سبک زندگیمهاجرت

راحت ترین کشور ها برای مهاجرت کدامند؟

10 کشور که به راحتی میتوان به آنها مهاجرت کرد

راحت ترین کشور ها برای مهاجرت کدامند؟Reviewed by مهدی ذولفقاری on May 30Rating:
Print Friendly, PDF & Email
راحت ترین کشور ها برای مهاجرت کدامند؟
5 از 2 رای

راحت ترین کشور ها برای مهاجرت کدامند ؟

طبق خبری که قائم مقام وزیر علوم منتشر کرده است ، آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه و کانادا بیشترین ایرانی های مهاجر را به خود اختصاص داده اند. طبق آمار منتشر شده از شش میلیون ایرانی مقیم کشور های خارجی فقط حدود سه میلیون و ۵۰۰ نفر در این پنج کشور زندگی می کنند.
اقامت و مهاجرت و اقامت در کشور های خارجی به یکسری عوامل بستگی دارد که باعث میشوند کشوری مخاطب های بیشتری نسبت به بقیه داشته باشند.
سلسله به معرفی ۱۰ تا از این کشور ها که مهاجرت به آنها ساده تر و در عین حال جذاب تر از بقیه ی کشورها است میپردازد که به عبارت دیگر شما میتوانید با مشکلات کمتری در این کشور ها روبرو شوید.

 

با لیست راحت ترین کشور ها برای مهاجرت همراه باشید  :

 

۱ – آمریکا

راحت ترین کشور ها برای مهاجرت - آمریکا
راحت ترین کشور برای مهاجرت – آمریکا
طبق آمارها، پرطرفدار ترین کشور خارجی برای اقامت و مهاجرت کشور آمریکا است که از دیرباز مقصد ایرانی های زیادی بوده و در حال حاضر بیشتر ایرانی ها در کشور آمریکا و بیشتر در لس آنجلس زندگی می کنند. از سال ۲۰۰۰ تعداد رسمی ایرانی های مقیم آمریکا اعلام نشده اما آمارهای متفرقه حضور یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تا دو میلیون ایرانی در این کشور را گزارش میکنند.
آمریکا شرایط راحت و آسانتری را برای دادن اقامت به خانواده ها نسبت به بقیه کشور ها دارد.
این نکته باعث شده تا سبک مهاجرت کنندگان به این کشور متفاوت باشد.
به همین دلیل میزان زاد و ولد ایرانی ها در آمریکا نیز بیشتر است.
تعدادی از هزینه های اساسی برای زندگی در آمریکا :
آپارتمان یک خوابِ در مرکز شهر ۸۹۶ دلار
یک متر مربع در مرکز شهر ۱۹۰۰ دلار
هزینه غذا برای یک نفر در رستوران گران در حدود ۱۵ دلار

نان سفید ۵۰۰ گرمی دانه ای ۲٫۳ دلار

 

 ۲ – آلمان

راحت ترین کشور برای مهاجرت - آلمان
راحت ترین کشور برای مهاجرت – آلمان

۳۵۰ هزار نفر، این حقیقی ترین آماری است که در حال حاضر از تعداد ایرانیان مقیم آلمان در دسترس است. آمارهای تایید شده سازمان های بین المللی از ۱۲۰ هزار ایرانی در سال ۲۰۰۳ خبر می دهد. آلمان و کشور همسایه اش اتریش از مقاصد محبوب ایرانی ها برای مهاجرت و اقامت و زندگی محسوب می شوند. سابقه مهاجرت ایرانی ها به آلمان به دوران جنگ تحمیلی برمیگردد، و بعد از آن در ابتدا بسیاری از جانبازان برای درمان به این کشور اعزام می شدند بعدها هم با ترانسفر چند بازیکن ایرانی به بوندس لیگا ( مهدوی کیا )، ( دایی )، (خداداد عزیزی ) و (کریم باقری ) برخورد اجتماعی آلمانی ها با ایرانی ها بهتر و شرایط زندگی در این کشور نیز راحت تر از قبل شد.
پس از آمریکا بیشترین میزان  ثبت تولد ایرانی ها مربوط به کشور آلمان است.
سالانه حدود ۷۰۰ ایرانی در این کشور متولد می شوند.
بسیاری در سراسر جهان آلمان را بهترین کشور دنیا می دانند.

واقعیت این است که :

همه دنیا آلمان را دوست دارند ولی آلمان کسی را دوست ندارد.
هنگامی که برای چندمین سال پیاپی به عنوان محبوب ترین کشور جهان انتخاب شد این تیتر یکی از روزنامه های پر فروش آلمانی بود. البته باید این را بدانید که شما بعنوان مهاجر و خارجی هرگز در آلمان مورد استقبال نیستید و همیشه با دید منفی و مزاحم دیده خواهید شد حتی اگر بهترین شغل را هم داشته باشید از نظر ژرمن ها درجه دو هستید.
آلمانی ها حتی با خودشان هم قهر هستند.
نه تنها کشور آلمان بلکه بسیاری از کشور های دیگر نیز نسبت به خارجی ها این موضع را دارند.

 

بیشتر بخوانید  : لوکس ترین هتل های دنیا

 

 

۳ – کانادا

راحت ترین کشور برای مهاجرت - کانادا
راحت ترین کشور برای مهاجرت – کانادا

شواهد نشان می دهد تا چند سال آینده رشد ایرانی های مقیم کانادا بسیار بالا خواهد رفت.
به گونه ای که جزو سه کشور اول از نظر تعداد ایرانی های مقیم قرار بگیرد.
طبق آمار ثبت و احوال ایران :
سالانه حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار ایرانی در کانادا تولدشان ثبت می شود.
از کل ایرانی های مقیم کانادا ۱۱۰ هزار نفر در ایالت اونتاریو زندگی می کنند که قابل تامل ترین قسمت آن این است که اکثر آنها به قشر برتر و درجه یک کانادا اختصاص دارند. بخش اعظم و مهم ترین قشر مهاجران ایرانی به کانادا مربوط به دانشجویان است که اکثرا حداقل مدرک لیسانس دارند و برای ادامه تحصیل خود و حتی کار و زندگی این کشور را هدف خود قرار داده اند. با توجه به هزینه زندگی که در ایالت های این کشور بسیار با یکدیگر اختلاف دارند ایرانیهای مقیم اکثرا ترجیح می دهند، زندگی خود را در شهرها و روستاهای دورافتاده شروع کنند به همین دلیل شهرهای کوچک کانادا دارای جمعیت زیادی از ایرانی ها است.
ایرانی های تورنتو از مرفه ترین مردم کانادا هستند.
این موضوع حتی در بین خود کانادایی ها هم زبانزد است که بهترین خودروها و منازل متعلق به ایرانی هاست.

۴ – انگلستان

راحت ترین کشور برای مهاجرت - انگلستان
انگلستان

طبق آخرین آمار رسمی مربوط به سال ۲۰۰۱ دولت بریتانیا تعداد ایرانیان مقیم این کشور را ۴۳ هزار نفر ذکر کرده بود و در سال ۲۰۰۹ تخمین زده شده که این آمار به ۵۸ هزار نفر رسیده باشد.
چندی پیش سایت های خبری ایران این تعداد را ۵۰۰ هزار نفر تخمین زده بودند.
سابقه مهاجرت ایرانیان به بریتانیا به سال ۱۹۷۹ یعنی بعد از انقلاب اسلامی برمیگردد که در آن زمان حدودا هشت هزار نفر ایرانی به این کشور مهاجرت کردند و این کشور را برای زندگی انتخاب کردند. کشور انگلستان اگر چه برای کار و تحصیل جزو بهترین کشور های دنیاست ولی متاسفانه به علت هزینه های بالا زندگی در این کشور ( ۱۰۰ میلیون تومان در سال ) مهاجران پس از چند سال زندگی مجبور به ترک این کشور میشوند.

۵ – فرانسه

راحت ترین کشور برای مهاجرت - فرانسه
راحت ترین کشور برای مهاجرت – فرانسه

در سال ۲۰۰۰ میلادی تعداد ایرانیان مقیم در فرانسه ۱۹ هزار نفر ذکر شده که کاملا غیر واقعی است و در سال ۲۰۱۰ بین ۳۰۰ تا ۳۲۰ هزار نفر تخمین زده شده است.
بخش عمده ای از ایرانیان برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب میکنند.

۶ – دانمارک

راحت ترین کشور برای مهاجرت - دانمارک
دانمارک

دانمارک از نظر اقتصادی کشوری بسیار مرفه محسوب میشود.
جمعیت این کشور تنها ۵ میلیون نفر است.
به دلیل جمعیت کم این کشور و فرزندآوری بسیار کم ( اکثر خانواده ها یک یا دو فرزند دارند )، کمبود نیروی کار جوان یکی از معضلات اساسی این کشور است. به همین دلیل نیز سن بازنشستگی به ۶۷ سال رسیده است. مجموع این دلایل باعث شده که بهترین کشور برای کار کردن و کسب درآمد کشور دانمارک باشد.
دولت دانمارک در مقابل مالیات های سنگین، خدمات متعددی را در اختیار دانمارکی ها و افراد مقیم خود، قرار می دهد.
۱- کمک نقدی مستقیم با فرستادن یا واریز مبلغی به حساب افراد
۲- کمک های پولی غیر مستقیم که برای مثال اگر دارویی بخرید، مقداری از هزینه را داروخانه از دولت می گیرد و هر قدر میزان خرید دارویتان بالاتر شود میزان کمک دولتی نیز بیشتر می شود.
معمولا مقداری پول سالانه به حساب شهروندان از طرف دولت واریز میشود که این پول تقسیم بر ۴ شده و به صورت فصلی به حساب سرپرست خانوار واریز می شود. همچنین اگر خانواده ای دو فرزند یک و پنج ساله داشته باشند سالیانه حدودا ۳۰۵۰۰ کرون کمک خرجی از دولت می گیرد.

وقتی جوانی به سن ۱۸ سال می رسد، از زیر چتر خانواده خارج شده و شهرداری مستقیما برای هماهنگی کار و شرایط زندگی و احتمالا کمک هایی که لازم دارد با جوان تماس می گیرد.  همچنین فردی که در شرایطی مثل بیماری باشد و نتواند مخارج خانواده اش را تامین کند می تواند کمک های نقدی بلاعوض به صورت چک و واریز مبلغ به حساب از شهرداری بگیرد.

۷ – نیوزلند

راحت ترین کشور برای مهاجرت - نیوزلند
نیوزلند

نیوزلند کشوری بسیار کوچک مشابه بریتانیای کبیر و ژاپن است.
با جمعیتی حدود تنها چهار میلیون نفر، به شکل باشکوهی پیشرفته و مجلل است.
همچنین نیوزلند دارای تعادل درست کار و زندگی است.
جالب است بدانید سازمان ملل متحد رتبه سیزدهم از ۱۸۷ کشور موجود در فهرست توسعه انسانی ۲۰۱۷ را به نیوزلند اختصاص داده، یکی از بزرگترین نظرسنجی های جهانی طبق آماری که خود بدست آورده، نیوزلند را به عنوان رتبه ششم جهان برای مهاجران انتخاب کرد.
گفتنی است آمار جنایت بسیار پایین است و مردم زندگی راحت و شادی دارند.
در این کشور حتی حیات وحش به آن شکل وجود ندارد که خطری برای شما ایجادکند.

۸ – هلند

راحت ترین کشور برای مهاجرت - هلند
هلند

نرخ بیکاری در کشور هلند در سال ۲۰۱۵ بسیار پایین است ( حدود ۷ درصد ).
میانگین حقوق برای فردی با مدرک کارشناسی ارشد سالانه ۳۰ هزار یورو است. البته به نوع شغل و کمپانی استخدام‌ کننده که بیشتر کمپانی های تولید اتومبیل هستند نیز بستگی دارد.
گفتنی است، نرخ مالیات در هلند ۴۲ درصد است.
اما هزینه‌های زندگی بسیار بسیار پایین‌تر از کشوری مثل آلمان بوده و حقوق دریافتی برای یک زندگی حدودا سطح بالا کفایت می‌کند.
دانشجویان خارجی پس از فارغ‌التحصیلی یک ویزای ۶ ماهه برای یافتن شغل دریافت می‌کنند.
در کل هلند کشوری است که برای اقامت و کار فوق‌العاده است.

۹ – سوئد

راحت ترین کشور برای مهاجرت - سوئد
سوئد

تعداد شغل در زمینه‌های مهندسی برق، الکترونیک و مخابرات در سوئد بسیار بالا است. در حقیقت تعداد شغل در این کشور به قدری بالا است که کمپانی‌های سوئدی از سختگیری خود برای استخدام کم‌ کرده اند و سعی دارند زبان انگلیسی را به عنوان زبان مکاتبات خود اعلام کنند تا افراد بیشتری را جذب کنند.

کمپانی‌های بزرگی مانند اریکسون، ولوو و اسکانیا برخی از کمپانی های بزرگی هستند که در سوئد متولد شده اند و رتبه بالایی در اشتغال‌زایی در سوئد دارند.

۱۰ – اتریش

در اتریش حداقل یک سال و حداکثر  ۵ سال طول میکشد تا تکلیف درخواست پناهندگی فرد روشن شود. لازم به ذکر است که دریافت پاسپورت و تابعیت اتریش ۵ سال بعد از اقامت در این کشور ممکن است. دولت اتریش بین ۵۰ تا ۲۵۰ یورو بابت خوراک و هزینه ها به پناهجو ها و کسانی که درخواست پناهندگی به این کشور را میدهند کمک مالی میکند که البته این رقم در صورت قبول درخواست پناهندگی، به ۶۵۰ تا ۹۵۰ یورو می رسد.
در اتریش حد اکثر پس از ۶ ماه باید پناهنده به دنبال کار مناسب بگردد.

راحت ترین کشور برای مهاجرت - اتریش
اتریش

 

همچین ببینید :‌

بهترین کشور ها برای زندگی کدامند ؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن