سبک زندگی

برقراری رابطه با چه دسته از انسان ها دشوار است

نحوه مدیریت رابطه با 9 دسته مختلف از شخصیت ها

Print Friendly, PDF & Email
برقراری رابطه با چه دسته از انسان ها دشوار است
3 از 1 رای
در این پست قصد داریم به معرفی چند دسته از انسان هایی بپردازیم که ممکن است در برقراری رابطه با آنها دچار مشکل شویم.و در ادامه نحوه مدیریت این نوع رابطه ها را شرح خواهم داد تا شما بتوانید رابطه های خود را به خوبی کنترل کنید.پس در ادامه با ما همراه باشید.

وقتی که ما با دیگران کار می کنیم، موفقیت بی دردسر می شود. مسئله حیاتی این است که ما بتوانیم در محیطی قرار بگیریم که در آن همکاری دیده می شود.

اکثر مردم کارهایی را انجام می دهند که خوشحال کننده باشد، و از طرفی ترجیح می دهند از دید همکاران یا سرپرستاران دشوار نباشد. نوع شخصیت پیشگویی بزرگی از موفقیت و شکست است.خوش بینی، دوست داشتن، کار سخت و نشاط ساده ترین راه برای مدیریت هستند. اکثر ما یک یا دو مورد از این خصوصیات را در محیط کاریمان تجربه کرده ایم.

در این لیست قصد داریم به چند نمونه از افراد با شخصیت خاص بپردازیم و در مورد موضع گیری در رفتار مقابل با آنها گفت و گو کنیم.

۱٫نابغه(نبوغ)

افراد نابغه

نابغه فردی است که توانایی بالقوه دارد. این افراد تقریبا قادر به دستیابی به مقدار قابل توجهی از موفقیت در هر چیزی هستند که علاقه دارند.آن ها مهربان، فروتن، برونگرا و در حالت کلی در هر راهی ستاره هستند، تا زمانی که خسته می شوند و علایقشان را از دست می دهند ،وقتی که علاقه را از دست می دهند، نمی توانند وظایفشان را به طور کامل انجام دهند.برای آنها کامل نکردن وظایف به این معناست که نمی توانند عملکرد آن ها را ارزیابی کنند.

بهترین راه برای مدیریت این نوع اشخاص، اجتناب از دادن وظایفی است که خیلی ساده و روتین هستند و با کمترین جزئیات حل می شوند. این افراد در جایگاه های خلاقانه تر که در آن می توانند ایده های جدیدی بدهند، دیگران را هدایت کنند و با مردم ارتباط برقرار کنند رشد می کنند.

 

۲٫هرج و مرج طلب

افراد آنارشیسم

این نوع شخصیت سرکش، شاید یکی از دلهره آورترین رفتارها باشد. این گونه ها از بی احتیاطی لذت می برند و طوری رفتار می کنند که دیگران احساس ناراحتی می کنند.این نوع از افراد در ارتباط با دیگران ضعف دارند و به سرعت خسته می شوند. هنگامی که بی حوصله باشند، برای ایجاد هیجان مشکلاتی به وجود می آورند.

موثرترین راه برای مدیریت این شخصیت این است که آنها را در دفتر خود جدا از دیگران قرار دهید و یا اینکه کارشان را در خانه انجام دهند.بودن در کنار دیگران، باعث ایجاد آشوب و تحریک دیگران می شود. حداقل میزان تعامل در این نوع شخصیت،می توان آنها را ساده تر مدیریت کرد و وظایف خود را بهتر انجام می دهند.

 

۳٫دراماتیک

شخصیت افراد احساسی

این ها افرادی هستند که همیشه باید در معرض دید قرار بگیرند، در غیر این صورت احساس نا امیدی می کنند. برای اطمینان از اینکه به آن ها توجه کافی می شود، کارهایی برای جلب توجه انجام می دهند، مثلا نشان می دهند که مریض شه اند، با صدای بلند حرف می زنند و یا حتی ممکن است گریه کنند. آن ها به راحتی توسط کسانی که در اطرافشان هستند تحت تأثیر قرار می گیرند و کاملا متکی به تایید دیگران هستند.

این افراد، نه تنها مدیرانشان، بلکه همه همکاران و مشتریانشان را از خود می رانند. بهترین راه برای مدیریت این افراد ایجاد آرامش است، محدودیت هایی تنظیم کنید، و از حداکثر تشویق استفاده کنید.

در این رابطه می توانید بخوانید : نشانه های شخصیت های بیش از حد حساس و دراماتیک

 

۴٫دمدمی مزاج

افراد دم دمی مزاج
Two faces – smiling and serious

این ها افرادی هستند که حالت های عاطفی آن ها از صفر تا شصت در یک نانو ثانیه تغییر می کند، به ندرت پیش می آید که با این افراد برخورد کنیم. حالت آن ها به طرز چشمگیری، ناگهانی و بدون هشدار است. احتمال تحریک آن ها به عصبانیت خیلی کم است، چون تحت تأثیر انگیزه های خودشان قرار دارند.

مدیران و دیگران باید به این افراد آرامش بدهند. آن ها نه تنها پل های بین خود و همکاران، بلکه بین خود و مشتریان را نیز می سوزانند. خلاص شدن از این افراد راحت تر از همکاری با آن هاست.

 

۵٫از خود راضی

افراد از خود راضی

آنها یک تصویر کاملا نادرست از آنچه هستند را نشان می دهند. آن ها به طور مداوم به تعریف، قدردانی و تایید دوستان، همکاران و خانواده تکیه می کنند. آن ها انتظار دارند همه اطرافیان، به ویژه نزدیکان، به دنبال نیاز او باشند.

آن ها به معنای واقعی کلمه نمی توانند درک کنند که چرا دیگران جهان را در محور خود نمی بینند تا خوشحال باشند. آنها عمیقا حسود هستند.زندگیشان را در رقابت با دیگران می بینند.دیگران را زمین می زنند تا خودشان را بهتر جلوه دهند.

بهترین راه برای کنترل آن ها این است که بر آنچه که آن ها انجام می دهند درست تمرکز کنید و آن ها را در یک فضای دلخواه برای تحت تاثیر قرار دادن خود قرار دهید.

 

۶٫ناظر

شخصیت افراد ناظر

این نوع شخصیت نمی تواند کار کند، مگر آنکه همه کس و همه چیز را در نظم کامل حفظ کند. آن ها تحت ترس زندگی می کنند که اگر کنترل نداشته باشند، اتفاق خاصی رخ می دهد. آن ها نمی توانند در مناطق غیر قابل پیش بینی زندگی کنند،این نوع شخصیت بیش از حد نگران است.قالبا به این دسته از افراد  “ناظران وسواسی” می گویند.

بهترین راه برای مدیریت این شخصیت، این است که اجازه دهید آنها در منطقه راحت خود کار کنند، جایی که بتوانند به جای اطرافشان، وظایفی که در مقابل آنها هستند را کنترل کنند.

 

۷٫اجتناب کننده(کسی که دوری می کند)

شخصیت افراد خجالتی و اجتناب کننده

این دسته از افراد بیشتر شخصیتی درونگرا دارند، اما نه درونگرای دوستانه بلکه سرد، خشن و گستاخ هستند. آنها تمایل دارند از تمام فعالیت های مرتبط با کار اجتناب کنند، ترجیح می دهند تنها زندگی کنند.آن ها عمیقا از شکست خوردن می ترسند و بیش از حد نگران چیزهایی هستند که اکثر مردم نادیده می گیرند.

این ویژگی ها باعث می شود دیگران به سختی با آن ها ارتباط داشته باشند. بهترین راه مدیریت این گونه موارد، دور کردن آن ها از رویدادهای اجتماعی است و به جای اینکه در مقابل کل تیم قرار بگیرد، با هرکس جداگانه روبرو شود.

 

۸٫جدی

شخصیت افراد جدی

هیچ چیز بدتر از سپری کردن زمان در کنار فردی نیست که حس شوخ طبعی ندارد. گاهی اوقات این نوع شخصیت ها کامل و باهوش هستند، که می تواند برای ما مفید باشد؛ با این حال، مردم به کسانی که هرگز نمی خندند، همیشه آرام و بی قرار هستند و نمی توانند خوش بگذرانند، تمایل ندارند.

شوخ طبعی همیشه مردم را دوست داشتنی تر جلوه می دهد و راحت تر می توان با آن ها کار کرد. شوخ طبعی، به طور کلی، روحیه محیط کار را افزایش می دهد و باعث می شود لذت بخش تر باشد. بهترین راه برای مدیریت این شخصیت ها این است که خودتان را در حضور آن ها تغییر ندهید، زیرا ممکن است مسئولیتشان را انجام ندهند.

 

۹٫نیازمند(کسی که بخاطر بلد نبودن به کمک نیاز دارد).

افراد نیازمند

افراد نیازمند دیگران را آزار می دهند. مردم آنها را ضعیف و کم هوش می بینند. نه تنها در روابط صمیمانه ، بلکه در زندگی کاری خود، همیشه به کمک دیگران نیاز دارند.

افراد وابسته که همیشه به کمک احتیاج دارند، خسته کننده هستند. کار کردن با آن ها چالش برانگیز است، زیرا شناختن آن ها و یا اینکه چه مهارت هایی دارند تقریبا غیرممکن است. بهترین راه مدیریت آن ها این است که آن ها را در موقعیت های ساده و روتین قرار دهید.این ها کسانی هستند که باید از آن ها تعریف کرد تا روحیه بگیرند.

همچنین در این راستا بخوانید : تاثیرات هوش هیجانی در موفقیت(رابطه ها)

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی مرادی

مهندس مهدی مرادی فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن