سبک زندگی

مدیریت زمان به روش انسان های موفق

10 روش مدیریت زمان برای موفق شدن

مدیریت زمان به روش انسان های موفقReviewed by مهدی مرادی on May 2Rating:
Print Friendly, PDF & Email
مدیریت زمان به روش انسان های موفق
به این نوشته رای دهید

در این پست از وب سایت سلسله قصد داریم به ۱۰ روش مدیریت زمان بپردایم.

زمان را می توان بزرگترین سرمایه هر انسان و مدیریت زمان را بزرگترین دغدغه هر انسان موفقی دانست.راه های متععد و بی شماری را در کتاب های مدیریت زمان و سمینار های مدیریتی اعلام می کنند اما ما در این نوشته قصد داریم مامی این مطالب را به صورت مختصر در ده مورد بیان کنیم. چس با ما همراه باشید.

یکی از اصلی ترین عوامل سر در گمی و گم شدن در زمان استرس است ، و اولین گام که شما باید برای مدیریت زمان خود بردارین این است که عامل آن را پیدا کنید.

۱ – فاصله گرفتن از شبکه های اجتماعی

10 روش مدیریت زمان برای موفق شدن - فاصله گرفتن از شبکه های اجتماعی
SOCIAL MEDIA

امروزه یکی از بزرگترین تفرجگاه های هر انسان قرن ۲۱ شبکه های اجتماعی هستند. چک کردن اینستاگرام، خواندن اخبار تلگرام و… اگر کمی در وقت گذاشتن در شبکه های اجتماعی قافل شوید و زمان خود رو کنترل نکنید زمان زیادی را از دست خواهید داد.

پیشنهاد : اگر برای کار های خود از دستگاه های مختلفی مثل لپ تاپ و موبایل و تبلت استفاده می کنید، سعی کنید همه کارتان را با یکی از آنها انجام دهید.

مطالب مرتبط : پیام رسان های برتر در شبکه های اجتماعی

 

۲ – تهیه لیست برای کار ها

10 روش مدیریت زمان برای موفق شدن - تهیه لیست برای کار ها

برای داشتن نظم در کار هایتان و برنامه ریزی شما باید از یک لیست استفاده کنید.بدون داشتن لیست شما نمی توانید به کار هایتان نظم ببخشید و از طرفی شما نمیتوانید تمام کار های را به ذهن خود بسپارید و هیچ کدام را فراموش نکنید.

۳ –  روز خود را با برنامه قبلی شروع کنید

10 روش مدیریت زمان برای موفق شدن - روز خود را با برنامه قبلی شروع کنید

با داشتن یک لیست از کارهایی که میخواهید انجام دهید میتوانید برای روز خود از صبح همان روز یک برنامه تدوین کنید و روز خود را با برنامه شروع کنید.

هیچ ادم موفقی و هیچ کارآفرینی روز خود را بدون برنامه شروع نمی کند.

حتما بخوانید : فیلم هایی که هر ادم موفقی باید ببیند

۴ – زمان بندی کردن کار ها

10 روش مدیریت زمان برای موفق شدن - زمان بندی کردن کار ها
timing

بعد از اینکه لیست خود را تهیه کردید و برای هر کدام از آنها برنامه ریزی کردید برای آنها زمان بندی مناسبی انجام دهید. اگر تمامی کارهای لیست بندی و برنامه ریزی را انجام دهید اما برای کار هایتان مان بندی نداشته باشید به احتمال خیلی زیاد شما در مدیریت زمان خود دچار مشکل خواهید شد. شاید زمان بندی کار ها بیشتر از ۵ دقیقه طول نکشد اما مطمئنا ساعت ها در کار شما صرفه جویی خواهد کرد.

۵ – چند کار را با هم انجام ندهید

شاید خیلی ها پیش خود فکر می کنند که انجام چند کار به صورت هم زمان باعث صرفه جویی در وقت آنها می شود. اما در واقع این کار باعث از بین رفتن تمرکز و در نهایت به پایان نرساندن یک یا چند کار می شود.
افراد موفق حتی یک کار خود را به قسمت های کوچکی تقسیم می کنند تا بهتر بتوانند روی کار خود تمرکز داشته باشند پس سعید کنید کار ها را بدون شتاب و با تمرکز انجام دهید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن