تاریخسبک زندگی

ترسناک ترین مکان های دنیا کجا هستند؟

معرفی 10 مکان تاریخی و ترسناک دنیا

ترسناک ترین مکان های دنیا کجا هستند؟Reviewed by مهدی مرادی on Oct 11Rating:
Print Friendly, PDF & Email
ترسناک ترین مکان های دنیا کجا هستند؟
5 از 1 رای
مکان هایی در جهان وجود دارد که در هر گوشه آن ها رمز و رازی نهفته است. در این تاپ ۱۰ قصد داریم در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره کنیم. در ادامه با ما همراه باشید…

 

مطالب پیشنهادی : ترسناک ترین فیلم های تاریخ دنیا

 

۱- دَیر استخوان ها .پرتقال :

ترسناک ترین مکان های دنیا - دیر استخوان ها
ترسناک ترین جاهای دنیا – دیر استخوان ها
ترسناک ترین مکان های دنیا - دیر استخوان ها
ترسناک ترین مکان های دنیا – دیر استخوان ها

 

 

 

 

 

 

 

این دَیر کوچک در قرن ۱۶ میلادی توسط یک راهب فرانسیسی ساخته شد. دَیر استخوان ها مساحت زیادی ندارد. طول این دیر تنها ۱۸٫۶ و عرض آن ۱۱ متر است و استخوان ۵٫۰۰۰ راهب در آن قرار دارد. روی سقف این دَیر مخوف نوشته شده است:
“Melior est die mortis die nativitatis”
یعنی روز مرگ از روز تولد بهتر خواهد بود.

 

۲- جنگل خودکشی . ژاپن

ترسناک ترین مکان های دنیا - جنگل خودکشی
ترسناک ترین مکان های دنیا – جنگل خودکشی

جنگل خودکشی نام غیر رسمی جنگل آئوکیگاهارا است که در جزیره هونشو ژاپن قرار دارد. این جنگل بدنام محل خودکشی افرادی است که از زندگی خود خسته شده اند. جنگل خودکشی جایگاه ویژه ای در افسانه های ژاپنی دارد و ژاپنی ها بر این عقیده اند که این مکان توسط ارواح و اجنه تسخیر شده است. این جنگل بعد از پل گلدن گیت در سانفرانسیسکو معروف ترین مکان خودکشی در جهان به شمار می آید. بر در ورودی این جنگل نوشته شده: “زندگی شما هدیه باارزش والدینتان است. به خانواده خود فکر کنید. رنج خود را تنهایی تحمل نکنید. با شماره ۲۲-۰۱۱۰ تماس بگیرید .

 

۳- کلیسای سنت جرج . جمهوری چک

ترسناک ترین مکان های دنیا - کلیسای سنت جرج
ترسناک ترین مکان های دنیا – کلیسای سنت جرج
ترسناک ترین جاهای دنیا - کلیسای سنت جرج چک
ترسناک ترین جاهای دنیا – کلیسای سنت جرج چک

 

 

 

 

 

 

 

 

این کلیسا در روستای لوکووا واقع شده است و در سال ۱۹۶۸ پس از آن که در حین مراسم دعا قسمتی از سقف آن فرو ریخت متروکه شد. اخیراً هنرمندی به نام ژاکوب هادراوا مجموعه ای از مجسمه های ترسناک را در این کلیسا قرار داده و حال و هوایی شیطانی به این مکان بخشیده است .

 

۴- دخمه های پر از اسکلت پاریس

ترسناک ترین مکان های دنیا - دخمه های اسکلت
ترسناک ترین مکان های دنیا – دخمه های اسکلت

شبکه ای از تونل ها و گودال های پیچ در پیچ در زیر شهر پاریس وجود دارد. بر اساس منابع مختلف طول تمامی این تونل های بین ۱۸۷ تا ۳۰۰ متر برآورد می شود. از پایان قرن ۱۸ میلادی تاکنون باقیمانده اجساد حدود ۶ میلیون نفر در این مکان دفن شده است .

 

۵- بازار آکودِسِوا . توگو

ترسناک ترین مکان های دنیا - بازار آکودسوا
ترسناک ترین مکان های دنیا – بازار آکودسوا
ترسناک ترین جاهای دنیا - بازار اکودسوا
ترسناک ترین جاهای دنیا – بازار اکودسوا

 

 

 

 

 

 

 

این بازار اشیا و گیاهان جادویی در شهر لومه پایتخت توگو واقع شده است.مردم اهل توگو، غنا و نیجریه به آیین خاصی به نام وودوو باور داشته و برای عروسک ها قدرت جادویی قائل هستند. مجموعه اشیایی که در آکودِسِوا یافت می شود بسیار غیرمتعارف است. در این بازار از جمجمه یک گاو نر بزرگ گرفته تا سر خشک شده میمون، بوفالو و پلنگ و دیگر اقلام “جادویی” را می توان یافت .

 

۶- جزیره طاعون . ایتالیا

ترسناک ترین مکان های دنیا - جزیره طاعون
ترسناک ترین مکان های دنیا – جزیره طاعون

پوویجلیا یکی از معروف ترین جزایر دنیا است که در دریاچه ونیز در شمال ایتالیا واقع شده است. بر طبق ادعاها از زمان روم باستان این جزیره محلی برای نگهداری افراد مبتلا به طاعون بوده و بیش از ۱۶۰٫۰۰۰ نفر در این جزیره دفن شده اند. مردم ایتالیا بر این باروند که ارواح مردگان در گوشه و کنار این جزیره پرسه می زنند. علاوه بر تاریخچه تاریک این جزیره ادعا شده است که در یک مرکز روانشناختی که در این جزیره احداث شده بود از بیماران بعنوان نمونه برای انجام آزمایشات روانشناختی استفاده می شده و در واقع بیماران را شکنجه روحی می داده اند. از اینرو برخی از محققان امور ماوراءالطبیعه این جزیره را به عنوان یکی از مخوف ترین مکان های روی زمین معرفی کرده اند .

 

۷- محل دفن مومیایی های کابایان . فیلیپین

ترسناک ترین مکان های دنیا - مومیایی های کابایان
ترسناک ترین مکان های دنیا – مومیایی های کابایان

مومیایی های کابایان در سال های ۱٫۲۰۰ تا ۱٫۵۰۰ میلادی در این مکان دفن شده اند. به گفته افراد محلی ارواح این افراد هنوز هم در این مکان پرسه می زنند. اجساد این مردگان با استفاده از ترکیبات خاصی مومیایی شده است و با توجه به تلاش های صورت گرفته برای سرقت این مومیایی ها، از این مکان به شدت محافظت می شود. شاید از خود بپرسید که چه دلیلی دارد کسی یک مومیایی را به سرقت ببرد! یکی از کسانی که سعی کرده بود از این محل دزدی کند در جواب سوال ما گفت که وی این کار را حق خود می داند زیرا یکی از این مومیایی ها مطمعنا متعلق به جد وی خواهد بود .

 

۸- گورستان چاوچیلا . پرو

ترسناک ترین مکان های دنیا - گورستان چاوچیلا
ترسناک ترین مکان های دنیا – گورستان چاوچیلا

گورستان چاوچیلا در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر نازک در ساحل جنوبی پرو واقع شده است. این گورستان دسته جمعی در دهه ۱۹۲۰ کشف شد. محققان توانستند بقایای اجسادی با قدمت ۷۰۰ سال را در این گورستان پیدا کنند. آخرین مراسم تدفینی که در این گورستان انجام گرفته در قرن ۹ میلادی بوده است. گورستان چاوچیلا یک ویژگی منحصربفرد دارد و آن این است که مردگان این قبرستان برای رسیدن به آرامش در حالت خاصی قرار داده شده اند. تمامی اجساد در حالت چمباتمه قرار گرفته و لبخند خاصی بر صورت دارند. به لطف آب و هوای خشک کشور پرو این اجساد به مقدار زیادی دست نخورده باقی مانده اند .

 

۹- شهر مردگان . روسیه

ترسناک ترین مکان های دنیا - شهر مردگان
ترسناک ترین مکان های دنیا – شهر مردگان

روستای دارگافس در اوستیای جنوبی در روسیه محلی زیبا است که خانه هایی سنگی دارد اما در واقع این مکان یک گورستان بزرگ باستانی بوده است. در دخمه های این خانه های سنگی افراد مرده با لباس ها و وسایلشان دفن شده اند .

۱۰ – بیمارستان نظامی متروکه بیلیتز- هِیلشتاتن . آلمان

ترسناک ترین مکان های دنیا - بیمارستان نظامی بیلیتز
ترسناک ترین مکان های دنیا – بیمارستان نظامی بیلیتز

در دوران جنگ های اول و دوم جهانی این مکان توسط ارتش آلمان مورد استفاده قرار گرفته است. در سال ۱۹۱۶ آدولف هیتلر این بیمارستان را توسعه بخشید. بعد از پایان جنگ جهانی دوم این بیمارستان به اشغال نیروهای کمونیست درآمد و به بزرگترین بیمارستان روس ها در خارج از قلمرو شوروی تبدیل شد. این مجتمع شامل ۶۰ ساختمان بوده و بسیاری از آن ها بعد از جنگ جهانی دوم مرمت شده اند. بقیه ساختمان های این مجتمع مهر و موم و تمامی پنجره ها با تخته مسدود شده اند.

 

بیشتر بخوانید : عجیب ترین جزایر دنیا

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن