فیلم و سریال

فیلم هایی که بر احساسات شما تاثیر خواهند گذاشت

معرفی بهترین فیلم های احساسی

Print Friendly, PDF & Email
فیلم هایی که بر احساسات شما تاثیر خواهند گذاشت
4 از 3 رای

این فیلم ها درباره ی رابطه ی برادری ، قدرت دوستی و قدرتمند ترین رابطه یعنی رابطه فرزند و والدین است . هنگام دیدن این فیلم ها احتمالا هم اشک خواهید ریخت هم میخندید و امیدتون به انسانیت باز خواهد گشت .

۱ –  بیلی الیوت    Billy Elliot – 2000

 کارگردان : استیفن دالدری

 

بیلی الیوت جز آن دسته از فیلم هایی است که دست‌کم گرفته شده است . بیلی الیوت ناشناخته‌ترین و در عین حال جزو یکی از بهترین فیلم‌های دالدری قرار می‌گیرد. فیلمی که شاید بشود گفت متفاوت‌ترین فیلمِ این فیلمساز از لحاظ مدل و لحنش نیز می‌باشد.

بیلی(جیمی بل) نوجوان یازده ساله‌ای است که علاقه‌ای زیاد به رقص باله دارد. در فضایی کارگری با سرسختانه‌ترین قالب‌های جنسیتی، بیلی کار سختی در پیش دارد این فیلم حکایتِ تلاش بیلی است برای فرار از واقعیت تلخ پیرامونش و فرا رفتن از دیوار قالب‌های کلیشه‌ای .

۲ – من سم هستم    I Am Sam – 2001

 کارگردان : جسی نلسون

? سام داوسون مردی با ضریب هوشی یک بچه ی هفت ساله است که همسرش پس از اینکه دخترشان به دنیا می آید آن دو را ترک می کند. سام نام دخترش را لوسی می گذارد و او را به تنهایی بزرگ می کند و رابطه ی عاطفی بسیار قویی ای بین این پدر و فرزند بوجود می آید. اما محدودیتهای ذهنی سام باعث ایجاد مشکلاتی برای خودش و لوسی می شود که…

 

۳ – رستگاری در شائوشنک    The Shawshank Redemption – 1994

 کارگردان :  فرانک دارابونت

? اندی، بانکدار محترم و پولدار ایالت نیوانگلند، به اتهام قتل همسرش  به حبس ابد در زندان ایالتی شوشنک محکوم می شود و اندکی بعد با «رد» ، زندانی سیاه پوست، دوست می شود. پس از هجده سال، «اندی» ردی از قاتل اصلی پیدا می کند و تصمیم می گیرد برای آزادی تلاش کند ؛ این فیلمی داستانی تاثیر گذار از دوستی ، وفاداری و امید است .

 

۴ – نقطه کور    The Blind Side – 2009

 کارگردان : جان لی هنکوک

? این فیلم تاثیر گذار ،احساسی درام و کمدی ای بر اساس داستان واقعی یک بازیکن فوتبال NFL است . مایکل پسر کم رو و خجالتی سیاهپوست از خانواده‌های تنگدست و فقیر پائین شهر است. روزی او تصادفاً با شان پسر یک خانواده ثروتمند آشنا می‌شود. خانواده‌شان او را به فرزندخواندگی قبول می‌کنند و کم‌کم رابطهٔ عاطفی بین مایکل و خانواده‌شان شکل می‌گیرد. این رابطه باعث می‌شود که مایکل به آرزوهای بزرگش برسد .

۵ – من و مارلی    Marley & Me – 2008

 کارگردان : دیوید فراکل

?«جان» و «جنیفر» که به تازگی ازدواج کرده اند، تصمیم میگیرند که سرپرستی یک سگ را بر عهده بگیرند. یک سگ قابل ستایش، اما سرکش و نافرمان، که درسهای بزرگی به این خانواده میدهد.

۶ – پسری با پیژامه راه راه    The Boy in the Striped Pajamas – 2008

کارگردان : مارک هرمن

? پسری با پیژامه راه راه داستانی هولناک اما در عین حال بسیار زیبا درباره ی دوستی است . فیلم بر اساس رمانی از مارک هرمن ساخته شده است که رمانش در سال ۲۰۰۷ جایزه کتاب سال ایرلند را برد. داستان فیلم در زمان جنگ جهانی دوم شکل می گیرد، برونو با بازی  پسر یک افسر اس اس نازی به نام رالف است که به خاطر ترفیع و انتقال پدرش، همراه خانواده به شهری در حومه برلین نقل مکان می کنند. بورنو، در یک اردوگاه نظامی یک رابطه دوستی ممنوع را با یک پسرک یهودی در آنسوی حصار کمپ نظامی بر قرار می کند و …

هر یک از این فیلم ها داستانی از تغییر و دگرگونی های عمیق در وجود انسان را میگویند . تمام کاراکتر های اصلی این فیلم ها وجوشون پر شده از سخاوت و امید که باعث میشود تمام موانع را از سر راهشان بردارند و به رویاهاشون برسند . امیداوریم از تماشای این فیلم های معرفی شده لذت ببرید
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن