تاریخمهاجرت

بزرگ ترین مجسمه های معروف دنیا – لیست ۱۰ تایی

10 تا از معروف ترین و بزرگ ترین مجسمه های دنیا

Print Friendly, PDF & Email
بزرگ ترین مجسمه های معروف دنیا – لیست ۱۰ تایی
5 از 1 رای

معروف ترین مجسمه های دنیا

 

مجسمه ها بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ جامعه یبشری هستند. در این تاپ تن لیستی از ۱۰ مجسمه مشهور جهان را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه با سلسله همراه باشید.

 

۱ – مجسمه آزادی، نیویورک، ایالات متحده – واقع در جزیره لیبرتی در منهتن

 

این مجسمه معروف در ۲۸ اکتبر سال ۱۸۸۶ به عنوان یک هدیه از طرف مردم فرانسه به مناسبت جشن سالگرد ۱۰۰ ساله شدن امضای اعلامیه استقلال ایالات متحده آمریکا، به آن ها هدیه داده شد.

این مجسمه نماد  آزادی و ایالات متحده است:
یک علامت برای استقبال از مهاجرانی که از کشور های خارجی می آیند.

 

همچنین پیشنهاد میشود بخوانید : فجیع ترین حوادث تاریخی

 

۲ – مسیح رستگار، ریو دو ژانیرو، برزیل

مسیح رستگار، ریو دو ژانیرو، برزیل – مجسمه بزرگترین مجسمه هنر دوی در جهان و پنجمین مجسمه بزرگ عیسی مسیح در جهان محسوب می شود.  ارتفاع این مجسم معروف ۳۰ متر (۹۸ فوت) است و  شامل ۸ متر (۲۶ فوت) پایه و بازوهای آن ۲۸ متر (۹۲ فوت) عرض دارد.
این اثر در اوج ۷۰۰ متری (۲۳۰۰ فوت) شهر کورکووادو واقع شده است.
مجسمه تبدیل به یک نماد برای ریودوژانیرو و معروف ترین معبد برزیل شده است. این اثردربین سالهای ۱۹۲۶ تا ۱۹۳۱ ساخته شد.

 

۳ – اسفینکس بزرگ از گیزا، مصر

اسفینکس بزرگ از گیزا، مصر – در عامه با عنوان اسفینکس نامیده می شود، این مجسمه سنگ آهک یک موجود اسطوره ای با بدن شیر و سر انسان است. این مجسمه در فلات گیزا در ساحل غربی نیل در گیزا، مصر ایستاده است. این بزرگترین مجسمه ی یکپارچه در جهان است که ارتفاع ۷۳٫۵ متر (۲۴۱ فوت) طول دارد، ۱۹٫۳ متر (۶۳ فوت) عرض و ۲۰٫۲۲ متر (۶۶٫۳۴ فوت) ارتفاع دارد. این مجسمه معروف، قدیمی ترین مجسمه در طول تاریخ شناخته شده است و معمولا اعتقاد بر این است که توسط مصری های باستانی در حدود ۲۵۵۸-۲۵۳۲ قبل از میلاد ساخته شده است.

 

۴ – مووی، استر ایسلند

مجسمه مووی، استر ایسلند – نقوش انسانی که توسط مردم راپا نویی از سنگ که بین سالهای ۱۲۵۰ و ۱۵۰۰ میلادی ساخته شده است. تقریبا همه موائو ها دارای بیش از اندازه بزرگ سه هشتم از ابعاد مجسمه است. بلند ترین مووی ساخته شده، پاروو نامیده شده، تقریبا ۱۰ متر (۳۳ فوت) قد آن بوده و ۷۵ تن وزن داشته است. سنگین ترین مونتاژ کوتاه تر بود اما موتس تراشیده وزن ۸۶ تن و یک مجسمه ناتمام بود، حدود ۲۱ متر (۶۹ فوت) قد بلند با وزن حدود ۲۷۰ تن بود.

 

بیشتر بخوانید : کتاب های ممنوعه قرن ۲۱

 

۵ – دیوید مجسمه، ایتالیا

مجسمه دیوید، ایتالیا – دیوید یک شاهکار از مجسمه ساز معروف ایتالیایی به نام میکل آنژ دردوره رنسانس در بین ۱۵۰۱ و ۱۵۰۴ است.
این  مجسمه معروف ساخته شده از سنگ مرمر ۵٫۱۷ متر (۱۷٫۰ فوت) است که بر پایه مردان ایستاده است.
مجسمه نشان دهنده قهرمان کتاب مقدس دیوید است.
مجسمه در سال ۱۸۷۳ در گالری آکادمی در فلورانس واقع شده است.

 

۶ – اوولمک. مکزیک

مجسمه اوولمک. مکزیک – اوولمک نماد و قهرمان تمدن پیش کالومبیایی قدیم بود که در مناطق کمونهای گرمسیری جنوب مرکزی مکزیک در ایالت های مدرن وراکروز و تاباسکو در مکزیک زندگی می کرده است.
تمدن اوولمک تقریبا از ۱۴۰۰ قبل از میلاد تا ۴۰۰ قبل از میلاد رونق یافت.
قابل شناخت ترین جنبه تمدن اوولمک سرچشمه های بزرگی است که از آن یاد میشود.تصور می شود که این سرها (مجسمه ها) پرتره های حاکمان هستند.

در بین این مجسمه ها هیچ دو سری مشابه یکدیگر نیستند و این مجسمه ها با کلاه هایی از جنس سرامیک تزئین شده اند.
۱۷ سر و گردن بزرگ در این مجموعه یافت شده اند و در اندازه های بلند از بلند ترین ارتفاع ۳٫۴ متر به کوتاه ترین در ۱٫۴۷ متر در این کلکسیون وجود دارند.

 

۷ – مجسمه سرزمین مادری، ولگاگراد، روسیه

مجسمه سرزمین مادری، ولگاگراد(که قبلا به عنوان استالینگراد شناخته میشده است) روسیه – این مجسمه معروف ۸۵ متری در سال ۱۹۶۷ به عنوان بزرگترین مجسمه دنیا معرفی شد. این مجسمه را همچنین نیز به عنوان آخرین مجسمه معروف غیر مذهبی دنیا میدانند. این مجسمه به لحاظ دیدگاه مهندسی در مقایسه با دیگر مجسمه ها ساختار بسیار پیچیده ای دارد.
این مجسمه در یک موقعیت و ژست خاص خود که شمشیر را در بالای دست راست خود دارد و با دست چپ خود ژست فراخوانی را دارد.
۲۰۰ گام، نشان دهنده ۲۰۰ روز از نبرد استالینگراد سرچشمه از پایین تپه به بنای یادبود است.

 

 

۸ – The Thinker

The Thinker – مجسمه برنزی ساخته شده توسط Auguste Rodin.

این اثر هنری بزرگ که نشان دهنده یک مرد برهنه نشسته روی یک تکه سنگ و در حال استراحت و تفکر عمیق است، اغلب در دنیا به عنوان نماد فلسفه استفاده میشود. این مجسمه حدود ۱۸۶ سانتی متر ارتفاع دارد که حاصل ۲۸ بار ریخته گری است.
هرچند که این مجسمه در طول عمر خود rodin  و تحت نظارت او ساخته نشد، اما طرح اولیه و شکل آن را در سال ۱۸۸۰ خود او داد و این مجسمه برای اولین بار در سال ۱۹۰۴ به نمایش گذاشته شد.

 

همچنین در این راستا بخوانید : بلندترین برج های دنیا 

 

۹ – پری دریایی کوچولو، دانمارک

پری دریایی کوچولو، دانمارک – یک مجسمه برنزی در کپنهاگ، دانمارک که یک پری دریایی را نشان می دهد. این مجسمه بر اساس یک داستان معروف دانمارکی که توسط هانس کریستین آندرسن نوشته شده است، در سال ۱۹۱۳ در کپنهاگ ساخته شد و در این سال ها این مجسمه به عنوان نماد دانمارک و یکی از جاذبه های توریستی این کشور به شمار میرود.
این مجسمه ۱٫۲۵ متری که در یکی از بنادر دانمارک ساخته و واقع شده است گاها به عنوان یک نماد سیاسی برای حمایت از زنان ( دانمارک از امن ترین کشور ها برای زنان در دنیا شناخته میشود) استفاده میشود.

 

۱۰ – جزیره دلوز، یونان

جزیره دلوز، یونان – جزیره دلوز یکی از مهمترین سایت های اساطیری، تاریخی و باستان شناسی در یونان است. دلوز پیش از هزاره ای به عنوان یک مقبره مقدس، پیش از آنکه اسطوره ی یونانی المپیک ساخته شود، جایگاه آپولو و آرتمیس را ایجاد کرد. لاینز برای مدت کوتاهی قبل از ۶۰۰ سال قبل از میلاد به آپولو توسط مردم نیکسوس اختصاص داده شد و در اصل ۹ تا ۱۲ شیرهای نگهبان سنگ مرمر در طول راه مقدس بود، اما تنها ۵ شیری جان سالم به در برده و ۳ قسمت دیگر وجود دارد.
اصل ها در سال ۱۹۹۹ به موزه دلوز منتقل شدند.

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن