علم و فناوریکسب و کارمعرفی کسب و کار

بهترین سایت های آموزشی ایران

برترین سایت ها در حوزه آموزش آنلاین ایران

بهترین سایت های آموزشی ایرانReviewed by مهدی مرادی on Jun 10Rating:
Print Friendly, PDF & Email
بهترین سایت های آموزشی ایران
4.7 از 3 رای

بهترین سایت های آموزشی ایران

این بار در سلسله قصد داریم با یک تاپ تن دیگر  به بهترین های حوزه آموزش آنلاین بپردازیم، با ما همراه باشید تا ۱۰ وب سایت بزرگ ایرانی در حوزه آموزش آنلاین را به شما معرفی کنیم.

 

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، حوزه های آموزشی و یادگیری بیش از هر چیزی دست خوش تغییر شده اند و بدون غلو می توان این تغییر بزرگ را  به نوعی انقلاب در این حوزه تعبیر کرد. کتاب های الکترونیکی ، فیلم های آموزشی و مقالات آنلاین و آزمون های آنلاین را میتوان خانواده کوچکی از این حوزه نوین دانست.

امروزه با توجه به این که حجم بسیار زیادی از این منابع در زمینه ها و حوزه های مختلف وجود دارد و برخی از آنها به صورت رایگان و بعضی دیگر نیز احتیاج به پرداخت هزینه و یا ثبت نامه اولیه هستند، ما قصد داریم تا برترین ها و بهترین های این وب سایت ها را برای شما لیست کنیم تا شما با توجه به نیازتان در هر یک از این زمینه ها با بهترین های فعال آن حوزه آشنا شوید. پس با ما همراه باشید.

۱٫فرادرس

بهترین وب سایت های آموزش آنلاین

 

فرادرس را می توان بزرگترین پروژه آموزش آنلاین کشور در حوزه آموزش های دانشگاهی دانست. این وب سایت با ۹۰ هزار دانشجو خود را بزرگترین دانشگاه آنلاین کشور می داند. فرادرس با اختیار داشتن بزرگترین منبع فیلم های آموزشی دانشگاهی با هدف قرار دادن دانش دانشگاهی بدون واسطه به دانشجویان سراسر کشور شروع به فعالیت کرده و توانسته جایگاه خوبی را در این زمینه داشته باشد.

کنترل در کیفیت فیلم های آموزشی تولید شده مدرسان فرادرس توسط ناظران با هدف بهبود کیفیت آموزشی و بالارفتن بازده و همین طور همکاری با بزرگترین اساتید کشور در زمینه های مختلف برای در دسترس گذاشتن دانش دانشگاهی برای همه دانشجویان اقصی نقاط کشور را می توان از جمله ویژگی های بارز این وب سایت دانست.
تدوین و سیاست تولید ویدیو های آموزشی و فهرست بندی ها در فرادرس به دانشجو ها این امکان را می دهد که با توجه به شرایط خود بتوانند دسترسی خیلی راحتی به فصل های مختلف این اموزش ها داشته باشند.

در این وب سایت بخشی از آموزش ها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده می شود، اما برای دریافت کامل آموزش ها باید آموزش خریداری شد.

 

۲٫فرانش

بهترین وب سایت های آموزش آنلاین - فرانش

فرانش یکی از وب سایت های بزرگ و فعال در زمینه آموزش آنلاین است که با هدف آموزش کاربردی به کاربران و مخاطبان خود فعالیت می کند. منظور از آموزش کاربردی این است که فرانش قالبا آموزش های خود را با سیاست آموزش برای ورود به بازار کار در حوزه های مختلف تولید می کند.
فرانش ابتدا ویدیو های آموزشی خود را در زمینه آموزش طراحی سایت و وب شروع کرد اما بعد ها ویدیو های آموزشی خود را در زمینه های مختلف مثل الکترونیک و طراحی وبازی سازی و بازاریابی و… نیز به زیر مجموعه های خود اضافه کرد.

آموزش های فرانش بیشتر حالت عملی دارند تا تئوری و معمولا ویدیو های توسط مدرسان در محیط کاری و یا در منزل در هنگام کار کردن ضبط می شود و در اختیار کاربران قرار داده می شود. کیفیت بالای ویدیو های آموزشی فرانش را می توان از مزایای خوب این وب سایت دانست.
بخشی از آموزش های این وب سایت به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده می شود، اما برای مشاهده کامل ویدیو ها باید، محصول خریداری شود.

 

۳٫مکتب خونه

بهترین وب سایت های آموزش آنلاین

مکتب خونه که خود را بزرگترین رسانه دیجیتال در ایران می داند.یک وب سایت فعال در زمینه تولید آموزش آنلاین است. مکتب خونه که سابق بر این با هدف در دسترس قرار دادن آموزش های دانشگاهی دانشگاه های خوب کشور به صورت ویدیویی برای همه دانشجویان اقصی نقاط کشور به صورت رایگان فعالیت می کرد، جدیدا با افزودن بخش مکتب پلاس در زمینه های مختلف دیگر آموز آنلاین فعالیت خود را گسترش داده است.
همان طور که خدمتتون عرض کردیم مکتب خونه به دو بخش دروس دانشگاهی و مکتب پلاس تقسیم بندی می شود که :

بخش اول – مکتب پلاس : به تولید آموزش های کوتاه و کاربردی با همکاری تعاملی دانشگاه های خوب کشور می پردازد  که هدف از این دوره ها(قالبا پروژه محور) تربیت نیروی کار مورد نیاز برای ورود به بازار کار است، به صورتی که افراد با کسب مهارت مورد نیاز بو گذراندن دوره ، میتوانند در شرکت ها و یا به صورت فردی مشغول به کار شوند.
شرکت کنندگان در این دوره ها بعد از پایان دوره مدرک شرکت در آن دروه را از دانشگاه برگزار کننده آن دوره دریافت می کنند.

در این راستا بخوانید : ۱۰ شغل پر درآمد ایران


بخش دوم – دروس دانشگاهی : 
مکتب خونه که در ابتدا کار خود را با این بخش آغاز کرد با ضبط و ارائه دروس دانشگاهی از کلاس های اساتید برتر بهترین دانشگاه های کشور با کیفیت بالا و به صورت رایگان توانست محبوبیت خوبی را برای خود به دست آورد.
هدف مکتب خونه از ارائه این آموزش ها این بود که همه افراد و دانشجو های کشور بتوانند به صورت رایگان از محتوای آموزشی دانشگاه های برتر کشور استفادهه کنند. این ویدیو ها از کلاس های درس اساتید گرفته شده است و به مانند این است که شما در کلاس آنها شرکت کرده اید.

 

۴٫سون لرن

ابهترین وب سایت های آموزش آنلاین

سون لرن یکی از وب سایت های اموزشی کشور است که به صورت تخصصی در زمینه آموزش وب و طراحی سایت فعالیت می کند.این وب سایت با همکاری بهترین اساتید ایران در زمینه طراحی وب توانسته در مدت کمی موفق به تولید دوره های آموزشی با کیفیتی شود و مخاطبان زیادی را جذب خود کند.
این وب سایت ابتدا آموزش های خود را به صورت رایگان در اختیار کابران خود قرار میداد، اما بعد ها با توجه به بازخورد های خوبی که دریافت کرد محتوا های خود را به صورت کامل و حرفه ای و با کیفیت تولید کرد و به صورت محصول برای فروش در وب سایت خود قرار داد.
بخشی از این دوره ها را شما می توانید به صورت رایگان دریافت کنید.

 

۵٫دانشجو یار

بهترین وب سایت های آموزش آنلاین

دانشجویار یکی از وب سایت فعال ایرانی در خوزه تولید محتوای آموزش آنلاین است که ابتدا فعالیت خود را در زمینه آموزش وب شروع کرد. امم بعد ها در زمینه های مشابه نیز فعالیت خود را گسترش داد و با همکاری اساتید مجرب توانست محصولات با کیفیتی را در این زمینه ارائه دهد.
یکی از سیاست های جالب به کار گرفته شده در دانشجویار این است که سعی می کند در هر دوره محصولاتی را تولید کند که نیاز بازار است و این دوره ها می تواند افراد را برای ورود به این کسب و کار های به اوج رسیده آماده کند. به نوعی می توان گفت که دانشجویار قصد دارد با استفاده از علم برنامه نویسی نیرو هایی را تربیت کند که ارتباط بین علم و صنعت را گسترش داده و این فاصله را پوشش دهند.

 

۶٫همیار وردپرس

بهترین وب سایت های آموزش آنلاین

همیار ورد پرس را میتوان بزرگترین وب سایت آموزشی در زمینه تولید آموزش ورد پرس در ایران دانست.این وب سایت فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ شروع کرد و با تولید محتوای آموزشی با کیفیت در این حوزه به بزرگترین وب سایت در این زمینه تبدیل شده است.
همیار وردپرس با ترجمه و تولید افزونه ها و ابزار های مورد نیاز این زمینه به صورت رایگان توانسته مخاطبین زیادی را جذب خود کند. و تمامی آموزش های این وب سایت به جز چند تا از بسته های آموزشی که انگشت شمار هستند ، بقیه به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.

 

۷٫مدیر وب

بهترین وب سایت های آموزش آنلاین

مدیر وب یکی دیگر از وب سایت های فعال در زمینه تولید محتوای آموزشی آنلاین است که فعالیت اصلی آن در زمینه تربیت نیرو برای مدیریت وب سایت ها با رویکرد کسب و کار های اینترنتی است.
مباحث اصلی که در آموزش های این وب سایت مطرح می شود ، بازاریابی اینترنتی و راه اندازی کسب و کار های آنلاین است که این وب سایت به خوبی توانسته با تولید محتوای اختصاصی تصویری و با کیفیت در این زمینه پیشرفت کند.

اکثر محتوای تصویری این وب سایت به صورت محصول در اختیار کاربران قرار گرفته می شود، اما پادکست ها و ویدیو های رایگان بسیاری را نیز این وب سایت برای آشنایی مقدماتی کاربران با این حوزه در اختیار  قرار داده است.

در این راستا بخوانید : مدل های کسب و کار و درآمدهای اینترنتی

 

۸٫بیاموز

بهترین وب سایت های آموزش آنلاین

وب سایت بیاموز یکی از فعالین حوزه آموزش آنلاین در کشور است که در زمینه آموزش آنلاین یادگیری زبان به خصوص زبان های خارجی فعالیت می کند.اکثر آموزش های وب سایت به صورت متنی می باشد و تقریبا تمامی آن ها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.
بیاموز توانسته با همکاری اساتید مجرب در زمینه کاری خود یکه تاز رقابت در این زمینه باشد و به تازگی این وب سایت اعلام کرده است که قصد دارد تا در زمینه های دیگر آموزش آنلاین مانند موسیقی و… نیز وارد شود و تولید محتوا کند.

۹٫کلیک سایت

بهترین وب سایت های آموزش آنلاین

کلیک سایت یکی دیگر از وب سایت های فعال و خوب در حوزه تولید محتوای آموزش آنلاین کشور است که فعالیت خود را در زمینه آموزش برنامه نویسی تحت وب شروع کرده است اما آموزش های دیگری مثل اندروید و ios  و… را نیز به مجموع محصولات خود اضافه کرده است.
اکثر آموزش های کلیک سایت به صورت پروژه محور بوده و یکی از پروژه های اصلی در دوره های این وب سایت پیاده سازی وب سایت دیجی کالا و متعلاقت آن مثل اپلیکشین و… است که اکثرا شهرت این وب سایت به این پروژه ها است.

بخشی از آموزش های این وب سایت به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است، اما برای مشاهده کامل دوره های این وب سایت باید محصول خریداری شود.

 

۱۰٫وی لرن

بهترین وب سایت های آموزش آنلاین

وی لرن با شبکه سازی بین مدرسان و دانشجویان و همچنین با تولید محتوای آموزشی با کیفیت بالا توانسته در مدت کمی پیشرفت خوبی را داشته باشد.
وب سایت وی لرن با تولید محتوای آموزشی در راستای تربیت نیرو برای ورود به بازار کار در زیر شاخه های مربوط به کامپیوتر مانند برنامه نویسی و طراحی و شبکه و امنیت و… مخاطبین زیادی را جذب خود کرده است.
وجود دوره های آموزشی با کیفیت رایگان و همین طور خطی بودن این آموزش ها و گام به گام بودن آنها تا رسیدن به هدف که همان تربیت نیروی متخصص در یک زمینه خاص است ، از ویژگی های بارز این وب سایت آموزشی است.

 

۱۱ – بلدشو

وب سایت آموزش آنلاین بلد شو
بهترین سایت های آموزش ایران

هدف این سایت دسترسی فارسی زبانان به آموزش های معتبر خارجی با زبان فارسی است.
این سایت با بهره گیری از مترجمین و صداپیشگان توانمند توانسته است در جهت تامین آموزش هایی که در داخل تولید نمیشوند گام مثبت و مهمی را بردارد.
دیدن فیلم های آموزشی نیازمند تمرکز بالایی ست و این مهم با صرف تمرکز به جهت فهم زبان مدرس و عدم توجه به تصاویر محقق نمیشود. بلدشو با دوبله ی فیلم های آموزشی به مخاطبین کمک میکند تا تمام تمرکز خود را صرف به خاطر سپردن و یادگیری آموزش ها کنند.

موضوعات آموزشی که قالبا این سایت بدان پرداخته است عبارت است از:

عکاسی
انیمیشن سازی
آی تی
مدیریت
کسب و کار
بازاریابی
ارزهای دیجیتال
طراحی
مهندسی
و مهارت های کاربردی

از جمله امکانات و قابلیت های بلدشو :

بیش از ۴۰۰ ساعت محتوای آموزشی برگردانده شده به زبان فارسی
جستجوی ساده و دسترسی راحت به محتوای آموزشی مورد نیاز
امکان تغییر زبان صدای فیلم بر روی سایت
امکان فعال یا غیرفعال نمودن زیر نویس به زبان های فارسی و غیر فارسی بر روی ویدئوهای سایت و…

در این راستا بخوانید : معرفی شغل های پر درآمد ایران

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

‫17 نظرها

 1. سلام
  در گوگل جستجو کردم “بهترین سایت های اموزشی ”
  این مقاله چندمین مقاله است که یک موضوع را با یک محتوا ارائه داده است.
  بنظر من تحقیقات خودتان را هم در این لیست می گنجاندید بهتر بود. شاید سایتی جدای سایت های این لیست باشد و شاید هم بهتر باشد.
  از نظر من بهترین سایت آموزشی فارسی زبان سایت معظم “متمم” است محتوای سایت را مروری کنید
  متوجه میشوید که تولید محتوای فارسی به چه معناست.
  البته سایت مدیر سبز هم از بهترین هاست.

  1. دوست عزیز اگر این محتوا را در سایت های دیگر مشاهده کرده اید. این نشانه خوبی برای سایت ما است. که دیگر سایت ها از ما به عنوان رفرنس استفاده می کنند.

 2. سلام دوست عزیز. همین طوریه. سایت متمم یکی از بهترین سایت هاست.
  این مقاله به هیچ عنوان کپی نیست و یا مشابهی نداره یا اگر به تاریخ اها نگاه کنید، متوجه خواهید شد که این مقالات از روی سلسله کپی شده اند.
  این مطلب به زودی به روز رسانی خواهد شد.

 3. با سلام . سایت آموزش عکاسی استاد رضاصاد جایش در این لیست خالی بود. من یک معلم ریاضی هستم و مدتی هست با آموزش های رضاصاد به عکاسی علاقه منده شدم

 4. آموزش طراحی وب رو از مکتب خونه تهیه کردم. بسیار بد بود و پشیمون شدم. دیگه هیچوقت از مکتب خونه آموزش تهیه نمیکنم…
  به نظر من توی زمینه طراحی وب (HTML – CSS – JavaScript – PHP) بهترین سایت ها، سایت های زیر هستند:
  ۱- otedia.com
  ۲- ۷learn.com
  ۳- faradars.org

 5. سلام بر شما، احوالتون عالی. سایت آموزشی بلدشو هم هست که در زمینه های کسب و کار، مدیریت و بازاریابی، عکاسی و انیمیشن سازی، طراحی و آی تی و مهندسی و مهارتهای کاربردی آموزش های ترجمه و دوبله شده رو داره؛ این آموزش ها از سایت های معتبر جهانی انتخاب میشن و توسط مترجمین متخصص و دوبلورهای حرفه ای به زبان فارسی برگردونده میشند.

 6. سلام .ضمن تشکر صمیمانه از مدیریت سایت بابت ارائه مطالب بسیار مفید،
  من یه سایت خیلی خوب میشناسم به اسم خدمات یاب ، که بنظرم خیلی کاربردی و مفید هستش و واقعآ هم میشه ازش کسب درآمد خوبی داشت و هم اینکه متخصص های عالی توش کار میکنن و با قیمت مناسب میشه سفارش ثبت کرد، بنده شخصآ خیلی ازش راضیم :
  https://khadamatyab.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن