سبک زندگیمهاجرت

شهر های عجیب دنیا

Print Friendly, PDF & Email
شهر های عجیب دنیا
به این نوشته رای دهید

در یکی دیگر از تاپ تن های سلسله میپردازیم به معرفی ۱۰ شعر عجیب دنیا – دوست داران گردشگری تا اخر همراه ما باشید.

 

یک قوطی شکاف یک کانونی باریک طبیعی است که اغلب از طول بازوی متوسط گسترده تر نیست.
دیوارهای قناری بسیار زیاد هستند و به نظر میرسد که “شکاف” در تشکیل سنگ در اطراف آنها است.
این شگفتی های طبیعی در سراسر جهان یافت می شود،
اما اغلب در مناطقی که بارش بسیار کمی دارند دیده میشوند.

۱ – آریزونا، ایالات متحده

در نزدیکی صفحه واقع شده است، Antelope Canyon غارنوردی پرطرفدار و پرطرفدار در جنوب غربی آمریکا است و یکی از زیباترین کانین ها در جهان محسوب می شود. این بوسیله فرسایش ناجو ماسه سنگ، عمدتا به علت سیلاب فوری و به طور متوسط به دلیل سایر فرآیندهای زیرفایده، شکل گرفت. آب باران، به خصوص در طول فصل مصنوعی، به حوضه گسترده ای بالای بخش های قوطی شکاف می انجامد و سرعت و شن و ماسه را در حال عبور از گذرگاه های باریک می گذارد. با گذشت زمان گذرگاه ها فرسوده می شوند، راهروها را عمیق تر می کنند و لبه های سخت را به هم می ریزند .

۲ – اردن

اردن ورودی اصلی شهر گمشده پترا است.
این یک قوطی شکاف است که طول آن ۱٫۲ کیلومتر (۰٫۷۵ مایل) است و اغلب بیش از ۳ متر (۹٫۸ فوت) گسترده نیست! به این ترتیب اردن شکل گرفته است برای یک دره ی شکاف منحصر به فرد است. در حالی که اکثریت کلیه کانی های شکاف بوسیله فرسایش آب ایجاد می شود، این زوایای خاص به علت نیروهای تکتونیکی تقسیم گسل زمین شناسی است. بعدا آب منطقه را خنثی کرد و از چندین اتاق زیرزمینی از زمان قبل از تقسیم شدن کنار رفت در سنگ ایجاد کنند.
سیل در قبرستان هنوز هم رخ می دهد.

۳ – مترو، یوتا، ایالات متحده

کانون اسلات مترو یکی از چندین کانکشن اسلات در پارک ملی زیون است، اما این بسیار منحصر به فرد است که ارزش آن را در لیست خود دارد. کانون شبیه یک لوله مترو است، از این رو نام آن و انعکاس و عقب انداختن نور روی دیوارهای قوطی، یک صفحه نمایش نوری فوق العاده را ایجاد می کند. در سراسر کانون شما می توانید از آب های سرد یخی که در سوراخ هایی هستند که در طول فرسایش ایجاد شده اند، پیدا کنید.
این استخرها به بسیاری از حشرات و دوزیستان میرسند.

۴ – Virgin River Narrows، یوتا، ایالات متحده

پارک طبیعی زِیون یکی از محبوب ترین پارک های ملی در ایالات متحده است.
این خانه چند کانون اسلات است که یکی از آنها محل “کوفتن” است – محبوب ترین پیاده روی که رتبه ۵ در رتبه بندی حغرافیای طبیعی از بهترین ۱۰۰ ماجراهای آمریکا را به دست آورد. طول پیاده روی ۱۶ مایل (۲۶ کیلومتری) است که اکثر آنها با راه رفتن در یک دره ی شکاف که رود ویرجین را حمل می کند انجام می شود.
در مناطق دنباله دار، آب کم عمق است و در بعضی از مناطق آب عمقی تنها در اینچ است.

۵ – موج، آریزونا، ایالات متحده

این یخچال فریزر احتمالا بیشترین عمق عکس در دنیا را دارد.
این در واقع یکی نیست، اما دو کانون های شکاف که بسیار نزدیک هستند.
اولین پهنای ۶۲ فوت (۱۹ متر) و ۱۱۸ فوت (۳۶ متر) طول و دیگری عرض ۷ فوت (۲ متر) و ۵۲ فوت (۱۶ متر) بلند است. جذابیت عمدتا بواسطه شکل گیری غیرمعمول دیوارهایی است که در اثر تصفیه آب آنها اتفاق افتاده است.
این منطقه از گردشگران استقبال می کند،
اما تنها بیست گردشگر مجاز است که هر روز از طریق قبر عبور کنند.
تعداد کم طراحی شده است تا کف کاشی شکاف را از ترافیک پا آسیب نزند.

۶ – Buckskin Gulch، یوتا، ایالات متحده

این احتمالا طولانی ترین کانکشن اسلات در ایالات متحده آمریکا است.
همچنین احتمالا عمیق ترین دره ی شکاف با دیوار است که تا ۱۵۲ متر (۵۰۰ فوت) می رسد. این دره عمدتا یک جزیره رودخانه پارایا است. شما باید از طریق این قبر از یک مجوز عبور کنید و خطر سیلاب فوری را بالا ببرید.

۷ – کاخ کلیسای جامع، استرالیا

این یخچال اسلات در محدوده ی Bungle Bungles پارک ملی Purnululu واقع شده است.
این کانیون خیلی بزرگ است، شما می توانید آن را در طول روز غوطه ور کنید بدون آنکه یک بار آن را دو بار ببینید. این بخشی از مجموعه ای از آمفی تئاتر ها و کانن های شکاف است که با هم زخمی می شوند و این یکی از دیدنی ترین منظره های پارک است.

۸ – جادوگران گولچ، ویسکانسین، ایالات متحده

در نزدیکی ویسکانسین دلز واقع شده است،
این دره عمیق کشویی از یک عکاس در سال ۱۸۷۱ توسط یک عکاس کشف شد. در امتداد کانیون ساخته شده است که از طریق یک کانون زیبای مسافرین ساخته شده است.
در بعضی از نقاط مسیر بسیار باریک است،
این امکان وجود دارد که همزمان هر دو دیوار حومه را لمس کنید.

۹ – وانو گوره، استرالیا

کوههای آبی استرالیا برای بسیاری از کانیهای اسکله ای زندگی می کنند و در پارک ملی Karijini یک کاناپه شکاف با مسیرهای باریک و شکل های سنگین سنگ های سنگین پیدا می کنید و حتی یک استخر طبیعی زیبا بین دیوارهای باریک – استخر سرپوشیده – پنهان شده است.
دیوارهای دره وینو به لمس صاف و محل مناسب برای بسیاری از کوه نوردان سنگ است.

۱۰ – کانیون رنگی، مصر

سینا در مصر یک بار در زیر آبهای اقیانوس بود. در طول زمان که لایه های زیرین آب رسوبی تشکیل شد، هر لایه با رنگ متفاوت و بافتی کمی متفاوت بود. هنگامی که آب و باد میلیون ها سال به پایان رسید تشکیل این انبار اسلات با ۳۰ متر (۱۰۰ فوت) دیوار بالا، آنها رنگ لایه های رنگی بالا و پایین این دیوارها. این یک مقصد توریستی بسیار محبوب است.

 

 

ترجمه شده توسط : محمدرضا طاهری

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن