تاریخسبک زندگیعلم و فناوری

باهوش ترین افراد سال ۲۰۱۸ – لیست ۱۰ تایی

نابغه ترین افراد سال 2018

باهوش ترین افراد سال ۲۰۱۸ - لیست ۱۰ تاییReviewed by محمد رضا غلامرضایی on Nov 29Rating:
Print Friendly, PDF & Email
باهوش ترین افراد سال ۲۰۱۸ – لیست ۱۰ تایی
3.5 از 2 رای

ده تا از باهوش ترین افراد سال ۲۰۱۸

عموما، اینطور جا افتاده که هوش و استعداد، یک هدیه الهی است نه یک مهارت اکتسابی. البته به خود آن فرد بستگی دارد که قدر دان استعدادی که خدا به او داده است، باشد.
البته نبوغ ذاتی بعضی از افراد انکار ناپذیر است، افرادی هستند که با استعداد ذاتی خود میتوانند مسائل پیچیده را خیلی راحت و آسان حل کنند. ما در این مقاله قصد معرفی باهوش ترین افراد سال ۲۰۱۸ را داریم. پس در ادامه با سلسله همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید : ۱۰ زن موفق تاریخ دنیا

 

نابغه ترین افراد سال ۲۰۱۸ – ۱۰ :  استفان هاوکینگ

با هوش ترین افراد سال ۲۰۱۸ : استفان هاوکینگ

دانشمند بریتانیایی، استیون هاوکینگ، با آی کیو ۱۶۰، دانشمندی که کم تر کسی است که اسم او را نشنیده باشد و او را نشناسد. او هزارن بار ثابت کرد که علی رغم بیماری شدید ژنتیکی و جسمی اش، یکی از باهوش ترین افرادی است که بیشترین خدمت را به علم نجوم و کیهان شناسی کرده است. با وجود اینکه استیون دارای آی کیو بسیار بالایی است، اما در بین ۱۰ افراد برتر این لیست، پایین ترین رتبه را دارد.
استیون هافکینگز در سال ۲۰۱۸ فوت کرد.

 

نابغه ترین افراد سال ۲۰۱۸ – ۹: جودیت پولگار

باهوش ترین افراد سال ۲۰۱۸ : جودیت پولگار

جودیت پولگار، بعنوان بهترین بازیکن زن، در تاریخ شطرنج شناخته می شود. او در مجارستان در سال ۱۹۷۶ متولد شد و به لطف پدرش، از زمان کودکی شروع به تمرین شطرنج کرد. جودیت حتی گری کاسپاروف(بزرگترین شطرنج باز جهان) را هم شکست داد، و در سن پانزده سالگی عنوان استاد بزرگی شطرنج را از آن خود کرد.
اما پولگار تنها یک استاد شطرنج نیست بلکه او یک نابغه بی چون و چرا با ضریب ثبت آی کیو ۱۷۰ است.

 

نابغه ترین افراد سال ۲۰۱۸ – ۸: آندرو ویلز

افراد باهوش دنیا در شطرنج

نفر بعدی در فهرست باهوش ترین افراد سال ۲۰۱۸، آندرو ویلز است، ریاضیدان انگلیسی که در سال ۱۹۵۳ چشم به جهان گشود. ویلز، زمانی که در سال ۱۹۹۳، آخرین فرضیه فرما را به اثبات رساند، به شهرت جهانی رسید. اگرچه نمونه اول این اثبات با شکست مواجه شد، اما بعد ها توسط شخص خود ویلز، با موفقیت اصلاح شد. قابل توجه اینکه، آی کیو ویلز ۱۷۰ است.

 

همچنین بخوانید : دست آورد های استیو جابز

 

نابغه ترین افراد سال ۲۰۱۸ – ۷: پل گاردنر آلن

نابغه ترین افراد دنیا در سال 2018

نفر چهارم در لیست نابغه ترین افراد سال ۲۰۱۸ سلسله پل گاردنر آلن، یک صنعتگر آمریکایی ، سرمایه گذار و مدافع حقوق بشر، است. او شرکت مایکروسافت را همراه با بیل گیتس پایه گذاری کرد. علاوه براین، خالی از لطف نیست که بگوییم آلن مانند دو فرد قبل در این لیست، آی کیو اش ۱۷۰ می باشد. در سال ۲۰۰۳ تخمین زده شد که پل گاردنر آلن، پنجاه و سومین فرد ثروتمند در جهان به ارزش ۱۵ میلیارد دلار شود.

 

نابغه ترین افراد سال ۲۰۱۸ -۶: مگنوس کارلسن

افراد باهوش دنیا

نفر بعدی در فهرست باهوش ترین افراد سال ۲۰۱۸، یکی دیگر از استاد بزرگ های شطرنج است. مگنوس کارلسن در سال ۱۹۹۰، در نروژ، بدنیا آمد و او، قهرمان کنونی شطرنج جهان است. علاوه بر اینکه او در کودکی یک “کودک نابغه” بود، در دوران کودکی، به مقام دوم جوانترین قهرمان شطرنج جهان در تاریخ، پس از گری کسپاروف، شد. او همچنین به عنوان “نابغه شطرنج” هم شناخته شده است. اگرچه علاقه ای به دانستن آی کیو خویش نداشت و حتی متنفر بود کسی نابغه صدایش بزند، اما در آخر معلوم شد که آی کیو اش، ۱۸۶ است.

 

نابغه ترین افراد سال ۲۰۱۸ – ۵: گری کاسپاروف

نابغه های شطرنج دنیا
Smartest People 2018 : Gary Kasparov

همانطور که پیش تر به ایم کاسپاروف اشاره کردیم، گری کاسپاروف یک استاد بزرگ شطرنج، با ملیتی روسی-کرواسیایی و همچنین قهرمان سابق شطرنج جهان است. او کسی است که اغلب مردم او را بزرگترین بازیکن شطرنج در تمام ادوار تاریخ می دانند. مگنوس کارسن تنها کسی بود که در سال ۲۰۱۳، از او پیشی گرفت. علاوه بر آی کیو بالای ۱۹۰ اش، همچنین او را به عنوان استاد بزرگ شطرنج نیز می شناسند. گری توانست در سال ۲۰۰۳، ماشینی که قادر بود سه میلیون حرکت در ثانیه را محاسبه کند، شکست دهد.

 

نابغه ترین افراد سال ۲۰۱۸ – ۴: کیم ون یونگ

باهوش ترین افراد دنیا

کیم ون یونگ، یک کره ای است که در سال ۱۹۶۲ بدنیا آمد. او در کودکی شهرت خود را به عنوان نابغه ترین کودک جهان به دست آورد. به این صورت که قادر بود از سنین سه سالگی، ژاپنی، کره ای، آلمانی و انگلیسی را بخواند. او بخاطر آی کیو فوق العاده اش با امتیاز ۲۱۰ بعنوان یکی از باهوش ترین افراد سال ۲۰۱۸ در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، در سن ۳ سالگی در کلاس های فیزیک دانشگاه Hanyang شرکت می کرد، و بعد ها، در سن ۷ سالگی، ایالات متحده او را به همکاری با ناسا دعوت کرد.

 

نابغه ترین افراد سال ۲۰۱۸ – ۳: کریستوفر هیرتا

باهوش ترین افراد سال ۲۰۱۸: کریستوفر هیراتا
Top 10 Smartest People 2018: Christopher Hirata

کریستوفر هیرتا یک فیزیکدان آمریکایی است که در سال ۱۹۸۲ متولد شد. او همچنین جزء ” کودکان نابغه” شناخته میشود. کریستوفر از سن شانزده سالگی، برای ناسا در ماموریت خود برای کاوش مریخ، کار می کند. او دکترای خود را در سن ۲۲ سالگی از دانشگاه پرینستون گرفت. آی کیو اش ۲۲۵ می باشد که فوق العاده به نظر می رسد. او در حال حاظر مشغول تدریس علوم فیزیک در دانشگاه CIT(California Institute of Technology/موسسه فناوری کالیفرنیا) است.

 

نابغه ترین افراد سال ۲۰۱۸ – ۲: ترنس تائو

باهوش ترین افراد سال ۲۰۱۸ : ترنس تائو

ترنس تائو، ریاضیدان استرالیایی، در سال ۱۹۷۵ متولد شد. او در حال حاضر، یکی از باهوش ترین افراد سال ۲۰۱۸، با آی کیو باورنکردنی ۲۳۰ است. او دکترای خود را در سن بیست سالگی از دانشگاه پرینستون گرفت، و در سن بیست و چهار سالگی به عنوان جوان ترین پروفسور به UCLA پیوست. در حال حاضر او در تجزیه و تحلیل هارمونیک، معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی، ترکیبی افزودنی، تئوری ماتریس تصادفی، تحلیل نظریه شماره و … کار می کند.

نابغه ترین افراد سال ۲۰۱۸ – ۱: گریگوری پرلمن

افراد نابغه دنیا
برای جمع بندی فهرست ۱۰ تا از باهوش ترین افراد سال ۲۰۱۸، بیاید به گریگوری پرلمن بپردازیم. پرلمن یک ریاضیدان بسیار متشخص است که در سال ۱۹۶۶ در اتحاد جماهیر شوروی متولد شد. او اکنون باهوش ترین انسانی است که زمین تا کنون به خودش دیده. آی کیو باورنکردی او، ۲۳۸ است. و بخصوص، خدمت بزرگ او به جهان با اثبات استلال تورسون در مورد هندسه سازی، که سرانجام امکان حل معادله معروف Poincaré که در سال ۱۹۰۴ پیشنهاد شد را فراهم کرد و به عنوان یکی از مهم ترین و دشوار ترین فرضیه های ریاضی در نظر گرفته شد.

 

بخوانید : ۱۰ راز حل نشده در فیزیک

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫5 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن