیز انجام می گردد.

شما برای احراز هویت به یکی از مراکز خدمات الکترونیکی قضایی مراجعه کرده و با ارائه کارت ملی و اطلاعات شناسنامه و یا کارت شناسایی، شماره تلفن، کدپستی، آدرس و دریافت امضای الکترونیک نسبت به تکمیل ثبت نام اقدام کنید.

این طرح در صرفه جویی هزینه ها نیز بسیار کاربردی عمل کرده است. شما می توانید از جدید ترین نامه های قضایی خود که در این سامانه از سوی مرکز قوه قضائیه شهرتان پیوست می شوند اطلاع پیدا کنید.

منبع: www.heyvatech.com

نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن